Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anime Genel Sohbet
#1
Forumda anime izleyen veya ilgisi olan kaç kişi olduğunu merak ettiğimden böyle bir konu açmak istedim. Eski veya yeni animeler ile ilgili sohbet edebileceğimiz bir konumuz olsun, bu konu altından muhabbet çevirelim.
[+] Sesl1harf isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Yugioh anime sayılır mı ? Big Grin
#3
(29.10.2015, Saat: 16:55)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yugioh anime sayılır mı ? Big Grin

Yep, Yu-Gi-Oh!, Pokemon, Beyblade (hatta Bakugan bile) gibi çocukluğumuzda anime olduğunu bilmeden izlediğimiz çoğu yapım anime.
Avatar değil yalnız, ama olsun o da iyidir. Big Grin
Edit; anime kavramı biraz karışık, Avatar Japonlar hariç herkese göre anime değil sanırsam. Kısaca bu konu altında o anime değil ya da anime çizgi filmdir gibi tartışmaların dönmesine gerek yok.
#4
Yu gi oh Efsaneydi koskocaman bir yugioh arşivim var beyblade sevemedim yugiohu sevdiğim kadar.
#5
Vayyy forumda animelerle ilgili konu açılmış Cheesy sevindim
#6
(29.10.2015, Saat: 22:58)Dotachin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vayyy forumda animelerle ilgili konu açılmış Cheesy sevindim

Bir süredir aklımdaydı, hazır ilgim kabarmışken açmak istedim.

(29.10.2015, Saat: 19:37)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek izlediğim anime Shingeki no Kyojin. Oda harika ötesi birşey zaten.

2016'da 2. sezonu geliyor hocam.
-Meraklısı için 9 bölümlük bir Picture Drama ve hala yayınlanmaya devam eden Shingeki! Kyojin Chūgakkō(Attack on Titan: Junior High) isimli bir animesi ve bir adet de live action filmi var. Fakat üçü de birbirinden kötü.-

#7
Şu sıralar Gintama'dayım, izleyenler bilir spoiler vermek istemiyorum düz saçlı sarışın kısımlarında  Wink
#8
(30.10.2015, Saat: 10:42)GorkemliKaplan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu sıralar Gintama'dayım, izleyenler bilir spoiler vermek istemiyorum düz saçlı sarışın kısımlarında  Wink

Gintama totalde 270 bölüm, şu an Bleach'i ve Yu-Gi-Oh'u izlemesem girişebilirdim aslında.

Ben de şu an Bleach, Fullmetal Alchemist, Gungrave, Yu-Gi-Oh! ve One Punch Man'i izliyorum.
-Bleach 89'u devirdim, Bounto fillerları güzel başlamıştı ama şu an acayip sıktı. Başlamak isteyip uzunluğundan çekinen varsa şunu söyleyeyim; 366 bölümün 155'i filler. Ki iyidir dedikleri Bounto kısmı (64-109) 80'den sonra sıkmaya başlıyor. Yani fillerları geçebilirsiniz.

-Gungrave zaman kaybı gibi, mafya hikayesi anlatmak isteyip üstünü mutasyonla süslemişler ya da tam tersi, şu an 13. bölümdeyim, belki toparlarlar.

-One Punch Man, şu anda daha 4. bölümü yayınlanmış durumda ve muhteşem gidiyor. Herkese tek atan bir kahramanı nasıl izletecekler diye düşünmüştüm (mangasını okumadım). Sonuçta power up dediğimiz şeyler bu yüzden var, ana karakter ezilir, üzülürüz, güçlenir, seviniriz. Bunda o yok, Saitama karşısına çıkan türlü türlü kötü adama tek atıyor. Birine anime önerecekseniz One Punch Man'i önerin, kısa ve öz.
#9
Shaman King vardı eskiden Fox Kids'de, çok severdim kendilerini.
#10
Gintama 270'den fazla ve devam ediyor. Gerçi sayılamayacak kadar çok final yaptılar  Tongue
#11
Fazla bilinmeyen iyi animeler

1-Spice and Wolf
Garip bir anime, hasat tanrısı Horo'nun insanlar tarafından bırakılmasından sonra bir tüccar ile yolculuğunu anlatıyor, ticaret oyunları falan var alışılmadık bir seri

2-JoJo's Bizarre Adventure
Animenin konusu cidden yok, zengin bir ailenin evlatlığı aileye ihanet edip bir güç elde eder ve ailenin üyeleri yolladığı adamları dövüp DIO'ya ulaşmaya çalışır. Hem ciddi hem komik replikleri, karakterlerin pozları ve abartı sanatı efsanedir. Sanırsam Street Fighter bile JoJo'dan alıntı. Dövüş olayı diğer animelerdeki gibi değil, ortaya ruhlarını koyup poker ve atari falan oynuyorlar.
Gereksiz bilgi: Tüm karakterler batı rock gruplarından ismini alıyor.

Devamını yazarım.
#12
Spice and Wolf'u çok duydum aslında. Lakin başlamak nasip olmadı  Undecided
#13
Fazla bilinmeyen iyi animeler-2

Jormungand

Bir grup silah tüccarının hikayesi, 2 bölümde bir yeni hikayelere odaklanıyor

Eureka 7

Anime size hikayesini anlatmıyor, kendiniz anlamak zorundasınız. Mecha sevmeyenler bile izlemeli. İzlediklerim arasında en iyi 4'te. Biraz Metro serisine benziyor.
#14
(31.10.2015, Saat: 12:34)Greed link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fazla bilinmeyen iyi animeler-2

Jormungand

Bir grup silah tüccarının hikayesi, 2 bölümde bir yeni hikayelere odaklanıyor

Eureka 7

Anime size hikayesini anlatmıyor, kendiniz anlamak zorundasınız. Mecha sevmeyenler bile izlemeli. İzlediklerim arasında en iyi 4'te. Biraz Metro serisine benziyor.
Eureka 7'nin birde devamı var adını hatırlamıyorum şuan oda güzel.
#15
One Punch Man 5. bölümü izledim, -tabii ki her izlediğim bölümü buraya yazacak değilim ama OPM haftalık devam eden bir seri- düşüncelerim hala değişmedi, güncel animeleri takip eden bir insan olmadığımdan "2015'in en iyi animesi olacak" diyemem ama her açıdan yakalanması zor bir kaliteyi yakaladıkları belli.