Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anime Genel Sohbet
tokyo ghoul 3.sezon çıkmış buyrun :d
İçeriği GösterSpoiler:
[+] Darkdeep isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Uykusuzluk sayesinde son 2 bölümünü 2 aydır izlemediğim Violet Evargarden'i sonunda bitirdim. Benim için acı vericiydi, son 2 bölümü izlemeye bir türlü elimin gitmemesi de bundan zaten. Duygusuz muyum bilmem ama VE'nin draması bana abartı ve vıcık vıcık geldi. Ne yer yer güldürdü, ne de yer yer üzdü, Violet gibi donuk bir ifadeyle izledim 13 bölümü.

Çizimleri güzel ama hareketli sahnelerden (onlara aksiyon sahnesi diyemem) çizim kalitesi yüzünden feragat edildiği çok belli. Ayrıca sahne yönetmeninin becerememesinden dolayı da berbat açılara sahip ve tat vermiyor. Maalesef arada işlemeye çalıştığı savaş psikolojisi ve atmosferini de beğenmedim. Animede hoşuma giden şeylerden birisi bölüm içi hikayeleri oldu, 20 dakikada dopdolu bir hikaye anlatıyormuş gibi hissettim. Tüm bölüm bir arpa boyu yol alamayan 40-50 dakikalık dizilerden daha dolu geldi bana her bir bölümü. Bunun sebebi ya yazarın becerisi, ya zaman atlamaları ya da benim sık sık bölümü durdurup başka şeylerle meşgul olmam olabilir bilmiyorum.

Ayrıca Violet'in nasıl o kadar iyi savaştığını açıklamadı bir türlü anime. Ve Violet'e hangi amaca hizmetle mekanik kollar verildi? Arada onun psikolojisini anlatmaya çalışıyor da eldivenlerini çıkardığında karakterlerin 2 saniye şaşırması hariç hikayeye bir katkısını görmedim ben.

Yine de animeye kötü diyesim gelmiyor, sanki yanlış yaptığı bir şey yokmuş da ben anlamıyorum gibi. Abartılı duygu şovları hariç şikayet ettiğimiz o anime saçmalıklarının hiçbirini taşımıyor Violet. Belki bu türü sevenler için başyapıt bile olabilir ama benim için neredeyse hiçbir şeyinden keyif almadığım aksine izlerken acı çektiğim bir anime oldu. Yalnız her bölümde daha fazla FMA izleyesim geldi, onlar ne güzel animelerdi öyle ya.


Ayrıca, Attack on Titan'ın 3. sezonuna başladım. Sönük gidiyor, herhalde ikinci yarısında falan açılacak.

Ve, One Punch Man'in 2. sezon yayın tarihi (sanırım) kesinleşti. Ocak 2020. O ne biçim tarih lan öyle? İlk sezonundan sonra başlayan Boku no Hero Academia 3. sezonunu yayınlıyor biz hala 2. sezonu daha 16 ay bekleyeceğiz. 12 Ağustos'taki bir OPM etkinliğinde teaser tarzı bir şey yayınlayacaklarmış sanırım. Yeni stüdyo JC Staff'ın dişe dokunur tek bir aksiyon animesi yapmamış olması korkutsa da yazar ve çizerinin yine ekibin başında olmasından bir umudum var. Yarın anlayacağız ne kalibrede bir iş yaptıklarını.

Edit: Yayın tarihi Nisan 2019'muş. Önceki tarih yanlış bir sızdırma iddiasıymış. 8 ay var.

AoT'un ilk 3 bölümü de efsaneydi bence, ikinci sezona kıyasla çok iyi gidiyor. Böyle devam ederse ilk sezona takla bile attırır gibi