Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Archer
#1
Archer sınıfı ( Sınıftan sayarsanızSmile ) uzak mesafeden işini halleden bir sınıftır. Ekşın anlarında ortaya çıkmaz arka plandan düşmalarını halleder. Diğer karakterlerden farkı arka planda olması ve  kılıç ,büyü kullanmamasıdır(Ana öge olarak). Kişiye göre Yanında kılıç veya asa taşır,taşıyabilir.Kişiye göre; hafif zırh kullanarak hareket kapasitesini artırır veya Ağır zırh giyerek savunmasının gücüne güç katar.İlk levellerde kasmak kolay gibi gözükebilir ama legend'e 60-70den sonra kasması oldukça zordur.İsterseniz beraber  Archery sınıfının inceliklerini göz atalım.IRK SEÇİMİ

Diğer ırklardan birinide seçebilirsiniz ama okçuluk için en iyisi  ;
Bosmer Irkı ( Wood Elfler ) :Ana vatanları Valenwood    olan Bosmerler zehirlere ve hastalıklara karşı bağışıklıdırlar, hayvanları kontrol edebilirler, Archery +10, Alchemy, Lockpicking, Pickpocket ve Sneak özelliklerinin ise +5 fazlası vardır.


resimYARDIMCI YETENEKLER:

Karakterimizde Archery haricinde % 100 yan bir yetenek olmalıdır. Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim.Cevabı oldukça basit ; yakın mesafedeki düşmanı ok ile mi indireceksiniz yada size doğru gelen düşmanı oklarınız la zamanında indiremediğinizde  ne yapacaksınız?
İşte bunlar için yardımcı yeteneklere ihtiyacınız var.Yardımcı yetenekler büyü ve kılıç olmak üzere 2'ye ayrılır.

Büyü türünden yardımcı yetenek olarak Necromancer'ı öneririm. Çağırdıgınız ruh hem sizi korur hemde size dogru gelmekte olan dusmanı yavaşlatılır.Böylelikle düşmanı indirmek için gereken zamanı elde etmiş oluruz.
Yardımcı yeteneği Necromancer olarak seçerseniz  Magicka/Health/Stamina dağılımı: 2/3/1 şekilde olmalıdır.


Silah(warrior) türünden yardımcı yetenek olarak tek elli silah kullanımını öneririm. Bu yetenekle okumuz ile  indiremediğimiz düşmanı bıçagımızla son darbeyi vurabiliriz. 
Yardımcı yeteneği Warrior olarak seçerseniz Magicka/Health/Stamina dağılımı:1/3/2 şeklinde olmaldır.ZIRH SEÇİMİ:

Archery'da diğer karakterlerdeki gibi hafif zırf veya ağır zırh gibi bir zorunlama yoktur.Bu size kalmıştır.Ben size hangi zırhın ne  artısı ne eksisi olduğunu sizlere söyleyeceğim karar size kalmıstır.


Hafif zırh: Okcunuzu hafif zırh kuşatırsanız ; En önemli özelliğiniz, hareket kabiliyetinizin % 80 varan bir şekilde artmasıdır bu sizin hızlı hareket etmenizi ,  kolay kaçmanızı veya yaklaşmanızı sağlar. En büyük dezavantajınız ise savunmanızın pek iç açıcı olmamasıdır bu yüzden düşmanınızdan aldığınız hasar azalmadan size yansır.
Hafif zırh setinizin özellikleri şöyle olmalıdır.Başlık,eldiven,yüzük ve kolye + archery ,zırhınız +hp veya hp dolum hızını artırmalı, ayakkabınızda +hp veya hp dolum hızını artırmalıdır.Ağır zırh:Okcunuzu ağır zırhla kuşatırsanız ; En önemli özelliğiniz,artınız savunma kabiliyetiniz %50+60  varan bir şekilde artmasıdır bu sizin düşmandan aldıgınız hasarı azaltır , gücünüzü direncinizi artırır.En büyük dezavantajı ise hızdır. Ağır zırh ile koşmak , gizlice yaklaşmak ve kolayca kaçabilmek hafif zırha göre oldukça zordur.
Ağır zırh setinizin özellikleri şöyle olmalıdır.Başlık,eldiven,yüzük ve kolye +archery ,zırhınız ve ayakkabınız +hız vermelidir.

(Elimden geldiği kadar önemli konuları açık ve sade bir biçimde anlatmaya özen gösterdim.İleri ki zamanlarda daha fazla detay ve bilgi ekleyeceğim. Gözünüze çarpan hatalı yazımlar,kelimeler şimdiden özür dilerim. Her hangi bir sorun varsa bunu paylaşırsanız sevinirim.)
#2
Hoşgeldiniz diyeceğim ilk mesajınızmış çünkü sir Saygısızlık olmasın diye düzenleme yapmadım ama mavi renk yerine daha açık renk olursa göz almayacağı görüşündeyim. Elinize sağlık.
#3
Hocam ellerine sağlık, güzel paylaşım da cidden o lacivertleri beyaz yapsan daha güzel olabilir. Harbi göz yoruyor  :bye
#4
Hoş bulduk.  Cool  . Renk konusunda size katılıyorum. Degistirmenizde herhangi bir sorun görmüyorum hatta değiştirirseniz sevinirim.

#5
(02.02.2014, Saat: 19:14)Berka link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ellerine sağlık, güzel paylaşım da cidden o lacivertleri beyaz yapsan daha güzel olabilir. Harbi göz yoruyor  :bye


Teşekkür ederim.
#6
Eline sağlık. Hoşgeldin foruma.
#7
Efendim yanlış anlamayın ama Archery okçuluk anlamına geliyor. Okçu ise Archer Cheesy Düzelttim başlığı sir
#8
Hoş bulduk arkadaslar.
Basligi duzeltigin icin tesekkur ederim. İngilizcem pek iyi degil , aklimdada archery olarak kalmış.