Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Aurbis v1.0
#1
Information 
Herkese günaydın ve iyi hafta sonları. Bir kaç aydır üzerinde çalıştığımız Aurbis isimli yeni temamızı büyük oranda bitirdik ve an itibariyle bu temaya geçmeye karar verdik. Yeni tema hakkında eğer sorun bulursanız ekran görüntüsü ile bu konudan paylaşabilirsiniz.


Yapılan Değişiklikler

Yeni ve final forum temasına geçildi. Bu tema mobil uyumludur. Dileyenler tapatalk kullanmaya devam edebilir ve kullanmanız tavsiye edilir.
Tema tasarlanırken göz yormayan ve site atmosferine uygun renkler kullanmaya özen gösterdik.

Mümkün olduğunca gereksiz detaylardan arındırıp sade bir tasarım oluşturmaya çalıştık.

Ayrıca Elder Scrolls oyunlarının önemli bir kısmının Türkçe'ye çevrilmesi ile beraber sitemizde de bu yönde adımlar atmaya başladık. Yönetici rütbelerinin isimlerini Türkçeleştirdik. Buna göre Elder Council artık Kadim Konsey, High Chancellor ise Baş Şansölye olarak değiştirilmiştir.

Yönetici kadrosunda değişikliğe gidildi. Her iki üyeye de katkıları için teşekkür ederiz.
  • Senatör Brond, emekli edilmiştir.
  • Senatör DarkDeep, Kadim Konsey rütbesine yükseltilmiştir.


Türkçeleştirme konusunda forumda bulunan oyun rehberlerinin içerikleri de Türkçe yamalara uygun olarak güncellenmiştir. Skyrim görev rehberlerinde görev isimleri Türkçe yamadaki çevirisine göre değiştirildi. Ayrıca rehberlerin içeriği düzenlendi. Düzenlenmeye de devam ediliyor.

Elder Scrolls Haberleri adında yeni bir bölüm açtık. Bundan sonra Elder Scrolls serisi ile ilgili tüm haberleri bu bölümden paylaşacağız. Oyuna özel haber kategorileri kaldırılıp haber niteliğindeki konular bu bölüme taşınmıştır.

Oyunların DLC alt bölümleri, ana oyunla birleştirilmiştir. Buna göre;
  • Dawnguard, Hearthfire, Dragonborn bölümleri kapatılıp içeriğindeki konular Skyrim bölümü içerisindeki ilgili alt bölümlere taşınmıştır.
  • Shivering Isles, Knights of the Nine bölümleri kapatılıp içeriğindeki konular Oblivion bölümü içerisindeki ilgili alt bölümlere taşınmıştır.
  • Tribunal, Bloodmoon bölümleri kapatılıp içeriğindeki konular Morrowind bölümü içerisindeki ilgili alt bölümlere taşınmıştır.


Anket, Taşınan, Kilitlenen konuların daha belirgin olması için konu listesi görünümünde bu konuların başlarına ayraç eklendi.

Steam profil desteği eklendi. Profil ayarlarınızı düzenlerken Steam ID girin yerine sayılardan oluşan Steam ID'nizi girerek profilinizi yayınlayabilirsiniz. ID'nizi bulmak için;  https://steamidfinder.com/

Ödül sistemi foruma eklendi. Çeşitli yarışmalar, etkinlikler ve yönetimin belirleyeceği kritlerlere göre rozet kazanabilir ve bunları profilinizde sergileyebilirsiniz. Ödüllerin içeriği ve dahası ilerleyen günlerde genişleyebilir.

Elder Scrolls Online'da günlük Undaunted görevleri sağ sütuna eklendi. Her gün gece yarısı 00.00'da yenilenip o günün görevini gösteriyor.

Elder Scrolls Online Rehberler ve Karakter Buildleri bölümlerine "Güncel Değil" ön eki getirildi. Böylece oyuna yapılan rehberlerin oyun içeriğiyle güncel olup olmadığı konusunda fikir sahibi olabileceksiniz.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 12 üye beğendi
#2
Bence muhteşem, son zamanlarda gördüğüm en havalı forum Cheesy Ellerinize sağlık.

---
Sizin mor isimleriniz biraz okunmaz olmuş hocam. Arka siyah planın üzerine koyu üzerine koyu birde bazı profil resimleri belirginliğini yitirmiş. Çerçeve mi olsa ne olsa? Veyahut şu ismimizin bilgilerimizin yazdığı alan siyah değilde başka bir renk olabilir. Bu iki şey hariç başka bir şey göremedim. Gayet olumlu her şeyi ile.

Genel görüntü, tarz çoh hoş.

--
yada yada? Profil resimleri bir tık daha büyültülebilir mi biraz ufak mı kaçmış? Daha belirgin olması için.
#3
Ironman zırhı gibi olmuş. Fareyi nereye kaydırsam yeni bir şeyler çıkıyor. Ben çok beğendim şahsen.
[+] Rask isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
Bence oldukça iyi olmuş.
#5
Hayırlı olsun. Alışmak biraz zaman alıcak.
#6
Tüm foruma hayırlı olsun gayet güzel olmuş Smile

Bu arada ben bildirimlerden şikayetçiyim örneğin bir konuya yorum atıyorum -mod istekleri gibi- o konuya yorum atan herkesin bildirimi bana geliyor. Mesela şuan 310 bildirimim var silsem dahi 2 gün içerisinde +100 olabiliyor. Sadece biri beni alıntıladığında ya da yorumumu beğendiğinde bildirim gelse daha iyi ve düzenli olurdu. Buda tavsiyem olsun Smile
#7
(26.11.2017, Saat: 11:26)Emir Aksu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm foruma hayırlı olsun gayet güzel olmuş Smile

Bu arada ben bildirimlerden şikayetçiyim örneğin bir konuya yorum atıyorum -mod istekleri gibi- o konuya yorum atan herkesin bildirimi bana geliyor. Mesela şuan 310 bildirimim var silsem dahi 2 gün içerisinde +100 olabiliyor. Sadece biri beni alıntıladığında ya da yorumumu beğendiğinde bildirim gelse daha iyi ve düzenli olurdu. Buda tavsiyem olsun Smile

http://www.elderscrollsturk.com/alerts.p...n=settings
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#8
Bak bunu bilmiyordum işte Cheesy

Bir de logo biraz sönük kalmış sanki. Biraz daha belirgin bir hale gelse daha güzel olabilir.
#9
Alışması baya zor olacak ama güzel olmuş.
#10
Wooaah @bluestrom2 de iki tane badget var Cheesy Zafer bayrağı  Cool

---
imza olayı yok sanırım? Eskisi gibi. İmza değiştire tıkladığında bu sayfaya atıyor;
resim
Banlanmış veya izniniz yok. tunnelofhorror.gif Yönetici bölümüne girmeye çalışıyorsunuz deyip korkutuyor adamı bir an için Cheesy
#11
Güzel olmuş yeni görünüm, alışması pek vakit almaz ki şimdiden alıştım diyebilirim.

Merak ettiğim birkaç şey ayarlardan falan imza değiştir seçeneğini görüyoruz ama kullanamıyoruz, o şekilde kalacak mı?

Birde "Vatandaş" gibi rütbeler sabit mi kalacak yoksa ilerleyen günlerde ayarlanacak mı?

Ek olarak ödül sistemi daha ön plana çıkarıldığına göre ilerleyen zamanlarda Ekran Görüntüsü Yarışması dışında daha farklı konseptlerde yarışmalar olacak gibi.

Son olarak Brond için bir dakikalık saygı duruşu.  Cry Cry Cry

Not: Aurbis v1.0 ismini görünce @bluestorm02'nin Tal(OS) benzeri konularından biri sanmıştım.
[+] Newoooo isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#12
Ben bayıldım! Cheesy Elinize sağlık, çok güzel olmuş. Smile

Gerçekten, Brond nerelerde? Bilgisi olan var mı?
#13
Bende onu dediydim tam #Newoooo 
POVzZ6.gif
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#14
Brond nerede bilgimiz yok maalesef. Mayıs ayının sonlarında birden ortadan kayboldu.

Ödül sisteminin eklenmesiyle yeni yarışmalar vs ekleyeceğiz. Ödül sistemi genişleyecek. Şimdiki sadece başlangıç.

İmza ekleme forumda aktif değil ve forumun düzgün görünmesi için de aktifleştirmeyi düşünmüyoruz. Sağ üst paneldeki imza değiştir bağlantısını kaldıracağım.

Vatandaş default üye grubu. Online olma süresine göre artan bir sistem ayarlamaya çalışıyorum. Bunun yanında üyelerin kendi seçebildiği gruplar ekleyeceğiz gibi.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 6 üye beğendi
#15
(26.11.2017, Saat: 12:45)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Brond nerede bilgimiz yok maalesef. Mayıs ayının sonlarında birden ortadan kayboldu.

Ödül sisteminin eklenmesiyle yeni yarışmalar vs ekleyeceğiz. Ödül sistemi genişleyecek. Şimdiki sadece başlangıç.

İmza ekleme forumda aktif değil ve forumun düzgün görünmesi için de aktifleştirmeyi düşünmüyoruz. Sağ üst paneldeki imza değiştir bağlantısını kaldıracağım.

Vatandaş default üye grubu. Online olma süresine göre artan bir sistem ayarlamaya çalışıyorum. Bunun yanında üyelerin kendi seçebildiği gruplar ekleyeceğiz gibi.

İmparatorum. Gruplar oyun içinden skyrimden olsun lütfen. Müthiş olur! Darkbrotherhood, Kalkan kardeşler, Büyücüler loncası, Hırsızlar loncası gibi  ve onlarda rütbe atlayabilirsek varya Wink ! Çaylak üye gittikçe büyüyen falan. Oyunun forum versiyonu acayip hoş olurdu. Ben kendimi Karanlık Kardeşlik Loncasında görmeyi baya isterdim ismimin altında. Karanlık Kardeşlik üyesi diye *-*

Molag Bal tarikatından falan Cheesy Daedra worshipper Cheesy  Saf kan Vampir Lord Harkon'un grubundan.

Tes Legends'daki title sistemi yani.
College Master Wizard
College Scholar
College Trainer

Companions Harbinger
Companions Initiate
Companions Trainer


Thieves Guild Master
Thieves Guild Bandit
Thieves Guild Pickpocket
Thieves Guild Shadowfoot
Thieves Guild Recruiter


Türkçesi ve detaylısı. *-* Sadece 3-4 lonca değil. Vampir ve Daedra tarikatı Molag Bal kulu falan yazdığım gibi Cheesy Boletiah şampiyonu? Azura kulu ? Tongue (worshiper)