Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Bir Galaxy S4 daha şarj edilirken alev aldı
#1
[img width=300]https://1-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/m/image/1370/45/1370455090818.jpg[/img]

Son zamanların en moda olan olaylarından biri de yangın çıkaran telefonlar. Özellikle Çin’de yaşanan ölüm vakasının ardından iyice gündeme oturan söz konusu olaylarla ilgili önlemler alınmaya başlansa da bu tür sorunlar yaşanmaya devam ediyor.
Bu kez ise olayın yaşandığı yer Pakistan. Yılın bu aylarında en sıcak aylarını yaşayan Pakistan’da şu an termometreler çok yüksek sıcaklıklara işaret ediyor. Hal böyle olunca da cihazlarda ısınma problemleri kaçınılmaz oluyor. Söylenilenlere göre  cihazını şarja takan bir Galaxy S4 kullanıcısı, bir süre sonra şarj kablosunun takıldığı girişinin yanmaya başladığını görünce hemen fişi çekerek olası bir yangının önüne geçti. Kablonun ve telefonun az da olsa yanmasıyla sonuçlanan bu olay da neyseki herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.
Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili harekete geçen Apple, orijinal olmayan şarj cihazlarını değiştirerek olası yangınları engelleme yoluna gitmişti. Samsung ise bu konuda henüz somut bir adım atmış değil. Ancak görünüşe göre bir önlem alınmadığı takdirde bu tarz yangın haberleriyle daha sık karşılaşacağız.

http://www.mynet.com/teknoloji/bir-galax...--764827-1