Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Birkaç soru
#1
Merhabalar. Oyuna yeniş başladım. Birkaç sorum olacak sizlere. Daggerfall da Dragonknight lvl 6 yım.

1- Yaratık kestiğimde bazen ölüyorum. Öldüğümde benden götürüsü nelerdir? Yani ölünce bir kaybımız oluyor mu?

2- Stamine tam olarak nedir? DK da stamineye vermek ne kadar mantıklı?

3- En önemlisi konuya çok hakim  olamadığım için karakterimi nasıl yönlendireceğim bilmiyorum. Dragonknight'ta heal mi versem stamine mi versem magic mi versem bilemiyorum. Büyüklerde aynı şekilde. Bana hangi büyülere öncelik vermem gerektiğini kısaca "dragonknight build" gibi birşey söyleyebilir misiniz? Şuam acemi olduğumdan kendim doğru  karar alamıyorum.

4-Pvp yapmak için ne yapmam gerekiyor? Birde kuşatma saldırıları falan oluyormuş kalelere onları yapabiliyor muyuz? Nasıl ne zaman yapıcaz?

5- Paraya ihtiyacım olduğu zaman yaratık kesmekten başka nasıl para kazanırım? Para kazanma yolları nelerdir?

Çok soru sordum ama cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Teşekkür ederim şimdiden.
#2
Ölünce sanırım ruh cevherlerin gidiyor ve eşyaların hasar alıyor. Onları tamir etmen gerekli. Dragonknight'ta Staminaya çok verilmez diye duymuştum Skiller mana ile çalışıyor çünkü. Ben de düşük level'im oyunda Hesap adı GreedTR; okçu karakter Morrorai ve Dragonknight Ryokoargon. PM atarsan akşam birlikte oynarız.
#3
1. Ölünce üzerindeki zırhların dayanıklılığı azalıyor, bu da daha az koruma sağlamaları demek. Aynı kondisyona getirmek için tamir etmek zorunda kalıyorsun. Eğer yanında uygun seviyede dolu bir soul gem varsa öldüğün yerde tekrar kalkabilirsin, ama bu soul gem'in yok olmasına neden olur. Dolayısyla maddi kayıp demek bu iki olay da.

2. Stamina bazı skillerin kullandığı bir kaynak, skill sayfanı açarsan oradan hangi skillerin stamina, hangilerinin magicka kullandığına bakabilirsin. Üstelik stamina ne kadar uzun süre sprint yapabileceğini(shift'e basarak koşma olayı) belirler.

3. Bu mevzu duruma göre değişir, daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır diye umuyorum.

4. Öncelikle 10 level olman gerekiyor, o arada sana bir mail gelecek zaten, ne yapman gerektiği orada yazacak. Alliance War sayfasına girip oradan campaign seçerek PvP alanlarına girebileceksin. Kale kuşatmaları sürekli oluyor, oyunun kendi verdiği görevler sana kuşatma silahlarını nasıl kullanacağını gösterecektir. Başlarda kendi ittifağına ait kalabalık grupları takip ederek kuşatmalara katılmaya çalış, yavaş yavaş her şey öğrenilir.
#4
Özellikle karakteri hangi skilleri vermem dogru olur konusunda gerçekten zorlanıyorum.
#5
Dk da çok tecrübeli değilim ama veteran 8 bir dk karakterim var. Stamina önemli oldukça önemli, çoğu dk ki bende dahilim bu gruba, kalkan yukarda talon spamlayarak oynuyorum. Gelen hasarı azaltmak için kalkan yukarda olmak zorunda bunun için stamina şart fakat atribute puanlarını 32 magicka gerisini hp olarak ver. Kalkanın enchantı stamina olsun, eldiven+ayakkabı+kemer de stamina. Chest ve legs hp enchant geri kalanlar magicka. Kafa ve omuzluk magicka yani. Yemek olarak magicka stamina yemeği yemeni öneririm.
Dragonguard setini 5le, gerisine warlock giy.

Level 10'u geçtiğin zaman pvp ye girebiliyorsun. Eğer daggerfallda oynuyorsan guildimizde ve teamspeakte aktif olmanı öneririm, oradan çok şey öğrenirsin.

Para mevzusunu veteran seviyeye geldiğin zaman düşün. Şu an çooooooooooooook erken.
#6
genelde oyuncuların oynadıgı health+ magicka , stamina +health , yada 3 statıda hybrid yakın tuttugu rotasyonlar var. Youtubede hepsine yönelik pvp videoları bulabilirsin. V12 olana kadar tüm skillerini açıp kullan, neye yaradıklarını öğren. Sonra seçecegin bu buildlere göre uyan skilleri kendin yerleştirirsin. Set olarak çok alternatifin var o yüzden senin deneyerek karar vermen daha doğru olur.
#7
öncelikle karakterinin ihtiyaçlarına göre stat vermelisin, hangi kaynağın önce bitiyorsa ona ver. Sana hiçbir zararı olmaz, ileride resetleyebilirsin, stat resetlemek cok ucuz. Stamina silah vuruşlarını, hızlı koşma süreni etkiler. Aynı şekilde Magicka da büyüsel hasarlarını yükseltir. Skiller konusuna gelirsek, tek tek her skili açmanı tavsiye ederim. Oyunda yeterince skill point var. Skillerin nasıl çalıştığını öğrenirsen karakterine hakim olduğun kadar düşman DragonKnight'lara karşı da bilgilenmiş olursun. Tekrar söylemek isterim, bütün skilleri açman lazım bence. Para kazanmak önceden kolaydı, item craftlayıp satıyorduk. şuan para getiren yemekçilik, iksircilik ve Enchanting var. Veteran seviyeye gelince bu şekilde para kazanabilirsin. Ama veteran olana kadar ne düşürürsen sat NPC'ye (kalite yükselten upgrade itemleri hariç tabi). PvP için lvl 10 olman gerekli. "L" tuşuna basarak oradan istediğin campaign(server) seçerek savaşa katılabilirsin, çıkış için de PvE'de kullandığımız wayshrine'ları kullanabilirsin.