Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Black Desert Online Türkiye Serverı
#1
Oyunun türk server'ı açılıyor. https://www.tr.playblackdesert.com/main/index Ne düşünüyorsunuz? Çıktığında müthiş ses getiren bir oyun. Ancak sonradan hakkında pek çok kötü yorumda yapıldı.

Müthiş bir karakter yaratma sistemi var. 


Hayalimizdeki karakteri yaratabiliriz ve o eski medival dünyada hayalimizdeki karakterle maceralara atılabilme imkanı veriyor bize.

49 , 99 ve 199TL olarak 3 ayrı paketle satılıyor. 

50tl çok fazla bir fiyat değil böyle bir oyun için gayet ideal bence. Pubg denen oyuna 70lira para bayılıp 10saatten fazla oynamadığımı hatırlarsam(Halen hatırladıkça içim bi hoş olur).
50tl bu oyuna verip aylarca oynamak gayet iyi olurdu.

%70 alınır gibi duruyor. Yani içimden satın almak geliyor. Gayet eğleneceğim gibi hissediyorum ama.. Kötü yorumları hatırlayınca da.. P2W deniyor. Level sınırı olmadığı için çok sıkıcı deniyor. Görevleri tatmin edici değil deniyor. PvP'si sıfır deniyor..

Ama atmosferi beni çok cezbediyor. Daha önce Vindictus oynamış ve Vindictus'a sevdalı biri olarak. BDO tam anlamıyla Vindictus oyununun açık dünya versiyonu gibi gözüküyor. Kabaca baktığınızda 2 oyunda birbirine çok yakın görüntüler segiliyor Smile
----
Ve? Acaba oyun ingilizce normal default dili ile yoksa türkçe olarak mı gelecek ? Site komple türkçe olduğu için.. Belki oyunda türkçe dil ile gelir gibi bir beklentim var ama herhangi bilgim yok bu konu hakkında bir şey bir yazı görmedim ortalıkta. Türkçe olsa muazzam olurdu.

For Honor gibi, Başta çok ses getirip çok hevesle beklenip sonradan oyunun içine girince burun kıvırılan bir oyun gibi gösteriliyor bazıları tarafından.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
Modlarla falan değil, değil mi? Yoksa hiç bulaşmayalım. Yasağı kaldırmışlarsa hemen başlarım. C9 oynamış biri olarak bu oyunu da seve seve oynarım.

P2W her oyunda var. Sadece bazı oyunlarda diğer oyunlara göre p2w etkisi daha az. Benim için problem yok. Zamanında Silkroad'a neler yatırdığımı bir ben bir de Allah bilir.

Bir de default language her zaman daha iyidir. Bazı oyunlarda çeviriler saçma sapan hal alıyor. Eğer çevirileri yerinde ve düzgün yapacaklarsa Türkçe olması elbette daha iyi. Ama default language'a da hayır demem.
#3
Oyun Türkiye'de iyice yaygınlaştıktan sonra inceleme videoları çıkacaktır ben onlara bakıp alırdım şahsen tabii pc kaldırmıyor orası ayrı bir mesele Cheesy
#4
Yok hayır. Normalde bu oyun bizim ülkemize IP banlı oynanmıyor. Birileri gidip anlaşmış halletmiş ve resmi olarak Türkiye serverı açılıyor işte bu site üzerinden. Dandik bir şey değil.
Artık nasıl oluyor o işler bedel ücret mi ediyorlar hisse mi satın alıyorlar nedir anlamam derinini bilmiyorum. Belli bir mebla ödeyip server mı satın aldılar falan.. Ama private server diyorlar ya.. Çakma serverı açılıyor oyunun öyle değil yani.. Bariz bizzat bu site üzerinden bu oyun Türkiye ye erişime açılacak. Oynanabilir olacak artık.

Birileri bu işe kalkışmış Smile İyide etmiş. Hem o para kazansın hemde biz oynayalım eğlenelim.

tr.playblackdesert.com
Firma olarak Pearlabyss yazıyor türk sitesinde de gevur firması. Türk şirketi isim falan göremedim.  Kimdir nedir bu abiler ¯\_(ツ)_/¯


----
https://www.facebook.com/playblackdesertTR/
Facebook adreside bu hatta şuan çekiliş mi ne varmış. 25 kişiye bedava sınırlı paket hediye edeceklermiş. En ucuzu yani 49tl'lik paket. Şansınızı deneyin isterseniz. Ben uğraşmam o kadar kişi içinden imkansız gibi bir şey Cheesy İyi şansım falanda yoktur zaten hiç. Almaya karar verirsek vericez 50tl alıcaz.

[Resim: 9DdrLN.jpg]
Resmi Pearl Abyss sunucularında* diyor. Yani gevur orjinal o firma bize server açacak. Bizde orada takılacağız sanırım. Baya iyi bir şey. Hangi dayı kalkıştıysa bu işe huh
#5
az önce satın aldım. oynayan arkadaşlardan birkaç tiyo alabilirim.