Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Blood Mage
#1
Bu karakter oluşumumuz daha önce hiç bir yerde görmediğiniz,çok özel bir büyücünün oluşumudur. Dawnguard DLC’niz yoksa pek zevk alamayacağınız için bu karakteri oluşturmanızı tavsiye etmiyorum açıkçası.Kara büyüyü elbet her büyücü bir kere de olsa kazayla hissetmiştir. Şeytanlardan öğrenilen bu büyü ile kanı kontrol etmek mümkündür, büyüyü yapanın büyü enerjisi karşısındaki rakibin kanına dönüşür. Bir Kan Büyücüsü gücünün doruklarına ulaşmak için bazen kendi yaşam enerjisinden bir parça feda etmelidir..

Bu büyücü kanı kendine aktarabilir ya da bunu tercih etmeyebilir. Çoğu kişi bu büyü formunu büyünün en özgür formu olarak bilir,çünkü rakibinizin bedeni kontrolünüz altındadır. Bu görkemli ve ihtişamlı büyücüyü oluşturmanız için gereken her şeyi karakteri bizzat oynamış biri olarak anlatacağım.

Irk Seçimi : Altmer

resim

Altmer’lar en başlangıçtan itibaren kanı kontrol edebilen büyülerin temelini bilir ; Fury. Fury büyüsü ilk seviyelerde bize müthiş bir avantaj sağlayacak. Ve Altmer’lerin bir özelliğini daha unutmamak gerek..

26.seviyede Magicka/Health/Stamina dağılımı: 300/200/100

Teknik olarak bu mümkün değil..ancak Altmer’ların 50 magicka fazla başlaması, ilk 5 seviyede Health’ımızı arttırıp daha fazla yaşamamızı sağlıyor. Ve Highborn büyüsü de işimize müthiş derecede yarayacak.

Şimdi de oyundaki skillerimize geçebiliriz.

One-Handed : Bir Blood Mage sürekli Equilibrum büyüsünü kullanmalıdır ancak bazen ölümcül olabilir,ve bu yüzden Kan Büyücüleri bıçak kullanmakta uzmanlardır. Can Çekme efsunu ile asla canlarınız azalmayacak..

Level 26 - Armsman 2/5, Fighting Stance, Savage Strike.
Level 51 - Armsman 3/5
Illusion : Yıllar boyunca bir Kan Büyücüsünün en önemli büyü dalı olan Illusion sayesinde insanları ufak köleler gibi oynatmanız mümkün. Tabii ki kanlarını kontrol ederek..

Level 26 - Novice Illusion, Apprentice Illusion, Adept Illusion, Illusion Dual Casting, Hypnotic Gaze, Animage, Kindred Mage, Quiet Casting.
Level 51 - Master Illusion, Aspect of Terror, Rage.
Conjuration : Bir Kan Büyücüsü kanı her zaman kontrol edebilir..ölülerde bile. Çoğu insan değer verdikleri kişilerle savaşamaz,bunlar ceset yığını olsa bile. Ve bu büyü dalı ile Daedra’ları ve Soul Cairn yaratıklarını safımızda kullanacağız.

Level 26 - Novice Conjuration, Apprentice Conjuration, Adept Conjuration, Necromancy.
Level 51 - Expert Conjuration, Dark Souls, Twin Souls.
Destruction : Bir Kan Büyücüsü için belki en iyi yol buz parçalarını ve şok dalgalarını kullanmak değildir,ancak rakibiniz güçsüz ve çelimsiz olunca kanlarını kontrol etmenize gerek bile kalmayabilir. Bu durumlarda işe yarayan bu büyü dalında yeteri kadarıyla ilerleyip çok fazla açılmayacağız,gerekli bölümünü kullanacağız.

Level 26 - Novice Destruction, Apprentice Destruction.
Level 51 - Adept Destruction, Dual Casting, Impact,  Augmented Frost 2/2, Deep Freeze.
Enchanting : Bir Kan Büyücüsünün en iyi arkadaşı olan Blood Dagger’ı adına benzer yapmak için kan çekebilme efsunu gerekli. Ve kolye,yüzük gibi takılarımızda kan efsunları olmalı ki kanımız artsın. Böylelikle büyülerimizin gücü de.. bu dalı çok iyi bilmelisiniz.

Level 26 - Enchanter 3/5, Insightful Enchanter.
Level 51 - Enchanter 5/5, Corpus Enchanter, Fire Enchanter, Frost Enchanter, Extra Effect.
Light Armor : Herkesin korunmaya ihtiycı olduğu gibi bizim de ihtiyacımız var. Ufak bir kesik bile büyük kan kaybı olabilir ve bunu engellemek için hafif ama dayanıklı zırhlar işimiz görür.

Level 26 - Agile Defender 1/5.
Level 51 - Agile Defender 3/5.
Speech : Her zaman iyi konuşmayı bilmek gerekir ve dostlar işimize yarar. Dostlarınız sayesinde dikkat çekmekten kurtulup gizlice işlerinizi halledebilirsiniz.

Level 26 - Haggling 2/5
Level 51 - Haggling 3/5, Bribery, Persuasion.

Ekipmanlar

Oyunda ilk önce elde etmeniz gereken ekipmanlar. Şahsen ben size alternatifleri de sunacağım. Her şey Dawnguard DLC’sine göre bu ekipmanlarda eksik çıkarsa DLC olmamasından olabilir.

Karakterimizin benzeyeceği şey şu : (eldivenleri de giymelisiniz)

Orthjolf.png

Eldivenleri giymelisiniz. Orada bulunan balta yerine bir dagger (en güçlüsü bulabildiğinizin), kafamıza bir taç, ve yüzük/kolye eklenecek.

Zırh:

Blood Mage’s Armor (kırmızı Vampire Armor, Forfity Healing Rate enchantment)

Maleficarum’s Boots (Vampire Boots, Resist Fire)

Maleficarum’s Gauntlets (Vampire Gauntlets, Forfity Magicka)

Ekipman,Silah

Blood Dagger (herhangi bir bıçak,bulabildiğinizin en iyisi. Absorb Health olması gerekiyor. Enchantment’inizi arttırana kadar Blade of Woe işinizi görür.)

Blood Ring (Fortify Health efsunlu,taşı kırmızı olan herhangi bir yüzük. Bunun yerine Ring of Namira veya Ring of the Beast çok daha işinize yarayacaktır. Ring of the Beast’ı almaya bakın.)

Lifedrinker (bu da Fortify Health efsunlu herhangi bir kolye,yerine Gauldur Amulet’i öneririm. Sadece Health fragment’i de yeterli.)

Circlet of Sacrifice (herhangi bir circlet, Fortify Destruction büyülü olmalı.)


Oynanış

Oyuna en çok zevk veren oynanış geldi. Bu oluşumun gerektirdiği her şeyi anlatacağım. Tamamını okumalısınız.

Öncelikle 20. seviyede College of Winterhold’a katılın ve 26′ya kadar bitirin. Çok uzamaması gerekiyor. Çünkü Labyrinthian’dan alacağımız Equilibrum en önemli büyümüz olacak. Ve bolca büyülü eşya ve Arch-Mage’lik de kayda değer ödüller. Equilibrium kullanırken canınızın %25′ten az olmamasına dikkat edin kesinlikle. Kesinlikle Restoration büyülerini kullanmayın,en azından can veren. Oyunun amacını tamamen bozar.  Master ve Expert Illusion büyülerini kritik anlarda kullanın. Destruction’da savaşçı ile savaşırken buz büyüsü kullanın. Okçu ve büyücüyle savaşırken yıldırım kullanın. Ateş gereksiz. Menzilli savaşta Apprentice kullanın,yakın savaşta Novice. Perklerle güçlendirme yapacağımızdan sorun olmayacaktır. Marked for Death’ı, Soul Tear’ı ve Drain Vitality en acil öğrenmeniz gereken Shoutlar,kombolarda çok gerekli olabilir. Sürekli diriltme yapın,hem skilliniz artacak hem de oyun açısından bakarsanız kan kontrolünüz gelişecektir. Sürekli Health Potion taşıyın,yanınızda bol bol bulunsun. Vampirliği tavsiye ediyorum, Illusion’da işimize yarıyor,ve oyun açısından bakarsak olmamız da çok mantıklı. Güneşi bir an önce karartabilmenin yolunu arayın. İlk 5 seviyede cana verin ancak diğer 10 seviyede de Magicka. Stamina’ya asla vermeyin,Health ve Magicka gibi çok büyük öncelikler dururken özellikle. Korku büyülerini çok kullanın ve Dremora/Soul Cairn çağırmalarını kullanın. Vampirseniz ateş kullanan kişilerle savaşırken Equilibrium’dan kaçının.

Bunları yapmanız halinde oyununuzun çok eğlenceli geçeceğinden ve Role-Play deneyimini çok güzel bir şekilde yaşayacağınıza eminim. İyi oyunlar.
[+] Sarhi isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Benim şimdi oynadığım karakterin tamamen karanlık halini yaratmışşın ya inanamadım Cheesy Süper olmuş kapıştıralım bi ara Cheesy
#3
52'deyim,tam güç. Perkler fullendi,yanıma yaklaşan adam olursa mezarını kendim dikip süslüyorum o derece. Cheesy
#4
(04.09.2013, Saat: 00:32)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 52'deyim,tam güç. Perkler fullendi,yanıma yaklaşan adam olursa mezarını kendim dikip süslüyorum o derece. Cheesy
Benim level düşük daha Cheesy 36 levelim ben eziğim Sad

İçeriği GösterSpoiler:
#5
Rica ederim. Kendim yaptığımı söyleyemem ama taktikler benim eserim. Cheesy
#6
Rica ederim. Kendim yaptığımı söyleyemem ama taktikler benim eserim. Cheesy
#7
1 sene geçmiş Cheesy Yarın denemeye başlıyorum bakalım.
#8
Ben de görmemiştim. Avatar The Last Airbender'da vardı. Kan bükerek hapishaneden falan kaçıyordu. Oradan esinlenmiş olabileceğini düşündüm.
#9
Tam olarak aynısı değil ama birde şöyle enteresan bir karakter oluşumu var.

https://www.youtube.com/watch?v=vfnGu4UIQMs
#10
(06.01.2016, Saat: 18:12)Swindler22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de görmemiştim. Avatar The Last Airbender'da vardı. Kan bükerek hapishaneden falan kaçıyordu. Oradan esinlenmiş olabileceğini düşündüm.
Gözlerim yaşardı Cry Adı Hama'ydı hapishaneden kaçan güneyli su büküsücü.
#11
(14.01.2016, Saat: 15:28)Dian94 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gözlerim yaşardı Cry Adı Hama'ydı hapishaneden kaçan güneyli su büküsücü.
Benim kafamda hayal meyal canlandı Cheesy Kötü biriydi yanlış hatırlamıyorsam. İlk önce farelerin kanını büküp sonra işini büyütüyordu Cheesy
#12
Ya beyler ben oyunu satın aldım. Night Elf karakterimi açtım ama hala ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl gelişeceğim neler yapacağım açıklar mısınız? Blood Mage olarak oynamak istiyorum bende.
#13
(17.01.2016, Saat: 16:56)filofil link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya beyler ben oyunu satın aldım. Night Elf karakterimi açtım ama hala ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl gelişeceğim neler yapacağım açıklar mısınız? Blood Mage olarak oynamak istiyorum bende.

Dark Elf'tir o, Night Elf olsa duramazsın. Cheesy Buildin RP tarzı ve oynanış biçimini uygula. Yetenekler kullanılarak gelişir.  Çok fazla tek el silah kullanırsan tek el yeteneği gelişir, büyü kullanırsan büyü yeteneği gelişir.
#14
(17.01.2016, Saat: 16:56)filofil link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya beyler ben oyunu satın aldım. Night Elf karakterimi açtım ama hala ne yapacağımı bilmiyorum. Nasıl gelişeceğim neler yapacağım açıklar mısınız? Blood Mage olarak oynamak istiyorum bende.
İstesende oynayamazsın , çünkü Equilibrium kullanman gerekecek ve 350 saat Skyrim oynamış olan ben bile doğru şekilde kullanamıyorum yüzlerce kez öldüm bu yüzden Cheesy İlk oyunu kafana göre oyna oyunun matematiğiyle pek ilgilenme sıkılırsan yada build denemek istersen yeniden başlarsın. İlk 1-2 saatini kafana göre oyna.
#15
(17.01.2016, Saat: 17:23)Swindler22 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dark Elf'tir o, Night Elf olsa duramazsın. Cheesy Buildin RP tarzı ve oynanış biçimini uygula. Yetenekler kullanılarak gelişir.  Çok fazla tek el silah kullanırsan tek el yeteneği gelişir, büyü kullanırsan büyü yeteneği gelişir.

Bende Night Elf yazıyor diye hatırlıyorum modlardan olabilir veya yanlış hatırlıyorum Cheesy Büyülerde sadece Flame var şu an. Daha seviye 2 olamadım. Nasıl seviye atlarım nasıl büyü öğrenirim neler yapmalıyım şu aralar? Perklerden hangilerini geliştireyim? Sürekli görevlerde mi takılayım? Çok karışık oyun yav.

(17.01.2016, Saat: 20:01)Prophet link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstesende oynayamazsın , çünkü Equilibrium kullanman gerekecek ve 350 saat Skyrim oynamış olan ben bile doğru şekilde kullanamıyorum yüzlerce kez öldüm bu yüzden Cheesy İlk oyunu kafana göre oyna oyunun matematiğiyle pek ilgilenme sıkılırsan yada build denemek istersen yeniden başlarsın. İlk 1-2 saatini kafana göre oyna.

Anladım hocam. Karışık oynayım ben en iyisi Cheesy