Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Bsa ve Loose Farkı Nedir?
#1
Merhabalar;
''Sofia ‐ The Funny Fully Voiced Follower'' adlı modu yükleyeceğim ancak aynı versiyonun bsa ve loose adlı iki farklı dosyası mevcut.Farkı nedir acaba?
#2
İçeriği GösterSpoiler:

Loose versiyonlu dosyalarda güncelleme geldiğinde sadece güncelleme dosyaları ekleniyor. Yani modun ana dosyası 100mb ise ve 10mb lik güncelleme geldiyse loose versiyonda güncelleme için 10mb yi indireceksin.
Eğer bsa yı tercih edeceksen her güncelleme geldiğinde tüm dosyayı değiştirmen gerek. Yani loose güncelleme için 10mb indirirken bsa da 110 mb indireceksin. Ayrıca loose versiyonda eğer modlama yapıyorsan kendin grafik ayarlarında oynama yapabiliyorsun. Bsa daha çok casual oyuncular için, loose ise daha prof oyuncular için.

Adam diyor ki eğer internetin çok hızlıysa bsa dan devam et, ama internetin yavaşsa loose versiyonu kullan. Amma velakin şunu da unutma, loose'u güncellemen daha zorlu olabilir çünkü loose içinde daha fazla dosya varmış.
#3
BSA'da dosyalar bir araya getirilmiş birleştirilmiştir. Bu birleştirilene BSA deniyor. Daha sağlıklıdır ve Data Files'da görünür. NMM kullanmıyorsan bile istediğinde silebilirsin.

Loose ise o dosyaların açık halidir. Birleştirilmemiş dağınık haldedir. İsteyenlerin üzerinde oynama yapması için Loose dosyalarını paylaşırlar. Data Files'da görünmez. Eğer NMM kullanmıyorsan silemezsin.
#4
Anladım çok teşekkürler.Çok faydalı oldu her iki açıklama da.  :tebrik