Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Bsa ve Loose Farkı Nedir?
#1
Merhabalar;
''Sofia ‐ The Funny Fully Voiced Follower'' adlı modu yükleyeceğim ancak aynı versiyonun bsa ve loose adlı iki farklı dosyası mevcut.Farkı nedir acaba?
#2
[spoiler]Loose Version or BSA Version
Updates for the loose version will be tiny in size due to only adding and changing what is necessary each time but will be a lot of files. Updates for BSA version will be downloading the whole mod again each time but all additional files are conveniently packaged into one. There will be a lot of updates so I would personally recommend the loose version unless you have really fast internet but it’s all about preference. Also the loose version means you can switch out the body meshes and textures to your own preferences.[/spoiler]

Loose versiyonlu dosyalarda güncelleme geldiğinde sadece güncelleme dosyaları ekleniyor. Yani modun ana dosyası 100mb ise ve 10mb lik güncelleme geldiyse loose versiyonda güncelleme için 10mb yi indireceksin.
Eğer bsa yı tercih edeceksen her güncelleme geldiğinde tüm dosyayı değiştirmen gerek. Yani loose güncelleme için 10mb indirirken bsa da 110 mb indireceksin. Ayrıca loose versiyonda eğer modlama yapıyorsan kendin grafik ayarlarında oynama yapabiliyorsun. Bsa daha çok casual oyuncular için, loose ise daha prof oyuncular için.

Adam diyor ki eğer internetin çok hızlıysa bsa dan devam et, ama internetin yavaşsa loose versiyonu kullan. Amma velakin şunu da unutma, loose'u güncellemen daha zorlu olabilir çünkü loose içinde daha fazla dosya varmış.
#3
BSA'da dosyalar bir araya getirilmiş birleştirilmiştir. Bu birleştirilene BSA deniyor. Daha sağlıklıdır ve Data Files'da görünür. NMM kullanmıyorsan bile istediğinde silebilirsin.

Loose ise o dosyaların açık halidir. Birleştirilmemiş dağınık haldedir. İsteyenlerin üzerinde oynama yapması için Loose dosyalarını paylaşırlar. Data Files'da görünmez. Eğer NMM kullanmıyorsan silemezsin.
#4
Anladım çok teşekkürler.Çok faydalı oldu her iki açıklama da.  :tebrik