Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Build ve Speechcraft
#1
Baştan başladım oyuna, ilk dungeondan çıkmak üzereyim. Hepimizin bildiği gibi çıkmadan önce özelliklerimizi tekrar soracak. Savaşçı ağırlıklı düşünüyorum, imperial seçtim ırkı. İlerde pişman olmayacağım bir build verebilir misiniz?

[Resim: Piece_o_pie.jpg]

Bir de şunu tam anlamıyla açıklayabilecek biri var mı? Oblivion oynadığım süre boyunca tam anlayamadım nasıl kullanmamız gerektiğini. http://www.elderscrollsturk.com/forum/ob...-yetenegi/ buradan baktım ama yine de pek anladığım söylenemez  Cheesy
#2
Şimdi şu persuade olayını açıklayayım diğerini tam bilemiyorum. Ben battlemage açtım ama major skillerde hiç kullanmadığım şeyler olduğundan level atlamakta sıkıntı çekiyorum.
O çarkıfelekte 4 parçanın üzerine fareyi getirdiğinde karşındaki npc nin yüz ifadesi değişiyor.
1- çok mutlu
2- mutlu
3- mutsuz
4- çok mutsuz olarak derecelendirebilirim. ve bu her npc de farklı dilime tekabül ediyor mesela kimisi Admire'da çok mutluyken kimisi mutsuz oluyor. İşin bir diğer zor tarafı ise her saniye bir puan düşmesi.
Şimdi o Boast mesela en düşük ya, eğer fareyi onun üzerine getirdiğinde adamın suratı ekşiyorsa ona bas. Amaç küçük parçaları mutsuzlarda basıp büyük parçaları mutluya basıp toplam puanı arttırmak. Ha baktın, en büyük pay çok mutlu da bas onu, fırsatı kaçırma. Zamanla alışıyorsun.
Veya bununla hiç uğraşamam dersen Bribe yap sürekli parayla npc yi konuşturabiliyorsun. Bu persuade olayına girmene gerek kalmıyor.
#3
Aslında o rehberdede çok güzel anlatılmış ancak sanırım Persuasion'a girmemiş. Persuasion bildiğimiz gibi ikna'ya giriyor mertusta'nın anlattığı gibi değişik şekillerde insanları ikna edebiliyorsun. Sen'de zaten Imperial seçimssin Speechcraft +10.

Admire, Boast, Joke ve Coerce'ye göre o çarkıfelekmidir nedir Cheesy Eh ona göre mertustanın 1'den 4'e kadar olan şekilde derecelendiriyor persuasion'u.