Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Çocuklu Yaşam Rehberi
#1
Hearthfireadoption2.PNG
Evlat edinilmiş iki çocuk.

Çocuklu Yaşamdan Önce

Çocuklu Yaşamak mı istiyorsunuz? Tam bir aile mi istiyorsunuz? O halde önce bazı şeylere sahip olmanız gerekiyor. Bunları şöyle sıralayabilirim:

- Çocuk odası olan bir ev (Satın alınmış)
- İçerisinde bir yatak ve sandık olan bir ev (Sizin yaptığınız)
- Sıcak Kanlılık ve Çocukseverlik

Eğer bunlara sahipseniz mutlu olmamanız için ve ailenizi kuramamanız için hiç bir neden yok.  :tebrik Ancak çocuk evlat edinmeden önce gidin bir evlenin derim ben. Tam aile kuracağız malum.  Smile

Sokak Çocukları

İçeriği GösterSpoiler:

Bunlar sokakta bulabileceğiniz karakterler. Size çok masum göründülerse bunlardan evlat edinebilirsiniz.

resim
Kendi evinizi kurarken Yatak Odaları bölümünün planları.

Dur Orada Hata Yapma!

Neden söyledim bunu? Çünkü evine göre çocuk evlat edineceksin arkadaş! Mesela kendi yaptığın evde 2 tane çocuk yatağı oluyor. Ama ben 3. çocuğu istedim falan yok. O zaman eğer varsa (ayrıntılı bilgim yok) gideceksin daha çok yatağı olan bir ev bulacaksın. Evinin lideri, çocuklarının babası/anası olacaksın! Yani yanlış arkadaşları evlat edinmeyin derim ben. Gerçi çocuk evlat ediniyoruz yani...  yeah

TESV_Honorhall_Orphanage.png
Riften'da bulunan Honorhall Orphanage.

Honorhall Orphanage

Bildiğiniz veya bilmediğiniz gibi Riften'da Honorhall Orphanage diye bir yetimhane var. Buradan da çocuk evlat edinmek mümkün. Ancak bu herkese nasip değildir. Aynı zamanda DB'ye giriş olarak görev verilen "Nazik" Grelod'u suikaste uğratmak burada etkindir. Çünkü bu çocuklara eziyet eden kötü cadı bu evin başındayken bu iş olmuyor. Öldürün gitsin.

Grelod cadısı ölünce yerine Constance Michel geçiyor. Bu kadın hiç değilse ondan iyidir. Bu kadına gidiyorsunuz ve size bazı sorular soruyor. Ne yapsın kadın Grelod değil ki. Öncelikle sizlere hangi işi yaptığınızı soruyor.

Bunlar da cevap seçenekleriniz:

- I'm the Dragonborn.
- I'm Harbinger of the Companions.
- I'm Arch-Mage of the College of Winterhold.
- I'm a Thief.
- I'm an Assassin.
- I'm an Adventurer.
- I'm a Mercenary.


Dragonborn, Harbinger veya Arch-Mage olarak cevaplamak, Constance tarafından şaşkın ve güvensiz bir şekilde karşılanıyor. Assassin veya Thief demek de ona zamanını boşa harcama hissi veriyor. Ve son olarak da Adventurer veya Merchant olarak cevapladığınız da ise ilgilenmediğini anlıyoruz. Kadında sorun var işte.

Sonraki sorumuza gelelim. "Nerede?"

Eğer cevabınız güzel, hoş bir ev ise. İçerisinde uygun bir çocuk yatağı ve sandık var ise, mümkün gibi bir şey diyecek. Elinizde bulunanlardan seçin ve sonra anne/baba olun. Daha sonra ise çocuk seçmek için onları görmeye gitmeniz gerekli.

Seçebileceğiniz çocuklar:

- Runa Fair-Shield
- Hroar
- Samuel
- Francois Beaufort


İçeriği GösterÇocuklar::

Diğerleri

Peki Skyrim'de bulunan diğer çocuklar ne oluyor? Onları da evlat edinebilirsiniz. Nasıl mı? Belli bir programa göre hareket edin.

1. Aşama: İstediğiniz çocuğu bulun ve ona kitlenin (Ana, baba, nerede yaşar)
2. Aşama: Ailesini gizlice katledin!  Cry
3. Aşama: Çocuğun Honorhall Orphanage adlı mekana gitmesini bekleyin
4. Aşama: Honorhall Orphanage Evlat Edinme İşlemleri (yukarıda yazdığım şeyler) uygulayın ve çocuğa sahip olun.

Sonuç: Çocuk sizindir. Döv, öldür, zindana hapset, ne yaparsan yap işte. -99 Karma  :tebrik

resim
Skyrim'de ki Diğer Çocuklar

NOT: Eğer çocuk ailesinin sizin tarafınızdan katledildiğini söylerse bu iş olmaz.

Aile Hayatına Geçiş

a. Çocuklarla İlgilenmek ve Aktiviteler

- Çocuklara hediye vermek sizlere "Gift of Charity" kazandırır.

İçeriği GösterNedir Bu Gift Of Charity?:

Çocuklarınıza verebilecekleriniz:

- Bir hançer veya tahta kılıç
- Oynaması için oyuncak bebek
- Giymesi için bir çocuk kıyafeti
-  Yellow Book of Riddles, The Red Book of Riddles, A Children's Anuad, ve Kolb and the Dragon adlı kitaplar
- Sweet Roll veya Elma gibi tatlı yiyecekler

Ayrıca çocuklarla

- Oyun oynayın
- Dışarıda veya içeride oynamasını,
- İş yapmasını,
- Uyumasını,
- Evcil hayvan alabileceğini veya almayacağını söyleyebilirsiniz.

b. Çocuklar Sizlere Hediyeler Verirse

Eğer dediğim gibi çocukları seviyorsanız ve sıcak kanlı iseniz  Wink çocuklar sizlere hediyeler verebilir. Bunlar:

- Kıyafetler
- Alşimi malzemeleri
- Mücevherat
- Çelik Hançer
- Bir Maden Cevheri Parçası'dır.Ek Bilgiler:

- Eğer çocuk yatağının yanında bir sandığa sahipse bulduğu malzemeleri oraya koyar. Ejderdoğan onları oradan alabilir.
- Bazen çocuklar evlere evcil hayvanları getirebilirler.
- Ejderdoğan eğer bir köpek yoldaşa sahip ise bu köpek evcil hayvan olabilir. Ancak Ölü Köpekler veya Zırhlı Troller gibi hayvanlar evcil hayvan olarak alınabilir.
- Eğer çocuk bir hançer veya tahta kılıca sahip ise eğitim kuklasında çalışabilir.
- Eğer iki veya daha fazla çocuk evlat edinilmiş ise çocuklar beraber oyun oynayabilir veya kavga edebilir. Bu durumda onları azarlayabilirsiniz.
- Çocuklar sizlere bodrum kata inmekten korktuğunu söyleyebilir.
- Çocuklar sizden para isteyebilir. Bu paranın miktarı 5'ten 1000'e kadar çıkabilir. Çocuğun cevabı ise verilen miktara göre değişir.
- Çocuklar evlere göre farklı konuşabilirler. Bir evde farklı bir evde de farklı şeyler söyleyebilirler. Mesela buna örnek olarak dışarıdaki hava durumu verilebilir. Ev hakkında şikayet de edebilirler. Ancak hepsi Lakeview evini çok sever ve şikayet etmezler.
- Eğer Dragonborn DLC'si yüklü ise ve eğer bir Riekling yoldaşınız var ise çocuklar onlar hakkında yorum yapabilirler.


İçeriği GösterRiekling:

[b]Taşınma:[/b]

Eğer taşınmak istiyorsanız çocuklar da sizinle gelebilirler. Diyalog üzerinden "Its time for us to move." seçeneğini seçin. Daha sonra da taşınacağınız evinizi seçmelisiniz. Çocuğunuz sizlere "O.K., I'll meet you there." diyecek. Ancak eğer taşınmayı iptal ederseniz "Aw, stop teasing me." diyecek ve biraz üzülecek. Eğer taşınmayı kabul ediyorsanız taşınacağınız eve bir sonraki gittiğinizde çocuk orada olacaktır. Eğer bir evcil hayvan var ise o da çocukla beraber gelmiş olacaktır.


#2
Eline sağlık, ilgi çekici bir dille yazmışsın, güzel rehber.  :tebrik
#3
Benim yorum gitmemiş mi ? O kadar ellerine sağlık falan yazdım. Neyse bir daha yazayım.. Cheesy
#4
(15.08.2013, Saat: 01:24)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yorum gitmemiş mi ? O kadar ellerine sağlık falan yazdım. Neyse bir daha yazayım.. Cheesy

Ben de bir ara seni Kim Nerede'den gördüm. 1 saat boyunca yorum yazıyordun.  Cheesy
#5
Gayet güzel olmuş,teşekkürler.
#6
Ek Bilgiler ve Taşınmayı ekledim.
#7
Hocam bu yetimhanedeki yaşlıyı öldürdümde o genç kadın korkuyo bi türlü normal davranmıyoo kaçıyo ne yapacam
#8
(15.12.2014, Saat: 00:27)erensirin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu yetimhanedeki yaşlıyı öldürdümde o genç kadın korkuyo bi türlü normal davranmıyoo kaçıyo ne yapacam

Bir süre sonra düzelecek. Kurye sana mektup getirecek, Riften'daki yetimhanedeki çocukları evlatlık alabilirsiniz diye. Ondan sonra gidip konuşacaksın kızla.
#9
peki kaç gün sürecek
#10
Tam süresini bilmiyorum. Eğer illa çocuk almak istiyorsan yetimhane tek yer değil. Şehirdeki her çocukla konuş, mesela Dawnstar'da madendeki işçilere yemek götüren bi çocuk var onu da evlatlık alabiliyorsun. Şehirlerde evlatlık alabildiğin çocuklar var. Markarth'ta çiçek satan kız çocuğu vardı aklıma gelen bunun haricinde.
#11
(15.12.2014, Saat: 19:19)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam süresini bilmiyorum. Eğer illa çocuk almak istiyorsan yetimhane tek yer değil. Şehirdeki her çocukla konuş, mesela Dawnstar'da madendeki işçilere yemek götüren bi çocuk var onu da evlatlık alabiliyorsun. Şehirlerde evlatlık alabildiğin çocuklar var. Markarth'ta çiçek satan kız çocuğu vardı aklıma gelen bunun haricinde.
Markhatta çiçek satan kızın ismi alaramı ve dawnstar dediğin yer neresi oluyor
(15.12.2014, Saat: 19:19)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam süresini bilmiyorum. Eğer illa çocuk almak istiyorsan yetimhane tek yer değil. Şehirdeki her çocukla konuş, mesela Dawnstar'da madendeki işçilere yemek götüren bi çocuk var onu da evlatlık alabiliyorsun. Şehirlerde evlatlık alabildiğin çocuklar var. Markarth'ta çiçek satan kız çocuğu vardı aklıma gelen bunun haricinde.
#12
Bence yetimhaneden alma dışarıdaki çocuklardan al diğerleri en azından yetimhanede yatacak yerleri felan var.Katla'nın çifliğinde çalışan çocuk dışarda hayvanlarla beraber yatıyor.
#13
Rehber yeterince açıklayıcı olmuş. Elinize sağlık. Teşekkürler.
#14
(15.12.2014, Saat: 19:32)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence yetimhaneden alma dışarıdaki çocuklardan al diğerleri en azından yetimhanede yatacak yerleri felan var.Katla'nın çifliğinde çalışan çocuk dışarda hayvanlarla beraber yatıyor.
Aynen ben de disardakileri alıyorum yazık zor yaşıyorlar Cry O dediğin çocukla birlikte Seheryildizi ndaki madencilere yardım eden  çocuk veya migferyelindeki çiçek satarak geçinmeye çalışan kız evlatlık alınabilir.
#15
(15.12.2014, Saat: 19:32)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence yetimhaneden alma dışarıdaki çocuklardan al diğerleri en azından yetimhanede yatacak yerleri felan var.Katla'nın çifliğinde çalışan çocuk dışarda hayvanlarla beraber yatıyor.
(25.01.2016, Saat: 22:55)uguryagan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen ben de disardakileri alıyorum yazık zor yaşıyorlar Cry O dediğin çocukla birlikte Seheryildizi ndaki madencilere yardım eden  çocuk veya migferyelindeki çiçek satarak geçinmeye çalışan kız evlatlık alınabilir.
Ben şahsen Miğgferyeli'ndeki Sofie'dan  ASLA vazgeçmem. O Katla'nın çiftliğindeki çocuk - evet dışarıda yatıyor ama - en azından iklim o kadar berbat değil. Sofie'nin durumu çok kötü. Hem soğuk bir mekanda yatıyor hem çiçek satarak para kazanmaya çalışıyor. Benim anlamadığım Ulfric neden bu kızı yetimhaneye yollamadı ? Aventino'yu yollamış ama bu kızı pas mı geçmiş ?