Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[D.Brotherhood] Başlangıç ve Vicente Valtieri'nin Görevleri
#1
Eğer Dark Brotherhood hakkında temel bilgileri öğrenmek ve tüm görevlerin listesine erişmek istiyorsanız tıklayın!

resim

[fon‌t=trebuchet ms]Başlangıç ve Vicente Valtieri'nin Görevleri[/font]

[fon‌t=trebuchet ms]A Knife in the Dark[/font]
İçeriği GösterA Knife in the Dark:
Ana konumuzda da bahsetmiştik eğer Kardeşliğe dahil olmak istiyorsak masum birini öldürmeliyiz diye. Öldürdükten sonra peşinizdeki Guard'lardan kurtulun yada teslim olun. Ardından uyuyacak bir yer bulun ve uyuyun. Uyandığınızda karşınızda Lucien Lachance'ı bulacaksınız. İngilizce'niz orta seviyede ise, olumlu şeyler söylemeye bakın ve sizi davet ettiğinde kabul edin. Size katılmak için ilk görevinizi verecek. Görevin içeriğinde Imperial City'nin güneyindeki III. Omen Hanına gidip Rufio'yu öldürmek olacaktır. Vardığınızda hemen sol alta doğru gidin "trap door"a girin.Ya da alternatif olarak han sahibi Manheim Maulhand'la konuşup Rufio hakkında bilgi de edinebilirsiniz. İçeri girdiğinizde en sondaki odaya gidin Rufio'yu uyandırmadan öldürün,isterseniz uyandıra da bilirsiniz ancak bu sadece vakit kaybı olacak çünkü size yakarıp,inkar edip kaçmaya çalışacak. Rufio'yu öldürün ve Rufio'nun uyuduğu yatakta uyuyun. Uyandığınızda tekrar Lucien Lachance'la karşılaşacaksınız. Size resmi olarak "aileye" katıldığınızı söyleyecek. Konuşma butonlarından Kardeşlik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ardından size Cheydinal'a gitmenizi söyleyecek. Cheydinal'e vardığınızda şehir kilisesinin doğusundaki Abandoned House yani terkedilmiş eve girin. Girdiğinizde direkt önünüzdeki kapıya gidin. Sonra tekrar düz gidin bir tünel göreceksiniz tünelin en sonuna varın. Biraz ürkütücü bir kapı bulacaksınız, kapıya tıklayın. "What is the color of night?" diye bir soru gelecek size kapıdan. Siz de Sanguine, my brother. diye cevaplayacaksınız. Dark Brotherhood'un sığınağına girdiniz, kapıda sizi Ocheeva karşılayacak ve sizi bilgilendirip size Shrouded Armor ve Shrouded Hood isimli itemları verecek. Etrafa biraz bakındıktan sonra Vicente Valtieri ile konuşun size "Contract" adı verilen görevler serisinin ilkini verecek.
[fon‌t=trebuchet ms]A Watery Grave[/font]
İçeriği GösterA Watery Grave:
İlk önce Vicente size contract'i kabul edip etmemenizi soracak. Onunla tekrar konuşup kabul ettiğinizi söyleyin. Ardından size Imperial City'deki Waterfront District'e gitmenizi söyleyecek. Belirtilen mekana vardığınızda en sol köşeye gidin bir kutu göreceksiniz kutuya yaklaşınca kutuya saklanmak isteyip istemediğinizi soracak. Kabul edin. Geminin içindesiniz. Sneak moduna geçin yavaş adımlarla gemide ilerleyin bir süre sonra iki adamın konuştuğunu duyacaksınız orada bekleyin ve görünmeyin. Konuşmaları bittiğinde hızlıca geriye gidip saklanın, biraz bekleyin ardından sağ taraftaki odadaki redguardı öldürün. İlerleyin,ön odadaki uyuyan korsanı da öldürün. İçeri girin. Elinize iyi bir kılıç alın ve Gaston Tussaud ile konuşun, o da muhtemelen inkar edicektir suçunu ardından onu öldürün. Masasındaki Nirnroot'u da alabilirsiniz. Ardından arkadan birinin sesini duyacaksınız,çabucak çıkın ve Cheydinal sığınağına geri dönün. Vicente Valtieri ile konuşup ödülünüzü alın. Size bir sonraki görevinizi verecek.
[fon‌t=trebuchet ms]Accidents Happen[/font]
İçeriği GösterAccidents Happen:
Vicente Valtieri'den bir sonraki görevinizi aldınız. Belirtildiği gibi Bruma şehrine gidin 8.00 pm-11.00 pm arası,map marker'ı takip ederek hedef evin arka kapısından gizlice girin. Sneak moduna girin, dikkatli olun çünkü Baenlin'in bir koruması var,gizlice kenardan giderek yukarı kata çıkın merdiveni çıkar çıkmaz karşıda kırık duvarı görüceksiniz duvarı açın içine girin ve önünüze "Loosen the fastenings" gibisinden bir seçenek çıkacak, tıklayın ona. Baenlin yani hedef kişi kafasından olacak, ancak dikkat edin koruması da alarma geçmiş olacak tekrar kenardan kenardan geldiğiniz yerden çıkıverin ve Cheydinal sığınağına dönün. Vicente Valtieri ile konuşup ödülünüzü alın.
[fon‌t=trebuchet ms]Scheduled for Execution[/font]
İçeriği GösterScheduled For Extecution:
Oyunun başındaki sizin moralinizi bozan karşı hücredeki dark elfi hatırlıyor musunuz? Güzel hasret gidermeye hazır olun çünkü sonraki hedefiniz o olacak. Valtieri'nin dediği üzere onu yani Valen Dreth'i öldürmenin 2 yolu var. Oyunun başında dış dünyayla buluştuğunuz yer olan hapisenin tünel kapısına gidin.(Map marker belirtir orayı.) Ya da Imperial City Prison isimli binaya girin sneak modunda dikkat çekmeden hücre kısmına inin, eğer nöbet tutan biri yoksa konuşup öldürün hayırsızı. Eğer bir guard orada nöbetteyse oradan çıkıp biraz "wait" yapıp tekrar girin ve bitirin görevi. Öldürdüğünüzde tekrar sığınağa geri dönün ve Valtieri'den ödülünüzü alın.
[fon‌t=trebuchet ms]The Assassinated Man[/font]
İçeriği GösterThe Assassinated Man:
Bu görev öncekilerine göre karmaşık olabilir, ve eğer ingilizceniz yeterli değilse hem orayı dikkatle dinleyin hem burayı dikkatle okuyun. Valtieri'den görevi alıyorsunuz size Chorrol'daki Francois Motierre'nin evine gitmenizi söylüyor. Eve girin. Motierre'nin birilerine borcu var ve alıcı birazdan eve gelecek. Geldiğinde ise Motierre'yi öldürecek, bizim amacımız ise onu canlı tutmak. Motierre'nin alıcıyı kandırmak için bir planı var. Size Languorwine Dagger isimli bir hançer verecek bu hançerde özel bir zehir bulunmakta, zehir kişiyi ölü gibi gösterip bayıltıyor ve bir süre sonra uyandırıyor. Siz bu hançeri ondan alıp alıcıyı bekleyin. Ardından alıcı kapının dışından konuşup eve gelecek,alıcı Hides-His-Heart isimli bir argonian,geldiğinde Motierre ile kısa bir konuşma yapıp ona saldıracak. Burası çok önemli sakın Hides-His-Heart'a saldırmayın,siz Motierre'nin size verdiği hançerlerle Motierre'ye saldırın ve onu o hançerle öldürün. Hides-His-Heart size kızacak ve saldıracak, siz yine onu dalmayın ve oradan çıkıp, izinizi ona kaybettirene kadar uzaklaşın. İzinizi kaybettirdiğinizde 24 saat uyuyun ya da bekleyin. 24 saatin ardından şehrin kilisesine gidin,kilisenin alt katındaki Chapel Undercroft'a girin ve Motierre'nin cesedinin üstüne gelip E'ye basın.(Artık Activate butonunuz ne ise.) Motierre canlanacak size teşekkür edecek ama ardından işiniz bitmiyor olduğunuz yerde 7-8 tane zombi var. Bunlar Motierre'nin ölü akrabaları, onları kesin ve dışarı çıkın. Motierre'yi  The Grey Mare Inn'e götürün ve o da oradan Cyrodiil'den çıkış biletini ayarlayacak. Sizin görevinizde burada bitecek, sığınağa geri dönün ve ödülünüzü Valtieri'den alın.
#2
Helal.. iki resimle süperrrr olur..
#3
Eline sağlık. Smile
Bu Motierreler ailecek sorunlu herhalde. Dark elf'i de öldürmemiz iyi olmuş, oyunun başında dalga geçmek için Prison District'e geri dönmüştüm ama elemanın hücresini bulamamıştım. 
#4
(14.08.2013, Saat: 18:00)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Helal.. iki resimle süperrrr olur..
Rica ederim, ben resim bulamadım pek siz de varsa eyvallah koyarız tabii.

(14.08.2013, Saat: 19:00)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık. Smile
Bu Motierreler ailecek sorunlu herhalde. Dark elf'i de öldürmemiz iyi olmuş, oyunun başında dalga geçmek için Prison District'e geri dönmüştüm ama elemanın hücresini bulamamıştım. 
Teşekkür ederim, evet öyle sorunlar çok yahu Oblivion'da.
#5
İçeriği GösterA Knife in the Dark:

İçeriği GösterA Watery Grave:

İçeriği GösterAccidents Happen:

İçeriği GösterScheduled For Extecution:

İçeriği GösterThe Assassinated Man:

Umarım yardımcı olur..
#6
(14.08.2013, Saat: 20:49)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
İçeriği GösterA Knife in the Dark:

İçeriği GösterA Watery Grave:

İçeriği GösterAccidents Happen:

İçeriği GösterScheduled For Extecution:

İçeriği GösterThe Assassinated Man:

Umarım yardımcı olur..
Çok teşekkür ederim tekrardan, ekledim sayfaya.

Nereden buldun bu resimleri?
#7
UESP Reyizden.. Cheesy