Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[D.Brotherhood] II. Ocheeva'nın Görevleri
#1
Eğer Dark Brotherhood hakkında temel bilgileri öğrenmek ve tüm görevlerin listesine erişmek istiyorsanız tıklayın!

resim

[fon‌t=trebuchet ms]Ocheeva'nın Görevleri[/font]

[fon‌t=trebuchet ms]The Lonely Wanderer[/font]
İçeriği GösterSpoiler:
Vicente Valtieri'den Contract görevleri almayı tamamladınız ama Contract daha bitmedi sırada Ocheeva'nınkiler var. Vicente en son görevinizi tamamladıktan sonra Ocheeva ile konuşmanızı söylüyor, dediği gibi yapın. Ardından Ocheeva size yeni görevinizi verecek. Ocheeva sizden Imprial City'e gitmenizi ve oradaki Faelian isimli sefil skooma bağımlısı Altmerin işini bitirmenizi isteyecek, ancak Faelian'ın nerede yaşadığına dair bir bilgi bulunmuyor elinizde. Bu yüzden kendiniz araştırarak bulmalısınız. Ocheeva size o şehirdeki bir yer olan Brothers & Sisters dükkanının sahibinin ağzını yoklamanızı öneriyor. Ancak sizi uyarır aynı zamanda, çünkü şehrin yetkililerinden olan ve Dark Brotherhood'u yok etme andı içmiş Adamus Phillida'ya dikkat çekmek sizin sonunuz olabilir. Brothers & Sisters'daki esnaf size onun hakkında sadece Tiber Septim Hotel'de kaldığını bildiğini söyleyecek,Tiber Septim Hotel'e gidin. Hotelde konaklayan Augusta Calidia'ya Faelian hakkında sorun. Size Faelian'ın zamanında itibarlı ve varlıklı bir soylu olduğunu ama tüm parasını skooma ile çar çur ettiğini anlatacak. Ayrıca size Faelian'ın zengin kız arkadaşı Atraena'nın da bu otelde kaldığını söyleyecek, gidip onun odasını bulun ve onunla konuşun. Bu arada Faelian geceleri kız arkadaşına otele ziyarete geliyor, eğer onun bağımlılığı hakkında kendisine soru sorarsanız sizin onun gibi bir bağımlı olduğunuzu zannedip sizi evinize davet edebilir. Ama siz yine de questline'ı takip edin. Nerede kalmıştık? Kız arkadaşıyla konuşuyorduk. Eğer Atraena'nın disposition(tavır seviyesi) 50'nin üstündeyse size Faelian'ın skooma ile kullanıp kendi tatmin etmek için  Elven Gardens District'deki Lorkmir'in evinde gün boyunca zaman geçirdiğini söyleyecek. Eğer size güvenmediğini söylerse,bribe yani rüşvet seçeneğiyle size olan güvenini kazanabilir ve göreve dönebilirsiniz. Sokakta kendisiyle karşılaşırsanız onunla konuşun ona skooma hakkında bahsedin sizin dost canlısı bir bağımlı olduğunuzu sanacak demiştik önceden belirttiğimiz üzere. Ardından bir daha skooma hakkında konuşun, zaten skooma'nın etkisinde olduğu için çok heyecanlanacak. Size eğer ona skooma getirirseniz sizi Lorkmir'in evine davet edeceğini söyleyecek. Şimdi burası biraz zahmetli, bilinen resmi skooma kaynağı tabii ki Bravil şehri. Eğer skooma'nız yoksa oraya gitmeniz şart. Zaten Faelian size Bravil'deki tedarikçisinden bahsediyor, Nordinor isimli bir kişi. Faelian'ın da dediği üzere,gece yarısı, iki bina arasındaki buluşma yerine gidin.(Map marker gösterir.) Nordinor'dan skoomayı alın ve şehre dönün. Faelian'a skooma'yı verin, çok sevinecek hatta biraz mala verecek ama sonunda size güvenip evin anahtarını verecek. Anahtarı alın,eve girin ve gizlenin. Faelian eve geldiğinde ona gözükmeden onu öldürün. Eğer isterseniz cesedindeki skoomaları da alabilirsiniz. Ardından Cheydinal sığınağına dönüp ödülünüzü alın,eğer Faelian'ı sneakde değilken öldürürseniz ödüllerden sadece sığınak anahtarını alabilirsiniz.
[fon‌t=trebuchet ms]Bad Medicine[/font]
İçeriği GösterSpoiler:
İşte bu tam bir sneak skill gerektiren bir görev. Ocheeva size bu görevi veriyor. Görevin içeriği şöyle, Anvil'in kuzeyindeki Fort Sutch'a gidip Roderick isimli kişinin ilaç kutusundaki ilacı zehirle değiştirip oradan çıkmak. Fort'a vardınız ama dikkatli olun Roderick 4 tane zırhlı ve silahlı kişi tarafından korunuyor ve içlerinden biri, Gerard Melie etrafta devriye geziyor. Yani dikkatli olun, yavaşça ilerleyin Roderick'in uzandığı yerin yanında Medicine Cabinet olacak,oraya Ocheeva'nın size verdiği zehri yerleştirip, Roderick'in ilacını alın. Kesinlikle Roderick'i öldürmeyin,yada korumalarını ve kimseye de gözükmeden oradan çıkıp sığınağa geri dönün. Ocheeva'yla koşup ödülünüzü alın.
[fon‌t=trebuchet ms]Whodunit?[/font]
İçeriği GösterSpoiler:
Ocheeva'nın bize verdiği bu görev biraz komik. Skingrad'daki Summerset Manor'a gidip bütün misafirleri öldürmemiz isteniyor. Summerset Manor'da bir tür parti var. Bir grup kişi toplanmışlar ve ev sahibinin evde gizli bir sandık dolusu hazine bulundurduğundan şüphelendikleri için gelmeyi kabul ettiler. Ama bilmedikleri şey evde hazine falan olmadığı, Kardeşlik hepsini kandırdı, hatta ev sahibini bile. Bize de görevi tamamlamak düşüyor. Bildiğimiz gibi önceki görevden The Deceiver's Finery isimli bir gömlek alıyoruz. Bu gömlek size bolca oranda Speechcraft kazandırıyor. Partiye bunu giyerek giderseniz sizden daha az şüphelenebilirler. Skingrad'a vardınız. Summerset Manor'a geldiniz, gördüğünüz gibi kapının başında Fefnir bulunuyor, evde kapıcı olarak çalışıyor ama aslında bir Dark Brotherhood ajanı. Sizin arkanızdan kapıyı kilitlemek üzere orada bulunuyor ve anahtarı da size veriyor. Yani bu kanlı partiden npc'lerin kaçış yolu yok. Partide serbestsiniz,istediğinizle istediğiniz şekilde konuşabilirsiniz ama ne yaparsanız yapın ilk öldürüşünüzde kimliğinizi belli etmeyin. İşi gizlice ve birer birer halledin. Zaman geçtikçe paniğe kapılacaklar,korkacaklar ve hatta bazıları bazılarından şüphelenip birbirlerini öldürmeye bile çalışacaklar. Tam bir komedi aslında. İşiniz de bittiyse evden çıkın ve sığınağa dönüp Ocheeva'yla konuşun ve göreviniz de bitsin.
[fon‌t=trebuchet ms]Permanent Retirement[/font]
İçeriği GösterSpoiler:
Adamus Phillida'yı hatırlamışsınızdır önceki görevlerimizden... Imperial City'de yetkili askerdi ve Dark Brotherhood'u yok etmeye and içmişti. Ama şimdi emekli oldu ve ortadan kaldırılmak için kolay bir hedef haline geldi. İşte Ocheeva'nın bu görevi de bundan ibaret. Leyawiin şehrinde kalan sayılı günlerini bir guard korumasıyla geçiren ihtiyar Adamus,kale kapısının hemen yanındaki havuzda keyif çatıyor. Ocheeva ona iyi bir ders vermenin onu Rose of Sithis diye adlandırılan okla öldürmekten geçeceğini söyler. Ancak dikkat edin dediğimiz gibi kaleye çok yakın ve göl de şehire açık bir alan. Gizli olun. Rose of Sithis'de sneak modundayken tam kafasına atın oku. Ayrıca Rose of Sithis sadece Adamus zırhını çıkardığında işe yarar. Gardiyan alarma geçebilir siz sıkmayın çekilin ve gizlenin. Sonra izinizi yitirecektir. Eğer bonus ödül kazanmak istiyorsanız Adamus'un cesedinden yüzüğünün takılı olduğu parmağı alın ve Imperial City Prison'daki ofisinin çekmecesine bırakın. Ardından rapor vermek için Ocheeva'ya geri dönün ve ödüllerinizi alın.
#2
Bir helal daha...  Smile
#3
(14.08.2013, Saat: 21:08)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir helal daha...  Smile
Bir teşekkürler daha. =) Bu arada iyi hatırlattın burada da resimleri ekledim.
#4
Böyle mükemmel oluyor tandından yenmiyor. Helal olsun süper rehber..
#5
Elinde sağlık, parti görevi süpermiş. Skyrim'in yavan görevlerinin yanında bunlar çok çok iyi duruyor. Seriyi gittikçe baştan savmaya mı başladılar ne?