Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Hangisi Karşı Takımın Lideri Olsun(Bizimki Jyggalag)
Mehrunes Dagon
Hermaeus Mora
[Anket Sonuçlarını Göster]
Bu anket kapanacaktır: 23.07.3856841
 
Daedraların Savaşı
#1
    Karakterler(Güncellenecektir)
İçeriği GösterSpoiler:

    1.Bölüm Clavicus Vile'ın Sonu
İçeriği GösterSpoiler:
  2.Bölüm Konsey Toplanıyor
İçeriği GösterSpoiler:
  3.Bölüm Tanışma
İçeriği GösterSpoiler:
    4.Bölüm Ziyaret
İçeriği GösterSpoiler:
      5.Bölüm Destek Kuvvet
İçeriği GösterSpoiler:
#2
[b]Fikir güzel, ellerine sağlık, fakat Daedra'lar nasıl "ete kemiğe bürünüp" Tamriel'e girebiliyorlar?
Bu arada noktalamalara dikkat edersen ve betimleme yaparsan tam olacak Smile

Ellerine sağlık tekrardan Smile
#3
Ya aslında o kısım mantık hatası biraz Oblivion Krizinde Mehrunes Dagon kendisi olarak girmeye çalıştı ya onun gibi düşündüm kendisi olarak geldi öfkesiyle ama diğerlerinde karakterlerin obliviona geçmesi şeklinde yazacağım
#4
Eline sağlık güzel çalışma, fakat arkadaşın dediği gibi noktalamaya dikkat edersen daha güzel olur.
Birde ne kadar önemlidir senin açından bilmem ama "Daedra" çoğul bir kelime diye hatırlıyorum.
#5
daedranın tekilini söylerseniz düzenleyebilirim anladım olayı LoTR deki Valar terimi gibi Valar da çoğul
#6
[b]Daedroth[b]
#7
of of mis süper bir hikaye devam et  Big Grin Big Grin Big Grin
#8
Arkadaşlar ben skyrimi sular seller gibi yuttum ama Oblivionu bitiremedim Martin Septim ölüyormu oblivion krizinde o ölüyorsa Sheogorathın yerine kim geçiyor.Bunu açıklarsanız hikayemi ona göre şekillendireceğim
#9
Bu yazının Skyrim ile ilgisi nedir?
#10
Yazıyı okuyan arkadaşlardan ricam bunu bir lore referansı olarak algılamamaları, her daedra'nın kendi çıkarları var ve genel olarak işbirliğine gelmezler, hele hele Sheogorath ve Jyggalag.. O yüzden aksiyon dozajı bol bir hikaye olmuş, okuyun ama fantezi yani. Olmaz böyle bir savaş TES evreninde.

İçeriği GösterSpoiler:
#11
Diğer daedralar kendi çıkarları yani Jyggalagın saldırılarından kurtulmak için birleşip lanet yaptılar.Jyggalag Sheogorath a dönüştü Shievering İsles diye bir yerde yaşamaya başladı her sene sonunda gücü sayesinde geri Jyggalag a dönüştü ilk işi Shievering Isles i yok etmek oldu yok edince lanet geri geldi Sheogoratha dönüştü bütün sene boyunca yıktığı yeri tamir etti.Sene sonunda tekrar yıktı.Bu olaya Greymarch deniliyor.Obliviondaki karakterimiz gelince Sheogorath az zaman kaldı benim yerime geçip savaşta beni yenmelisin dedi Sheogorath bizim adamımız oldu Jyggalag ı savaşta yendi Jyggalag ayrılmak zorunda kaldı.Anladınmı şimdi Jyggalag ve Sheogorathın nasıl bir araya gelebileceğini

Güncellendi [time]1407771482[/time]
mertusta bu sadece bir hikaye yanlış yere açmadığımı düşünüyorum bu alanda 3-4 hikaye başlığı var zaten en az.Gerçek değil yani
#12
Neden bunları anlattığını anlamadım? Bildiğin Shivering Isles dlc'si işte. İlk partta demişsin ki "O Jyggalag'dı düzenin Daedric Prensi yanında bir kaç dostunu da getirmişti.Azura,Meridia ve Sheogorath..." Jyggalag ve Sheogorath dost değiller, ve aynı anda aynı yerde bulunmaları da mümkün değil. Zaten Martin Septim ile Dragonborn arasında 150 yıllık bir zaman dilimi farkı var ki Martin öldü, spoiler için özür diliyorum fakat ana hikayenin sonunda öldü, ki ölmese bile bir araya gelemezlerdi.

Hikayene bir şey demiyorum, emek verip yazmışsın, ama okuyanlar yanlış yönlenmesin diye böyle bir şeyin olamayacağını yazdım, lore'la alakası yok hikayenin.

Eline sağlık yani, devam et sen.
#13
Haklısın Martin Septim i ben bizim obliviondaki karakter sanmıştım hatam orada ve Sheogorath ve Jyggalag ters oldukları için hemen obliviondaki karakterimizi geri getirdim ben.

Güncellendi [time]1407772569[/time]
Hikaye için doğru yer burası değilmi mertustanın yorumunu tam anlayamadım
#14
Sanırsam ilk oyun Arena dışında hiçbir karakterin özel ismi yok. Arena'dakinin de Talin olduğu düşünülüyor, diğerleri tamamen kimliği belirsiz karakterler.

Martin Septim, Septim hanedanının son elemanı. Spoiler istersen akibetine daha ayrıntılı girebilirim.

Sen önceki düşündüğün gibi hikayeye devam et, ya da baştan yaz. Canını sıkmana gerek yok, Mert Dragonborn kısmını görmedi herhalde. Elder Scrolls Genel bölümünde Çalışmalarınız kategorisi bulunmuyor, dolayısıyla buraya yazmanda bir sakınca yok.
#15
teşekkür ederim martin septim hakkında bayağı bilgi edindim ama istersen özel mesaj atabilirsin