Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Daedric Görevler / Lanetli Kabile
#1
0px
Lanetli Kabile
Görev Veren Atub
Yer: Largashbur
Önceki Görev: Yok
Sonraki Görev: Yok
Ödül: Volendrung

resim

Kısa Anlatım
1- (İsteğe Bağlı) Largashbur'da olan olaylar hakkındaki söylentileri duy.
2- Largashbur Orklarına devi öldürmede yardım et.
3- Atub'la konuş.
4- Trol Yağı ve Daedra Kalbini Atub'a getir.
5- Atub'un ritüeline katıl.
6- Şef Yamarz ile konuş.
7- Yoztaş Mağarası'nda Yamarz ile buluş.
8- Dev Koruluğu'nda Yamarz'ı koru.
9- Devleri öldür.
10- Shagrol'un Balyozu'nu Largashbur'a getir.
11- Balyozu Mabede yerleştir.
12- Ödülü al.

Detaylı Anlatım

Dev Saldırısı
Vadikent'e gittiğinizde Largsahbur'da birkaç olay olduğu hakkında söylentiler duyacaksınız. Vadikent'in güneybatısında bulunan Largashbur'a gittiğinizde ise kapıda bir dev ile savaşan birkaç Ork göreceksiniz. Devi öldürmede acele etmezseniz birkaç Ork ve daha sonra yanınıza takipçi olarak alabileceğiniz Ugor ölebilir. Devi öldürdükten sonra Ugor ve Büyücü Atub tartışmaya başlayacaklar ve Atub sizden özür dileyip kabilesi ve liderinin lanetlendiğinden bahsedecek ve sizden yardım isteyecek. Atub ile konuştuğunuzda laneti kırmak için bir ayinden söz edecek, sizden de bu ayinde gerekli olan malzemeleri toplamanızı isteyecek. Bu malzemeleri en kolay Jorrvaskr Yaşam Alanları'nda bulabilirsiniz.
resim


Malacath'ın Ayini
Malzemeleri Atub'a getirdiğinizde Atub, Largashbur Hilalevi'ne girecek ve Şef Yamarz ile konuşacak. Şef sunağa doğru ilerleyecek ve Atub Malacath'a ulaştığında, ruhani bir ses ile Malacath, Yamarz'ı dev saldırısındaki zayıflığından dolayı azarlayacak. Malacath Devlerin liderini öldürüp, Balyozunu geri getirmesini isteyecek. Daha sonra Yamarz bu görevde sizden altın ödülü sözü vererek yardımınızı isteyecek.
resim

Balyoz Vakti
Yamarz Yoztaş Mağarası'na doğru yol alacaktır. Eğer hızlı seyahat kullanırsanız girişte Yamarz ile karşılaşırsınız. Mağaraya girdikten sonra Yamarz size yolu gösterecek. Yollar dolambaçsız olmasına rağmen mağara çok geniştir. Mağarada Trol, Ayı ve birkaç yaratık olabilir ama Devler mağrada bayağı bir uzakta olacaktır. Yamarz gölün akışını takip ederek Mağara'nın çıkışına kadar yol alacaktır.
resim

Yamarz'ın Dirgeni
Koruluğun içindeyken Yamarz size daha fazla altın vereceğini fakat devi kendi başınıza öldürmenizi teklif edecek. Eğer kabul eder ve devi öldürürseniz, size ihanet edip burada olanları kimse bilmeyecek deyip saldıracaktır. Son derece iyi zırh kuşanmış ve muazzam engelleme yeteneğine sahip olmasına rağmen sizi fazla zorlamayacaktır. Şef'i öldürdükten sonra, Malacath, hem devi hem de zayıf şefi öldürmenizden dolayı size övgülerini bildirecek ve Balyozu Largashbur'a götürmenizi isteyecek. Eğer Yamarz'ın teklifini kabul etmez ve onu ikna ederseniz, zaten yine devler tarafından öldürülecek ve yine devleri öldürmek size kalacak. Bunu yaptığınızda Malacath yine zayıf şefle ilgili sölyenecek, alay edecek. Her iki durumda da çok küçük bir alanda devle kapışacaksınız. Devi yendikten sonraki tek çıkış yolu yine Yoztaş üzerinden olacaktır. Tekrar mağaraya girdiğinizde solunuzda bulunan tünelden ilerleyin ve eğer henüz açmamışsanız orada bulunan sandığı kilidini açıp yağmalayabilirsiniz. Mağaradan geldiğiniz yolu izleyerek çıkın.
resim

Volendrung'u Almak
Largashbur'a geri döndüğünüzde, Atub ile konuşup, Yamarz'ın başına gelenleri ona anlatın. Daha sonra Malacath bir kez daha konuşup yeni şefin adını Gularzob olarak belirleyecek ve sizden Bayozu mabede koymanızı isteyecek. Silah Daha sonra Gücün Balyozu olan  korkunç "Volendrung"a dönüşecek. Evet görev bu kadar, daha sonra Boynuzların arasında duran "Volendrung"u alabilirsiniz.
resim