Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Daedric Görevler / Yalnız Şifa
#1
0px
Yalnız Şifa
Görev Veren Temiz Kesh
Yer: Peryite Mabedi
Önceki Görev: Yok
Sonraki Görev: Yok
Ödül: Efsunkıran

Bu Daedric görev rehberimizde Peryite'nin, en "güçsüz" daedra prensine eskiden tapan bir adamı öldüreceğiz. Göreve başlamak için 10. seviye olmanız yeterli. 10. seviyeye ulaştığınızda yolda giderken yeşil kusmuk kusan bir adam sizinle konuşacak. Eğer konuşmazsa 12. seviye olmayı bekleyerek Peryite Mabedi'ne gideceksiniz ve orada Temiz Kesh ile konuşarak görevi alacaksınız.

Öncelikle Kesh için 1 gümüş külçe, vampir külü, kusursuz yakut ve ecelçanı çiçeği bulmanız gerekiyor. Kesh'in size tavsiye ettiği ve benim de onayladığım gibi; gümüşü madenlerden, diğer eşyaları da satıcılardan almak güvenli olacaktır çünkü vampir öldürmek 12. seviyede tehlikeli olabilir. Sonra iyileşmekle uğraşıp durursunuz..

Eşyaları bulduktan sonra Kesh'e gidin. Eğer eşya halihazırda varsa o eşyayı yere atıp almak zorundasınız çünkü aksi takdirde oyun algılamayacaktır. Ardından eşyaları verince kazana gidecek ve içine eşyaları koyunca yeşil bir sıvı oluşacak. Sakın o kazanı yapmadan Kesh ile konuşmayın bug olabiliyor..

O kazanla etkileşime geçerek Peryite'i çağıracaksınız. Size Orchendor adında bir adamın ona ihanet ettiğini söyleyecek ve Bthardamz'a gidip onu öldüreceksiniz. Açık, net ve zor..

resim

Bthardamz'a bulunduğunuz noktadan yürüyerek bile ulaşabilirsiniz. Orayı koruyan Kayhastası adında değişik hastalar var ve zehir kusuyorlar/atıyorlar. Hepsini öldürerek içeri girin.

Eğer ingilizceniz varsa sinsilik modunda orada konuşan iki adamı dinleyebilirsiniz. Konuşmaları önemli olmadığı için yazmıyorum buraya. Atölye'ye gireceğiz mekanı halledip. Wink

resim

İlerleyince iki Kayhastası, bir büyücü ve bir savaşçı göreceksiniz. İlerleyin, biraz karmaşık yerler var ama en sonunda Bthardamz Aşağı Bölüm'e ulaşın. Burası karmaşık değil lakin zor. Çalışma Odası'na kadar ilerlemenin yolunu bulun ve sandıklara da bakın iyi eşyalar olabiliyor. Şu anda muhtemelen bu kadar savaş sahnesini bir-iki cümlede anlattığım için sövenler vardır. Cheesy Çalışma Odası'nda Cüce Kumandanı var bir tane. Ardından da Orchendor'u görebilirsiniz.

resim

%80 büyü direnci, görünmezliği ve diğer yetenekleriyle çok ölümcül olan Orchendor'u öldürün ve içindeki anatharı alın. Ardından Peryite'nin yanına gidin ve Efsunkıran'ı alın. Bu Cüce yapımı görünümündeki kalkan 50 puana kadar (bir kalfa büyüsü hasarı kadar) hasar engelleyebiliyor büyüsel olarak. Fiziksel olarak da mükemmel olan bu artifaktı alın ve görevi noktalayın. İyi Skyrim'ler, yeni rehberlerde görüşmek üzere.
#2
Forumda birisi bu görevi sorup duruyordu. İyi olmuş bu, eline sağlık.  :tebrik
#3
Eline sağlık Sarhi, bu site sayesinde skyrimın ilginç şeylerini ve bilmediğim görevleri, özellikleri öğreniyorum. İlk daedric itemıda bu site sayesinde almıştım. Belki birgün bende rehber yapabilirim.

ne yazdım be
#4
(06.01.2014, Saat: 00:31)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda birisi bu görevi sorup duruyordu. İyi olmuş bu, eline sağlık.  :tebrik

Ondan yaptım zaten. Big Grin

(06.01.2014, Saat: 01:04)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık Sarhi, bu site sayesinde skyrimın ilginç şeylerini ve bilmediğim görevleri, özellikleri öğreniyorum. İlk daedric itemıda bu site sayesinde almıştım. Belki birgün bende rehber yapabilirim.

ne yazdım be

Bir şeyler öğretebiliyorsak ne mutlu..