Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dark Brotherhood - 1 / Innocence Lost
#1
Bu görevimizde bir çocuğun isteğini gerçekleştireceğiz. Aventus Aretino adlı bir velet ebeveynleri öldüğü için yetimhaneye gönderilmiş ancak buradan kaçmayı başarmış. Şimdi de Dark Brotherhood'u çağırıp o yetimhane görevlisini öldürmek istiyor. Görevimiz bununla ilgili.

Öncelikle Windhelm'e gidip guardlarla ya da innkeeper'lar ile konuşun. Size yukarıda anlattıklarımı anlatacaklar ve "Acaba kim bu çocuğu durduracak ? Ben değil." tarzı bir cümle kuracaklar. Biz de Aretino Residence'a gideceğiz.

Yukarı katta bu manzara var ;

resim

Çocuk Black Sacrament'i uyguluyor. Bu Darkbrotherhood'u çağırmak için kullanılan.. "ritüel". Derdini soruyoruz ve bize Grelod the Kind'ı öldürmemizi söylüyor. Riften'e yol alıyoruz ve Honorhall'a girince manzara bu :

resim

Grelod gerçekten kötü bir görevli ve çocuklara "kimse sizi evlat edinmez" tarzı kaba ifadeler kullanıyor. Biz de gizlilikle Grelod'u öldürüyoruz. Sneak attack yeterli olacaktır.

Çocukların sevinç nidalarını görebilirsiniz kolaylıkla. Aventus'a gidiyoruz ve görevimiz bitiyor. Bize aile hatırasını veriyor, Speech'iniz mükemmelse en fazla 100 gold'a satılacak bir tabak.

Not: Eğer görevden önce Grelod ölürse Aventus " Dark Brotherhood'un iyi olduğunu biliyordum.. sadece bu kadar değil. Daha söylemeden kimi öldüreceğinizi biliyorsunuz" diyor ve görevi bitiriyor.Diğer göreve geçmek için 3 gün beklemeniz, Myserious Note'u almanız ve herhangi bir yatakta uyumanız gerekiyor.