Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dawnguard Ana Hikaye - 1 / Dawnguard
#1
Büyük bir heyecanla beklediğimiz Dawnguard sessiz sedasız bir şekilde çıktı. Oyunda yeni olan bir sürü şey var. Fakat bunları anlatmakla zaman harcamayacağım. Genel olarak vampir ve vampir avcılarının kapışmasına şahit oluyoruz oyunda. Bize de avcılara mı yoksa vampirlere mi katılacağız seçenekleri çıkıyor. Karar sizin, ama ben kurtadam olduğum için önce vampir avcılarının tarafına katılıyorum. Bu avcılara Dawnguard deniyor kısaca. Avcıların görev rehberini bitirdiğimde ise vampirlere katılıp onların görevlerine rehberler hazırlayacağım. Hazırsanız başlayalım.
Şimdi oyunumuzu kurduk, Skyrim'e girdik, ama nerede Dawnguard? Hemen söyleyelim arkadaşlar, görevlere başlamak için en az 10 level olmamız lazım. Ardından bir askerle konuştuğumuzda bize vampirlerin olayını anlatacak. Ve ek paketimiz başlıyor.
Dawnguard yeni bir oyun gibi değil. Yani Skyrim içinden, oyunu daha önce bitirdiğiniz karakterle devam ediyorsunuz ek pakete. Gelelim ilk görevimiz Dawnguard'a.

Gitmemiz gereken yer burası. Riften bölgesinde yeni yerlerimiz mevcut.

resim

resim

Dayspring Canyon böyle bir yer. Şaşırdınız mı?

resim

Fort Dawnguard'a gitmek için Dayspring Canyon'dan geçmeliyiz. Tek gidiş yolu burası.

resim

İlk önce belirtilen yere gidiyoruz. Daha avcı mı yoksa vampir mi olacağımıza karar vermedik. Kaleye girin ve ortada konuşan iki kişiyi dinleyin. Böylelikle olayı anlayacaksınız. Isran denen kişi Vigilant tayfasını yaklaşan vampir tehlikesine karşı uyarmış ama takan olmamış. Sonuç olarak Hall of Vigilant vampirler tarafından yerle bir edilmiş. Vampir avı başlasın!

resim

Konuşmalar bittikten sonra sıradaki görevimiz Awakening başlayacak.