Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dawnguard Ana Hikaye - 5 / Prophet (Dawnguard Tarafı)
#1
Görev için Isran ile konuşmalıyız. Kendisi üst katta, işkence bölümüne gittiğinizde Serana'yı orada görüyoruz. Babasını sevmediği için bize gelmiş. Fakat Isran'ın kız hakkında şüpheleri var. E malum adam yıllarca vampirlere karşı savaşmış... Fakat biz tüm sorumluluğu üzerimize alıyoruz ve Elder Scroll'u okuyabilenlerden olan Moth Priest'i aramaya koyuluyoruz.

Çok uzağa değil, Riften'a gidebilirsiniz. Oradaki faytoncuya sorduğunuzda size yerini söylüyor. Sıradaki hedefimiz ise Dragon Bridge. Burada askerlere veya ufak çocuğa sorduğumuzda Ejder Köprüsü'nün güneyine ilerlememizi söyleyecekler. Biz de denileni yapıyoruz.

Yolda adamımıza saldırıldığını görüyoruz. Vampirin üzerindeki notu okuyun. Kendisini bir mağaraya kaçırmışlar. Sıradaki hedefimiz açık ve net... Mağaraya doğru yol alıyoruz.
Buradaki vampirleri istediğiniz şekilde öldürün. Ardından Malkas'ın üzerindeki taşı alıp yukarıdaki yere takıyoruz ve kalkan yok olacak.

1000px-Readscroll_02.png

Moth Priest'imiz vampirlerin kontrolünde olduğundan öncelikle kendisini biraz hırpalamamız lazım. Ardından adamla konuşup Fort Dawnguard'a gönderin. Sonra siz de oraya gidin. Isran ile konuşacağız. Son olarak Moth Priest ile konuşun ve o da Elder Scroll'u okuyacak. Görev de burada bitiyor.