Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Deathbrand
#1
Bu görevi alabilmek için 36 level üstü olmanız gerekiyor. Eğer gerekli seviyeyi geçtiyseniz göreve başlamak için yapmanız gereken şu, Deathbrand adındaki kitabı okumalısınız. Bu kitap şuralarda bulunuyor gördüğüm kadarıyla, Raven Rock’taki tapınakta, Haknir’s Shoal denen yerde ve Tel Mithryn’de üstat Neloth’un evinde bir yerlerde var. Daha başka yerde vardır kesinlikle ama ben buralarda denk geldim. Bunu da söylemiş olalım. Kitabı aldık ve okuduk. Görev başlıyor. Öncelikle Ancient Chest denen sandıkları bulmalıyız. Bu sandıklarda Deathbrand takım zırhının parçaları var. Toplamda 4 sandık bulmalıyız. Solstheim’de ara ara nasıl bulacağız derseniz şu şekilde, bu sandıkların birinin başında Pirate Captain diye bir eleman var. Bunu öldürdükten sonra sandıkların yerlerini gösteren ufak bir harita elde edeceğiz. Harita sayesinde kolaylıkla sandıkları bulabilirsiniz.

Haritamız Haknir’s Shoal, Earth Stone civarı, Tel Mithryn ve Bristleback Cave bölgelerini gösteriyor. Bunların nerelerde olduğunu bilirsiniz. O da olmadı zaten haritamız var. Yerlerini bulmak çok kolay.

Tel Mithryn’e gidin. Yönünüzü Tel Mithryn Steward House’a çevirin. Yerleşim yerinin ortasına gelin. Sağa dönün ve ilerleyin. Dere tepe düz inin. Bir kaç tane Reaver ve Ash Spawn çıkabilir panik yok. Sandık şurada duruyor;

Deathbrand_Treasure_near_Tel_Mithryn.png

Earth Stone’un bulunduğu yerdeki sandık ise şurada;

Deathbrand_Treasure_near_Earth_Stone.png

Bristleback Cave yakınındaki sandığın yeri;

Deathbrand_Treasure_near_Bristleback_Cave.png

Son olarak Haknir’s Shoal’a gidin. Ve üç tane kayanın ortasındaki sandığı açın.

Deathbrand_Treasure_Quest.png

Şimdi Deathbrand takımını topladık. Sırada Gyldenhul Barrow’a gideceğiz. İçeri girince ölü bir maceracı arkadaşa rastlıyoruz. Üzerindeki notu okuyun veya okumayın fark eden bir durum yok. Sağ ve solunuzda Stalhrim madenleri var. Sağdakini kazmanız lazım. Tabi bunun için Ancient Nordic Pickaxe isimli unique item’e sahip olmalısınız. Sağdaki Stalhrim depositi sömürünce geçit açılacak. İlerleyin.

Karşınızda çil çil altınlar çıkacak. Burayı sömürebilirsiniz. Altın tepeciklerini de cebe indirin. Hepsinde en az 100 altın var. Sırf bu görevi yaparak tüm oyun boyunca hiç çalışmadan yan gelip yatabilirsiniz. Tebrikler köşeyi döndünüz!

Haknir%27s_Gold_Treasure.png

İyi güzel ilerledik altınları cebe attık. Geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere. Sevgili oyuncu paraları indiregandi yaparken iyiydi değil mi? Ahanda size Haknir Death-Brand’in ruhu, hem de mürettebatıyla birlikte… Adam bir hayalet. Ve sürekli mürettebatını çağırıyor. Yani aynı anda 4-5 kişiyle savaşmanız lazım. Büyünüz varsa Dremora tipi yaratıklar çağırın. Pacify büyüsü kullanın. Ve en ama en önemlisi hedefiniz ilk olarak Haknir olsun çünkü tüm sorunun kaynağı o. Onu öldürdük mü iş biter.

resim

İki adet unique item kazanıyorsunuz bu görevde. İlki Haknir’in iskeledinin olduğu yerdeki Bloodscythe ve Haknir’in kendisindeki Soulrender. Haknir’i öldürdük. Görevde burada bitti.

Ufak bir hatırlatma, uyarı hangisini kabul ederseniz artık, Deathbrand zırh setini ve elde ettiğiniz bu iki kılıcı beraber kullanırsanız etkileri daha fazla olacaktır. Hadi sağlıcakla kalın!