Konuyu Okuyanlar:
6 Ziyaretçi

Devam Ettiğiniz/Okuyacağınız Kitaplar
Köleler ve Efendiler - Hamza Yardımcıoğlu.

e-kitap olarak indirilebiliyor. Ücretsiz.
Okuyacağım : Freud - Kitle Psikolojisi
Bulursam Okuyacağım : Morris - Hayvansı İnsan
Halil İnalcık Devlet-i Aliyye Cilt 3-4
Büyük bir tarih meraklısı olup bir çok tarih kitabını okumama ve okumak istememe rağmen Devlet-i Aliyye'yi okumamıştım.Dün satın aldım 1.Cildini. Yazarı zaten mükemmel bir tarihçi.Ortaya çıkardığı eser de muhteşem olmuş.Şu ana kadar okuduğum en iyi Osmanlı Tarihi kitabı olacak sanırım.
[+] GhostWarth isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Halil hocanın üstüne tarihçi tanımam.
Kapital. Ayrıca İlber Ortaylı Türkiyenin Yakın Tarihini de okuyacağım.
   Paulo Coelho - Simyacı: Kitabını bugün itibari ile bitirdim eğer okumak isteyen varsa tavsiye ederim. Her ne kadar nasihatname gibi olsa da insan yazgısı ve zorluklara karşın vazgeçmemeyi anlatıyor. Her ne kadar çoğu romancı tarafından  sıkça işlenen konularda olsa sade ve sürükleyici anlatışı ile çok rahat okutturuyor. 200 sayfadan az zaten. Herkes adına konuşamam ama ben okurken hiç sıkıldığımı hatırlamıyorum.


    Grigory Petrov - Beyaz Zambaklar Ülkesinde: Kitabın içeriği hakkında pek bir bilgim yok. Şimdiki okuyacağım kitap. Atatürk tarafından çok beğenildiğini ve ders müfredatına alınmasını istediğini biliyorum bu yüzden okumayı düşünüyorum. Okuduktan sonra bir post daha atarım.

    G. Orwell - "1984" ve "Hayvan Çiftliği":  Okumadım ama okumayı düşündüğüm kitaplar arasında daha önce okumuş olanlar varsa tavsiye edrler mi öğrenmek isterim. Cheesy
Devam Ettiğim: Friedrich Nietzsche - ECCE HOMO :
 
Alıntı:Olgun insanlar en derine kök salmak zorundadır, 
Güçlü fırtınalara dayanmak zorundadır,
İhanetlere ve soytarılara alışmak zorundadır.

Alıntı:Nitumur in vetitum - Yasaklanmış olana erişmektir amacımız...


Okuyacağım: Psikolojiye Giriş - Zimbardo : 

 Saatlerce süren sohbetimizde daldan dala atlamama rağmen her dalda belli bir kültür ve bilgi birikiminini gördüğüm, yeri geldiğinde güldüren yeri geldiğinde düşündüren bir arkadaşımdan öneri.

Bu arada kime göre ? 
"Bana göre"

Neye Göre ? 
"Kendimize Karşı" -> "Belki bu durumda başkalarına karşıda olacaktır"

resim

[1]: Böyle Buyurdu Zerdüşt
[+] Cyborg isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Devam ettiğim yok. Yeni bitirdim.(Şeytanı Uyandirma)

Okuyacagim: Peter Pan Ölmeli. Aklından bir sayı tut kitabıyla bir şöhret yakalayan polisiye roman serisinin 4. Kitabi. 2. Defa okuyacağım.

@LichKing Beyaz Zambaklar Ülkesinde gercekten güzel kitaptır. Yalniz bazı kesimlerce büyük tepki aldı çünkü o dönem için Kurandan sonra en çok okunan kitap olması pek hoş karşılanmamış. Kitap gerçekten harika.
[+] Edward isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Ahmet Ümit - Kırlangıç Çığlığı şuanda okuyorum.Ahmet Ümit Türk Polisiye yazarlarının en iyisidir.

Sissyollu - Son İmparatorluk kitabını okuyacağım. Sissyollu fantastik ögeler içeren bir seri. İnternet de gördüğüm kadarıyla oldukça olumlu yorumlar almış.
Hüseyin Nihal Atsız'ın ''Ruh Adam'' kitabını almak istiyorum bu aralar.
Witcher serisini bitirdim. En azından çevrilmiş olan ilk dört kitabı... Bilim Kurgu-Fantazya hayranı olarak söylüyorum ki Witcher, okuduğum en güzel seriydi. Eğer siz de Fantastik Edebiyat seviyorsanız ve okumadıysanız çok şey kaybediyorsunuz.
Türkiye'ye döndüğümde Bülbül'ü Öldürmek'i okumak istiyorum. Ve tabii ki de Yerdeniz'in kalan son iki kitabını bitirmek... Ged ile yaşanacaklarımız daha bitmedi Smile