Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Downsoft Crying 1.1
#1
#2
Müthiş video! Herşeyi ap açık gözler önüne seriyor. Tam bir Far Cry fanı tarafından yapılmış sanırım? Bütün seriyi oynayan seven takip eden birisi olması lazım ? Yoksa böyle bu kadar bilgiye sahip olması zor. Oturup hepsini tek tek deneyip karşılaştırıp görmesi. Oyunu seven bir dostumuzmuş. Daha önce de bahsettiğimiz durum işte. Oyunun bu serinin bu kadar kötüleştirilmesinden rahatsız biri heralde ki ? Böyle bir video hazırlamış.

Daha önce konuştuğumuz gibi. Far Cry nasıl çıktı ? Bu insanların aklında böyle bir fikir vardı. Bu işi yapmaya kalkıştılar ve özenerek keyif alarak değer vererek yaptılar. FarCRY 1 ve 2 popü olan oyun böyle çıktı piyasaya ? Daha sonradan ne oldu ?

FarCRY5 nasıl çıktı ? Bu kadar özenildiği söylenemez. Zaten ortada nam yapmış isim yapmış bir oyun var ve o isim altında ne çıkarsan bile sırf isminden dolayı dikkat çekecek satacak olan bir oyun var. Hal böyle olunca ? O kadar özenilmiyor sanırım. Sürekli böyle belli aralıklarla pat pat oyunların devamı yenisi niteliğinde 3-5 bir şey çıkartıyorlar. Farcry 3 farcry primal Farcry5  farcry6 7-8-9

Öyle gidiyor ~

Bu yollada parayı kırıyorlar.  Oyunu düşünen var mı? Oyunun havasını ? Karizmasını ? Değerini ? 
Pek zannetmiyorum. Onu umursadıklarını.. İş olarak bu işi yapıyorlar. Böyle belirli zaman aralıkları ile işte gelişmiş grafikler ile adam aynı malzemeyi alıyor sana biraz uğraşıp salıyor önüne. 

Farcry5 hakkında yorum;
[spoiler]

Oyunda değişen hiçbir şey yok. Gelişen bir mekanik bir yenilik yok. Hep aynı tas aynı hamam.
Aynı elmanın sarısı. Karakterlerin tipi değişiyor ortam değişiyor geri kalan her şey aynı. Aliyi değil mahmutu kovalıyorsun bu sefer. Gene silahını seçiyor karşına boyna adam spamlıyor kamplar üstler bilmem neler serpiştirmiş haritaya onları tarayıp duruyorsun. Çatışma simülasyon.

Oyunda adam akıllı hayranı olacak karakterli bir npc yok. Hepsi random yaratılmış tiplemeler. Bir ikisinin görüntüsüne tarzına özenilmiş ama çokta muazzam bir şey yok ortada. Basit basit karaktlerler.
Oyunda diyaloglar çok sıkıcı. Mekan amerika, amerikan halkı olunca tip tip tiplemeler yapmışlar. Kendilerinin komik bulduğu. Onlar bolca saçma sapan konuşup duruyor saçma şeyler söyleyip duruyorlar. Bir tane adam akıllı dinlenecek diyalog yok. Full boş konuşma.

Ve hal böyle olduğu halde sanki konuşmaların diyalogların sayısını artırmışlar? Sürekli biri bir şey diyor. Oradan telsiz geliyor saçma sapan gereksiz konuşuyor birisi. Boşa gürültü. Bir şey dediği de yok..

Konusu o kadar ilginç değil. Bildiğimiz konu.
İşte logolar değişmiş adamların kıyafetleri değişmiş başka bir şey yok. Gene bazı çeşitli silahların var sık dur onlarla. Birde geniş belli bir alan koymuşlar. Yeşillik ot çayır çimen açık dünya var. Onun içinde gezip ona buna sıkıp duruyorsun. Oyun bundan ibaret. Başka pek aman aman bir şey yok içerisinde.

Ne görevlerinde bir şey var. Ne diyaloglarında. Ne karakterlerinde. Öyle yavan bir oyun. Benim puanım 10 üzerinden 6 

O 6 puanında 6'da 4'ü zaten güzel gözüken gelişmiş grafiklerden. Kalan ikisi oynanıştan. En fazla o kadar 10da 6 eder. Bu içerik ile yukarısı imkansız.

Daha sonunu görmedim ama onuda not düşeyim. Belki sonlara doğru çok güzel olaylar olur falan ? Şaşırtırsa bizi? Güzel kareler? Biraz oynayabilir puanım. Ama genel olarak pek bir şey yok yani. Çok güzel bir oyun değil. Ben çok beğenmedim.
[/spoiler]

Yok işte obvilion morrowinde nasıl oyunmuşta ? Skyrim neden bu kadar basitmiş ?
Aynı olaydan dolayı. Far Cry 2 neden bu kadar detaylı güzel gözüküyor ama FarCRY5'i böyle bir kaç kaplama güzel grafik koyup salmışlar piyasaya ?

Oyunu düşündüklerinden, oyunları oyunu düşünüp çıkardıklarından değil. Piyasayı gündemi takip ettikleri için. İnsanlara vurmalı kırmalı bir şey vermişler işte. O kadar detaya girmeden özenilmeden. Yeni kesim oyuncularda alıp memnuniyetle oynuyor. Ama sen gel bunu oyunun diğer versiyonlarını bilen eski oyuncuya sor ? O neler hissediyor .))
O olay gene. Aynı olayın değişik isimli hali.
Değişik oyun değişik firma tarafından.