Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dragonborn Ana Hikaye - 2 / Temple of Miraak
#1
Evet, Temple of Miraak’a geldik. Frea denen Nord abla bizimle konuşuyor. Anlattığına göre Solstheim’da mistik bir güç varmış. Bu güç ile insanlar benliklerini yitirip Miraak’ın tapınağını inşa etmeye başlıyorlar. Frea tapınağın derinliklerinde bize eşlik edecek. Koridordan ilerlerken iki tane Cultist çullanıyor üzerimize. Kötü bir haber verelim. Bu Cultist genelde alayı büyücü. Ve elektrik büyülerinden etkilenmiyorlar. Buz ve ateşi tavsiye ederim.

resim

Buralarda yapmanız gereken şey basit. Tuzaklara dikkat edip ilerlemek.

Resimde gördüğünüz gibi baltalar sallanıyor. Gerçi balta mıdır değil midir orasını kestiremedim. Frea bu iş burada biter deyip yere çömeliyor. Biz de çıkmamış candan ümit kesilmez deyip Whirldwind Spirit Shout’ımızı açıyoruz. Canınız biraz acıyabilir, ama en iyi çözüm bu. Çakın shout’ı. Eğer üçüncü seviyede ise işiniz bir hayli kolay. Benimki 3. seviyede olduğundan sorun olmadı. Karşımda iki tane daha kaldı ve az bekleyip yine shout yapınca sağdaki kolu indirin. Böylece sistem kapanacak ve Frea sağ salim gelecek.

resim

İlerleyin, ilerleyin ve ilerleyin. Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere ejderha iskeleti görüyoruz. Sol tarafta yeni shout öğrendikten sonra iskelet yağmuru başlayacak, hazır olsanız iyi olur. Elemanları öldürdükten sonra Gatekeeper adındaki iskelette kapının anahtarı var. Onu alın ve kapıyı açın.

resim

Şimdi yemek salonuna geldik. Burada az gezinirseniz kol var. Onu çekin. Böylece gizli kapı açılmış olacak. Geçitten ilerliyoruz. Yine kolu çekeceğiz ve kapı açılacak. Bu sefer geniş bir alana ulaşacağız. Buradakileri eğer okçuluğunuz iyiyse yara almadan indirebilirsiniz. Keklik gibi karşınızda duruyor olacaklar. Merdivenlerin sonunda kolu çekin, kapı açılsın ve ilerleyin. Mutlu sona geliyoruz…

resim

Karşımızda kara kitap var. Devlet sırrı olabilir içinde, aman diyeyim. Okuyoruz ve paralel evrene geçiyoruz. Miraak karşımızda. Şaşırmış durumda biraz. O da bir Dovahkiin ve güçleri bizden fazla. Yanındaki Seeker denen yaratıkları geri gönderin bu haydutu diyor. Böylece buradaki maceramız sona eriyor. Atmosfer muazzam. Geri döneceğiz Miraak. Bu iş burada bitmedi…

resim