Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dragonborn Ana Hikaye - 5 / The Gardener of Man
#1
Evet bu görev çok fantastik. Mısırlarınızı hazırlasanız iyi olur. Hermaeus Mora’nın Oblivion’daki mekanı Apocrypha’ya gideceğiz. Söyleyeceğim çok bir şey yok bu görevde. Yapmanız gereken düğme işlevi gören cisimlere basıp ilerlemek. Çok sayıda Seeker ve Lurker ile kapışacaksınız. Kendinizi hazırlayın.

Hermaeus Mora bize canlıları kontrol etmemizi sağlayan shoutun ikinci kademesini öğretecek. Fakat Miraak’ı yenmek için üçünü de bilmemiz lazım. Bize son shoutu da öğretecek ama bir şartı var. Bilgiye karşılık bilgi diyor ve Skaal kasabasındaki ihtiyar heyetinin sırrını, gizemini öğrenmek istiyor. Bilgi Daedrası bile bunu merak ettiğine göre anlaşılan ortada çok enteresan bir şey var. Konuşmamız bitiyor ve Hermaeus kayboluyor.En sonda görevi bitirip geri dönmeden önce kitapta üç tane sihir çıkıyor. Bunlardan soldaki sizin Unreleting Force yada halk arasında bilindiği tabirle FUS-RO-DAH gücünüzü arttırıyor. Ortadaki ise ateş shoutunuzla birini öldürürseniz cesedini diriltip sizinle savaştırıyor. Bunu seçmeyin çünkü fire breath shout’u çok zayıf. Sonuncu ve sağdaki ise Frost Breath shoutunuzu güçlendirir. Hepsi bu kadar. Seçiminizi yapın ve Solstheim’e geri dönün.

resim

Neloth bizimle konuşacak ve dışarı çıkacağız. Miraak’ın gönderdiği Krosulhah adındaki ejderhanın saldırısına uğrayacağız. Öldürün ve Skaal’a ilerleyin. Şamanımız bize Herma-Mora hakkında bir kaç şey anlatacak. Hermaeus’un sözüne güvenilmeyeceğini aktarıyor. Temizlememiz gereken taşları halledin. Yani Cleansing the Stones görevini bitirin. Sonra Skaal’a geri dönüyoruz. Şaman ile konuşun. Kitabı kendisine teslim ediyoruz. Gidip kitabı okuyacak.

Okumaya başladığında Hermaeus geliyor ve şamanımızı esir alıyor. Bilgiyi aldıktan sonra bize shoutumuzu veriyor ve Miraak ile kapışabilmemize yardım ediyor. Daedra işte ne beklersiniz.. İki yüzlünün teki. Ve acı bir olay. Sevgili Frea’nın babası, Skaal ahalisinin ihtiyarı, bizim şamanımız hayata gözlerini yumuyor. Bu sırada Frea’nın acı çığlığıyla irkiliyoruz. Babam senin Miraak’ı yenmen için kendini feda etti. Git Miraak’ı öldür öyleyse! Sakın kaybedeyim deme!!!

resim