Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Dwemer Çalışmaları - Astronomi
#1
Elder Scrolls evrenin Astronomi ile ilgilenen ve teknoloji bazında gelişmiş en iyi ırk şüphesiz Dwemerdir.Astronomi ve Teknoloji yararına bir çok çalışma yapmışlardır.

Adventures:Redguard, III:Morrowind, IV:Oblivion oynayan arkadaşlar bizzat bilgi sahibi olmuş ve bu çalışmaları büyük ihtimalle birincil gözden görmüşlerdir.

Dwemerler Tamrielde Skyrim, Hammerfell, Stros M'kai, Morrowind, High Rock yayılmış ve burada harabe halinde yaşam alanlarını, ayrıca ırk kaybolduktan sonra teknolojik bakımdan diğer Irkların yararınada bir çok alet bırakmıştır.

Dwemerler Astronomi alanınada çok ilgi duymaktaydı ve bunun hakkında bir çok çalışma yapmışlardır;

Adventures:Redguard'da Stros M'kai'de Dwemerler tarafından bırakılmış Dwemerlerin teleskop, güneş sistemi modeli, Yıldız haritası gibi çalışmaları bulunmaktaydı.Bizzat oyunda kontrol ettiğimiz Redguard kahraman Cyrus tarafından görebiliyoruz.

resim

resim

III:Morrowindde geçtiği Vvardenfell'de Dwemer harabesi olan Nchuleftingth'te bir Dwemerler tarafından yapılmış teleskop bulunmaktaydı.Eğer Mages Guilde katılırsanız görev sizi buraya yönlendirecektir.

resim


IV:Oblivion:Aslında Oblivionda pek Dwemer harabesi bulunmuyor ancak 2006 nisan'ın 17'sinde Bethesda "Repairing the Orrery" adlı bir Add-on yayınlıyor.Görev size mektup olarak geliyor ve içinde Morrowindde Mages Guild Dwemer araştırmaları görevinde gördüğümüz Edwinneye yazılmış ve cyrodiile bir güneş sistemi yolladığını söylüyor ve bizede bu güneş sistemi modelini tamir etmek düşüyor ve hatta tamir edildikten sonra ayrı bir eklenti koyarak Nirn'in ikiz uydusu Masser ve Secundanın konumlarını inceleme şansı yakalıyoruz.

resim

Dwemerlerin Güneş sistemi modellerinde 8 Divines'ın simgesel gezegenleride bulunmaktadır.Ayrıca daha önce belirttiğim gibi Yıldızların hakkında araştırmalar yapmışlar ve bunları Yıldız Haritalarına aktarmışlardır, ancak Güneş sistemi modelinde Masser ve Secunda yer almıyor.Oblivion'da Masser ve Secundayı konumuna koyuyoruz.

resim

resimNot:Skyrimde Elder Scrollsu ele geçirdiğimiz Blackreach'teki Mzulft kulesindede bir Güneş sistemi modeli bulunmaktadır, hatta büyüler ile konumlarını seçebiliyorduk.
Not2:Astoronomi alanında araştırma yapan diğer bir ırk ise Yokudan ırkıdır yani Redguardların atası.
[+] Malkoçoğlu isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi