Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ejderdoğan'ı Kabullenme Sorunsalı
#1
Merhaba,

Arkadaşlar Kuzeyli karakter açmadığım sürece Ejderdoğanlığı kabullenemiyorum. Mesela bir Khajiitken asla Ejderdoğan olarak hissetmiyorum kendimi ve bu oynayışıma da yansıyor. Acaba sizde de oluyor mu? Yoksa ben mi takıntılıyım? Bu arada bir tek Kızılmuhafızken "Ateş Nefesi" atmaya itirazım yok o da Kızılmuhafız ve ateş bağlantısından onun dışında cidden Ejderdoğan olayı diğer ırklarla birleşmiyor ve oyuna da etki ediyor bence. Siz neler düşünüyorsunuz?
#2
Genel olarak evet, bir bakıma hayır.

Şöyle ki, Ejderdoğan'lığın Kuzeylilere özel olduğuna dair bir bilgi yok, bu Akatosh'un 'ölümlülere' verdiği bir hediye, Kuzeylilere değil.

Ama Ejderdoğan'ların genel olarak Kuzeyli olduğuyla ilgili çizilmiş bir tablo var, 6. oyunda olur da sözü geçerse Son Ejderdoğan kesinlikle Kuzeyli olarak geçecektir.

Bence Ejderdoğan'lık Kuzeylilere özel değil, ama en oturduğu ırk Kuzeyli profili.

Ha, sorundan biraz sapmışım. Yani, bende Ejderdoğan'ı Kuzeyli dışında bir ırkla oynayamam. Mesela karakterim tam şu live action trailer'daki Kuzeyli gibidir. Demeye çalıştığım şu, diğer ırkları oynarken kendine ilk dediğim şeyi söyleyebilirsin, ama gerçek şu ki Ejderdoğan'lığın en oturduğu ırk Kuzeyli.
#3
Bende de aynı sorunsal var. Hep o trailer yüzünden, ejderdoğan deyince aklıma ilk orada ki Nord abi aklıma geliyor. O yüzden "You are not Dragobnorn" modunu kullanıyorum.
#4
Aynısı bende var ya off, ne yapacağız biz ? Cheesy
#5
Dark elf ırkını çok sevmeme rağmen yaşadığım problem ki dark elfleri de biraz olsun uğraşıp ucundan köşesinden nordlulara benzetebiliyoruz. O yüzden acını paylaşıyorum
#6
Aynı problem bendede var. Birde sürekli "Sen kuzeyli değilsin anlamazsın Irıleth." gibi kelimeler kullanıyorlar görev içerisindeyken bakıyorum bende Kuzeyli değilim. Kendimi Kuzeyli dışında bir karakterle oynarken dışlanmış hissediyorum. Hatta Imperial karakterimi bu sebepden dolayı sildim. :sad
#7
Trailerdaki karaktermiş gibi oynuyorsanız; kaçınız onun giydiği ezik setle gezdi bütün oyun boyunca, kaçınız ejderhalara Fus Ro Dah yaptı?

Herkes Dragonborn olabilir, seride Nordlara özel bir şeymiş gibi de gösterilmemiştir. Imperial ırkından bile bir sürü Dragonborn var.

Oyun içindeki konuşmalara bakacak olursak da, "Sen Nord değilsin, anlamazsın" diyen Nord elemanlar daha birbirlerine anlatamıyorlar. Whiterun'daki ejderha görevini hatırlarsanız, birbirlerine giriyorlardı sözlü olarak.
#8
Bence Skyrim Nord ile oynanır. Tabi bahsettiğim şey ana görev olarak oynamak...Eğer RP yapıp farklı bişeyler deniyosanız yada mod kullanıp helgene hiç gitmeden başlıyosanız oyuna diğer ırklarlada oynanır.Bunu o fragmanla alakası olduğunuda düşünmüyorum.Nordların kültürleri bakımından ejderdoğanlığa uyduğunu düşünüyorum.
Mesela bi dunmer ile olmaz ejderdoğan.Neden? çünkü adamların inancı bozuk.akatosh verirmi dersiniz ateyizlere böyle bi güç (!)
Tek tek dığer ırklardan neden dragonborn olmayacağını açabiliriz belki ama benim aklımda yalnızca İmperial kalıyor. İmperial ırkının kökeni Nord bu sebeple imperialda iyi olabilir...

Uzun lafın kısası ana hikayeyi Nor çarla bitirin,Skyrimin havasına girmiş olursunuz. Sonra çarınızı göz zevkinize göre tekrar düzenler RP nize bakarsınız. Ben şahsen artık skyrimden sıkılmış biriyim muhtemelen oyunda yapmadığı büssürü şey vardır fakat artık oyuna girdiğimde tiksinti geliyor.O bugları,kötü savaş sistemi,....

canavar gibi bir bilgisayarım olucakki şöyle 200 tane falan mod kurup oyunu farklı hale getirip rp yapabileyim.Neyse iyice sapıtıyorum bu yazıda Smile Herkese iyi forumlar,Talos sizi korusun...
#9
benim karakterim'de nord,oyunun en sevdiğim yanı 'da bu zaten hangi karakteri seçersen seç dragonborn'sün  Smile
#10
Ben bi ara dremora skin i ile oynadim daha kotuydu .d
#11
Mesele Aedralara inanmaksa ırkla alakası olmaz bunun, yine herkes Dragonborn olabilir, Altmerler bile.
Miraak da bir Dragonborn, tam bir Akatosh hayranı zaten, Hermaeus Mora'ya falan hiç hizmet etmemiş...

(24.07.2015, Saat: 10:12)ismetisgor link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela bi dunmer ile olmaz ejderdoğan.Neden? çünkü adamların inancı bozuk.akatosh verirmi dersiniz ateyizlere böyle bi güç (!)

Aedra melek, Daedra şeytan mı oluyor? Aedraya inanınca düzgün, Daedraya inanınca bozuk mu oluyor inancı? ESO da bile görevin birinde "Siz Daedralar kötü değil miydiniz?" diyorsun, sizin gibiler hala var mı diye cevap veriyor. Dunmerlar oyundaki en inançlı ırklardan biridir, bu yüzden bir sürü savaş bile vermişlerdir.
#12
Aedra illa iyi daedra illa kötü değildir sonuçta istedikleri gibi hareket ediyorlar örneğin meridia'ya ile Azura iyimsidir.İyi yada kötü diye birşey yok konunun akışını bozmayın şimdi.
#13
(24.07.2015, Saat: 10:30)Amiel Richton link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesele Aedralara inanmaksa ırkla alakası olmaz bunun, yine herkes Dragonborn olabilir, Altmerler bile.
Miraak da bir Dragonborn, tam bir Akatosh hayranı zaten, Hermaeus Mora'ya falan hiç hizmet etmemiş...

Aedra melek, Daedra şeytan mı oluyor? Aedraya inanınca düzgün, Daedraya inanınca bozuk mu oluyor inancı? ESO da bile görevin birinde "Siz Daedralar kötü değil miydiniz?" diyorsun, sizin gibiler hala var mı diye cevap veriyor. Dunmerlar oyundaki en inançlı ırklardan biridir, bu yüzden bir sürü savaş bile vermişlerdir.


Selamlar,modun dediği gibi konuyu dağıtmak istemiyorum ama bana cevap hakkı doğduğunu düşünüyorum.

Sana sadece şunu söyleyeceğim ;google amcana sor bakıyım parantez içindeki ünlem ne demekmiş? öğrendikten sonra cevap vermek istersen özelileti gönder lütfen...
#14
Erdoğan'ı kabullenme sorunsalı diye okudum. Siyasetten kilitliyordum, hadi gene iyisiniz. Smile
#15
Yok kardeş ben onu kabullenemiyorum.