Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Online Ödeme Sistemi Açıklandı!
#1
Online'ın çıkışına 3 mevsim kala her gün gelen haberlere bir yenisi daha eklendi. Fakat bu seferki içimizi acıtacak, yüreklerimizi dağlayacak, bizi hüzne boğacak cinsten. Merak etmeyin oyun iptal edilmedi kesinlikle hayır... Ama ödeme konusuna resmi olarak açıklama getirildi. Gamestar'ın Matt Firor ile yaptığı röportajda Matt, oyunun çok yüksek bir seviyede olacağını bu yüzden aylık ödeme sistemi tercih edildiğini belirtti. Oyunu asla Free to Play olarak düşünmediklerini fakat tek seferde oyuna para ödeme seçeneğini de gözden geçirdiklerini lakin son gelişmeleri dikkate aldıklarında ve de gelir elde etmek için en iyi yöntemin aylık ödeme olduğunu açıklamış. Matt Firor'dan gelen açıklamak şu şekilde devam ediyor, "Elder Scrolls Online oyuncunun istediği karaktere, istediği role bürünmesine izin verecek kapasiteye sahip. Yüzlerce saat süren hikayesi, derinliği, çevrimiçi hızlı müşteri desteği ortaya koyacağız. Tüm bunlara, dahası oyuna erişmek için aylık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Fiyat konusu net olmasa da aylık  $15 civarında bir fiyat talep edilecek. Ve de ilerleyen zamanlarda oyunun ödemesinde indirime gidilebileceği planları da mevcut. Ayrıca aylık değilde misal 3 aylık ödeme yaptığınızda toptan ödeme olduğu için bir indirim yapılacak."

Ama sevindirici bir haber var. Aylık ödeme dışında ekstra içeriğe erişmek için ufak ödemeler istenmeyecek; aylık ödenecek olan para ile tüm içeriğe sahip olabileceksiniz ki bu da oyunun parayı basan leveli kasar mantığıyla hareket etmeyeceğini gösteriyor.
#2
Şimdi biz taksit öder gibi her ay 30 lira mı ödeyeceğiz!? Unut Gitsin!
#3
WoW'da sistem böyle, dünyanın en çok oynanan mmorpglerinden biri, belki birincidir. Oyun güzel olacaksa neden olmasın?
Şunu da düşünün, sadece oyuna para vereceksiniz, oyun parası, itemler, boost eşyaları tarzı şeyler gerçek parayla alınamayacak. Herkes tecrübe dışında eşit yani.
#4
Bu tip oyunlarda asla eşit olunulmaz buldukları her fırsatta para ödememiz gerekir oyunun kendi parasına ek olan bir para birimi vardır onunla alınan itemler vardır her zaman. Bu olmasa bile kesin olarak oyun parasını veya tecrübeleri satın almak vardır asla bedava olmaz. Single oyunlarda bile oyun parası ile tecrübeyi parayla satıyorlar. Mesela İnfinity blade single onda bile para satın alma sistemi var kar etmek için fırsat buldukları anda kullanırlar. Bethesda bunları o kadar çok uygulamaz ama para ve tecrübe satılıcağından eminim.
#5
Hayır yapmazlar. Bu arada babama yüklenmem ve o 30 lirayı çıkartmam gerek Sad
#6
WoW'da var mı bonty? Çok peşin konuşuyorsun, aylık ödeme sistemli oyunlarda gerçek paraya eşdeğer bir sistem bulunmaz neredeyse kesin olarak. Verdiğin sistem hangi oyundan örnek mesela? Zaten aylık para ile Zenimax harbi harbi para içinde yüzecek, başka bir kaynağa ihtiyaçları yok ki senin dediğin gibi yaparlarsa oyuncu kitlesinin çoğunu kaybeder ve ES serisini batırmış olur. Bence böyle bir riske girmeyeceklerdir. He ne olur, her oyunda olduğu gibi bu oyunda da millet dış dünyada bütün para işlemlerini hallederek item, char satımı yapacaklardır. Ama bunun oyun yapımcılarıyla bir ilgisi yok ve zaten engellemenin bir yolu da yok.
#7
(21.08.2013, Saat: 22:01)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: WoW'da var mı bonty? Çok peşin konuşuyorsun, aylık ödeme sistemli oyunlarda gerçek paraya eşdeğer bir sistem bulunmaz neredeyse kesin olarak. Verdiğin sistem hangi oyundan örnek mesela? Zaten aylık para ile Zenimax harbi harbi para içinde yüzecek, başka bir kaynağa ihtiyaçları yok ki senin dediğin gibi yaparlarsa oyuncu kitlesinin çoğunu kaybeder ve ES serisini batırmış olur. Bence böyle bir riske girmeyeceklerdir. He ne olur, her oyunda olduğu gibi bu oyunda da millet dış dünyada bütün para işlemlerini hallederek item, char satımı yapacaklardır. Ama bunun oyun yapımcılarıyla bir ilgisi yok ve zaten engellemenin bir yolu da yok.
Ben kendi deneyimlerimle konuşuyorum hiç aylık oyun almamıştım onlarda sistem farklı mı? Bütün mmolar için aynı mantktır diye düşünüyordum ama uzman olan sizsiniz.
#8
İşte aylık oyun olunca olay değişiyor. F2Plerle karşılaştırmamak lazım. Adamın işi gücü yok, server masrafını, şunu bunu kendi cebinden ödeyip bedava oyun mu oynatacak, oyundan para almıyor, item satıyor, oyun parası satıyor. Knight'ta gördük, yemeyip içmeyen, babasının cebinden para çalıp gb satın alan bebeler vardı. Ama Knight Online F2P, yapımcılar o şekilde para kazanıyor. İşin içine aylık para girince zaten ortada bayağı para dönüyor. Şöyle düşünün, aylık 15 dolar 3 yılda 540 $ ediyor. Tek bir oyun üzerinden 3 yılda bu kadar para kazanıyorlar, bu bir oyuncu için. Skyrim bütün dlcleri ile birlikte 150 $ dolar var mıydı? Neyse işte, düşüncemi açıkladım sanırsam. Smile
#9
Daha önce para ödediğim oyunlarda da epeyi şeye para harcana bildiğini görmüştüm ama hiç aylık oyun oynamadığımdan bilmiyorum sen gayet iyi açıklamışsın.
#10
Üzgünüm ESO hakkını kaybettin,almayacağım seni.

Hayal kırıklığından başka bir şey değilmiş bu oyun...
#11
Katılıyorum.
#12
Bence forumca ilk ay bir deneyelim beğenenler falan olursa guild kurarız isteyenler de ayrılır. En azından hiç oynamama olayı olmaz.
#13
Ve ESO benim için ve çoğu kişi için biter  Cry her ay 30 lirayı ona veremem  Cry ama tek seferlik olsa alacaktım bu çok kötü oldu böyle yaparak çok az bi oyuncu kitleleri olcağını düşünüyorum bende oyunun asla bedava olmasını istemem çünkü ne oyunun yaş grubu 10-12 lere inerdi bkz:lol ama buda  çok pahalı olmuş yılda 360 lira yapıyor.  3Smile 3Smile
#14
Tamam Lorkhan haklısın ama biz de o kadar büyük değiliz. Ebeveynlerimize ne diyecez? Baba ben 360 liraya oyun alıcam ama Axess ile 12 ay taksitle mi diyeceğiz? Ya para sıkıntımız falan varsa? Bethesda büyük hata yaptı.
#15
Aslında Amerika'da cebindeki parayla hallediyorsunda,bizde öyle değil işte.Ucuz aslında onlara göre