Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Online Scamp
#1
Elder Scrolls Online'ın ufak ama içi öfke dolu yaratığı Scamp ile karşınızdayız. Tamriel'de devasa cüssesi ile büyük hasarlara yol açabilen örnek olarak Wamasuların yanında ufak ama etkili yaratıklara en güzel örneklerden birinin Scamp olduğunu söyleyebiliriz. Kendisi Daedra türüne giren bir yaratık. Çok değil, bundan iki oyun öncesinde Morrowind ve Oblivion oynayanlara tanıdık gelecektir ki özellikle Oblivion'da bizi uğraştıran yaratıklardan biri. Mehrunes Dagon'a hizmet ederler ve kökenleri Oblivion'da bulunur fakat Oblivion Geçitleri sayesinde Tamriel'e gelmişlerdir. Elder Scrolls Online'daki konumları diğer iki oyundaki gibi yine bize ayak bağı olmak. Zeka yapısı olarak çok gelişmemiş ve genelde üstlerine hizmet eden birer sadık Daedra yaratığı Scamp'in bizlere zorluk çıkaracağını beklemiyoruz. Tabi bu gelişi güzel, Scamp'lerin yanından geçeceğimiz anlamına gelmiyor, sürü halinde dolaştıkları için kalabalık olarak saldırıları bir hayli etkili lakin tek başlarına kaldıklarında da çok basit birer av haline geliyorlar.

[Resim: f5b2270d7eddddb5e23f4a99c92b997d.jpg]

Yapımcılar oyuncuların bu yaratığın ufaklığına bakarak aldanmasını istemiş anlaşılan çünkü çok hırçın karakter yapısına sahip olacak şekilde tasarladıklarını söylüyorlar. Fiziksel özelliğini daldan dala atlayan çevik yapılı şeklinde özetlememiz mümkün. Klasik olarak Scamp tasarlanırken lore bilgilerinden faydalanıldı çeşitli konsept çizimleri yapıldı ve son aşama olarak dijital ortama aktarıldı.

Elder Scrolls evreni her ne kadar ciddiyet barındırsa da yer yer mizahi ögeler de serpiştirilmiş durumda. Misal, alev büyüsü kullanabilen bu yaratıklar büyüyü kullanarak sağa sola ateş yağmuru yapacak ve sözde gücünün büyüklüğünü görüp şaşıracak ve bağırmaya başlayacak. Öte yandan ölüm animasyonlarının da gülünç olacağı belirtilenler arasında.

Zenimax tarafından yayınlanan Scamp videosunda bu yaratığı daha iyi anlayacağız. İyi eğlenceler...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=02uFdYSByFA[/youtube]
#2
Çok yakışıklı, kızlar kesin şekline hasta bunun Tongue
#3
Her canım sıkıldığında öldüreceğim tek varlık.  Cheesy
#4
Bunlar Oblivion gatelerin içinde çıkan küçük şeytancıklar mı? Resimleri görmeyen biri olarak konuşuyorum. Smile
#5
(27.07.2013, Saat: 00:59)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar Oblivion gatelerin içinde çıkan küçük şeytancıklar mı? Resimleri görmeyen biri olarak konuşuyorum. Smile
Bilmiyorum ama vikiden anladığım kadarıyla evet.

Şu mu?

[Resim: 600px-OB-creature-Scamp.jpg]
#6
Tahmin ediyorum "şu mu?" nun altında bir resim var. Evet, o olabilir. Cheesy Küçük gri yaratıklar işte, uzaktalarsa ateş topu, yakındalarsa omuz atıyorlardı keratalar.