Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls Online - Soru/Cevap Konusu
(15.08.2018, Saat: 16:40)Furiousboy11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "F2p değil oyun, neresinden öyle davrandığını çıkardın? Oyunu oynamak için para ödüyorsun, ek paketlere erişmek için de para ödüyorsun. F2p nerede burada çözemedim." free to playde oyunu oynamaya para ödemezsin ama çok şeyden mahrum kalırsın ve tek bir paketle eski yeni her şeyi alırsın genelde ama esoda hem oyuna para veriyoruz hem de olması gereken bazı sistemler ek paket sattırmak için ekleniyor ek paketler de sorun değil de bazı olması gereken şeylerin ek paketi (premiumu) olmayan kişilerin erişiminde olması bu hissi veriyor bu olay büyük oranda f2p oyunlarda oluyor bu olaydan rahatsız oldum hayal kırıklığıyla sonuçlandı benim için sonradan herkese eklendiğini duydum bazı şeylerin neyse sadece bende bu hissi oluşturuyor duyduğumdan beri bende heyecan oluşturan oyun beklenti de fazla yüksek oluyor

Kısmen haklısın diyebilirim evet onu düşünmemiştim. Summerset paketi olmayanlar jewelry craftinge ulaşamıyor mesela Cheesy Ama oyunun bu yöne gittiği seneler öncesinde Crown store duyurulduğunda belliydi zaten. Yavaş yavaş p2w aşamasına geliyor oyun.
Bundan önce eğer competitive oynayacaksanız çok dert bir oyun zaten. Hikayesi için almayı düşünüyorsanız alın gitsin derim. Çok güzel questleri var.
Baya gıcık oldum o olaya
Merhaba ben Eso almaya karar verdim fakat aklımda bir soru kaldı ben normalde direk standart olanı alacaktim fakat birde Summerset gözüme çarpti Summerset almaya değer mi sizce?
(11.09.2018, Saat: 21:55)TSAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba ben Eso almaya karar verdim fakat aklımda bir soru kaldı ben normalde direk standart olanı alacaktim fakat birde Summerset gözüme çarpti Summerset almaya değer mi sizce?
Yani değebilir. İçerisinde jewelry crafting var. Ama yeni başlayacağın için çok da önemli değil. Oyunu beğenmezsen boşa para vermiş olursun, summerseti almayıp oyunu beğenirsen de almadığına pişman olursun Gerçi beğenirsen oyunu eso plus almanı öneririm. Dlclere erişmeni sağlıyor. Bence şöyle yap, normal oyunu al ucuza, bi aylık eso plus patlat. 1500 crown veriyor sana, oyun içi mağazada kullandığın para birimi. Şuanda etkinlik var, imperial city dlc sini ucuza alabilirsin o crownlar ile. Imperial city oyunun tek pvp alakalı dlcsi bu arada. Event de 17 sinde bitiyor indirim de bitecek yani alacaksan geç kalma.
Plus aldıkça crown biriktirirsin, önemli olan dlcleri ufak ufak satın alırsın onlarla. Ben öyle yaptım, bazı önemli dlcler var imperial city, orsinium gibi. Onları crownla aldım. Crownla alınca plus olmasa dahi dlclere erişebiliyorsun. Summersetin içeriğini önümüzdeki yaz muhtemelen bölüp ana oyuna eklerler. Ana oyuna eklemeden kastım, geçen seneki morrowind paketinde warden classı ve battleground vardı. Summerset gelince morrowindi satıştan kaldırdılar. Battleground ana oyuna eklendi. Warden classını da crown store a koydular. Summerset de öyle olur banko.

Sent from my ASUS_Z00ED using Tapatalk
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
@mertusta cok teşekkürler hocam haklısın aslinda oyuna daha bakmadan direk gidip Summerset almak saçma olurdu senin dedigin gibi yapayım eso plus konusunda ise ben eso plus yerine direk oyun içi crown alırım büyük ihtimal çünkü her ay düzenli olarak para verebilecegimden emin değilim Cheesy
Oyun içi goldla crown store itemi alabilirsin diğer oyunculardan. DLC'leri mesela gold karşılığı gönderilebiliyor. İyi gold kasarsan crowna lira harcamana bile gerek kalmaz.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
@mertusta vay be hocam bayağı iyiymiş o olay fakat ortalama kaç golddan bahsediyoruz eminim ki çok fazladır fakat yine de merak ettim
1500 Crowna 500k gold civarındaydı en son ağustosta. 1 aydır girmiyorum oyuna oran değişmiştir belki.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
@mertusta anladım hocam yanıtın için teşekkür ediyorum birde açtığım tüm Eso postlarına yanıt verip sorunumu cozmemde yardımcı olduğun içinde ayrı bir teşekkür ediyorum. Cheesy
Araştırmalarım sonucunda bu oyunun grafik olarak bana göre olduğunu düşünüyorum.

Acaba bu oyunda oyuncu sayısı nasıl?
hangi server TÜrkler çok hangi server da başlamamı tavsiye edersiniz? 
birde player olarak çok iyi sayılmam kolay olarak kendi başıma
 hangi karakter ile lvl almam gelişmem daha kolay olur.

Sorularıma cevap alırsam çok mutlu olurum. mesajlarınız için şimdiden teşekürler.
(12.09.2018, Saat: 14:01)eqeusko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Araştırmalarım sonucunda bu oyunun grafik olarak bana göre olduğunu düşünüyorum.

Acaba bu oyunda oyuncu sayısı nasıl?
hangi server TÜrkler çok hangi server da başlamamı tavsiye edersiniz? 
birde player olarak çok iyi sayılmam kolay olarak kendi başıma
 hangi karakter ile lvl almam gelişmem daha kolay olur.

Sorularıma cevap alırsam çok mutlu olurum. mesajlarınız için şimdiden teşekürler.

Oyuncu sayısı yüksek. İki server var zaten, Amerika ve Avrupa. Türkler Avrupa'da. Templar classı yeni başlayanlar için oynaması kolay bir sınıf.
esoya yeni başladım vvardenfall diye bir yerdeyim nord karekter açtıgım için kanım beni kuzeye dogru çekiyor hem bildik yerden başlamak lazım