Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder scrolls'un önceki oyunlarını oynamalımıyım ?
#1
Merhaba Arkadaşlar bugun sizlere bir sorum olucak 
Şu ana kadarki hiçbir Elder Scrolls oyununu oynamadım,arkadaşlarım skyrimi çok önerdi.Bende aldım fakat oyunun evreni ve diğer oyunlarıyla ilgili hiçbir şey bilmiyorum sizce diğer oyunları oynamalımıyım yoksa direk gireyim mi skyrime ?
#2
Elder scrollun diğer oyunları derken Bethesda nın eski oyunlarını kasdediyorsun Skyrime Direk girmen sıkıntı olmaz oyunu yarısına falan geldikten sonra Morrowind ve Oblivion tavsiye ederim
istersen önce onlarıda oynayabilirsin ama sıkıntı olmaz ben öyle yapmıştım
#3
(15.07.2017, Saat: 13:24)Çakma Werewolf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elder scrollun diğer oyunları derken Bethesda nın eski oyunlarını kasdediyorsun Skyrime Direk girmen sıkıntı olmaz oyunu yarısına falan geldikten sonra Morrowind ve Oblivion tavsiye ederim
istersen önce onlarıda oynayabilirsin ama sıkıntı olmaz ben öyle yapmıştım
Yani bir yabancılık çekmem dimi direk girdiğimde önerin için saol.
#4
Oynamalısın ama beklentin yüksek olmasın. Hikayeleri iyi olsada grafik ve oynanıştan hepsi sınıfta kalmış.
#5
(15.07.2017, Saat: 13:28)gameplaymr7 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yani bir yabancılık çekmem dimi direk girdiğimde önerin için saol.

Hiç çekmessin bazı detaylar var ama ileride öğreniyorsun zaten merak etme başla sen skyrime

(15.07.2017, Saat: 13:30)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oynamalısın ama beklentin yüksek olmasın. Hikayeleri iyi olsada grafik ve oynanıştan hepsi sınıfta kalmış.

Hocam bence en iyi grafikler skyrim de Cheesy

(15.07.2017, Saat: 13:31)Çakma Werewolf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç çekmessin bazı detaylar var ama ileride öğreniyorsun zaten merak etme başla sen skyrime


Hocam bence en iyi grafikler skyrim de Cheesy (Bethesda olarak)
#6
Önerileriniz içi teşekkürler.
#7
Rica Ederim İyi Oyunlar
#8
(15.07.2017, Saat: 13:30)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oynamalısın ama beklentin yüksek olmasın. Hikayeleri iyi olsada grafik ve oynanıştan hepsi sınıfta kalmış.

Grafikleri nasıl sınıfta kalmış oluyor? Sadece eski nesil oldukları için mi? Yani çıktıkları döneme göre mi değerlendiriyorsun yoksa günümüze göre mi? Bana kalırsa serinin diğer oyunları grafik konusunda hiç de kötü değil. Sonuçta grafik çevreyi ve olayları betimlemek; evrenin varlığını, yaşadığını ve özgünlüğünü hissettirmek için var. Bunu sağlıyorsa geri kalanı işin sanatsal boyutu olarak değerlendirilebilir ki sanatta sınıfta kalmak diye bir durum olduğunu zannetmiyorum Smile

Oynanış bakımından, eğer kastettiğin sadece okçuluk mekanikleriyse, katılıyorum Smile Şaka bir yana, mesela şu an aklıma gelen büyü yaratma, pazarlık [ki bu Arena'da (1994) bile var] gibi konularda Morrowind'in Skyrim'den daha iyi/detaylı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca görev tasarımını oynanışa dahil edersek Morrowind'de basit görünen bir görevi yapmak için bile saatlerce uğraşmam gerekebiliyor. Konuşmalardaki ayrıntıları, hatta kinayeleri bile göz önünde bulundurmak çok önemli. Yapmam gereken şeyi hiç düşünmediğim yerde buluyorum. Morrowind'de kitaplar da çok önemli ayrıca. Skyrim'in hikayesini hiç kitap okumadığın halde zorlanmadan bitirip anlayabilirsin ama bence Morrowind'de bu, oyunun yarısını oynamamak anlamına gelir. Kitaplardan öğrendiğim bilgilerle NPC'lerin söyledikleri arasındaki karşıtlıklar hikayeyi daha da çetrefilli bir hale sokuyor. İşin aslı ne yahu deyip meraklanmadan edemiyorsun yani Shocked Dolayısıyla, bir bakıma oyun oynarken kitap okuma zevkini de yaşatıyor Smile Burada şimdi sadece Morrowind üzerinden gittim fakat bence Arena'nın bile kendine has bir atmosferi ve oynanışı var. Elbette Skyrim'in de öteki oyunlardan oynanış olarak artısı vardır fakat -TES oyunlarını çok da fazla oynamamış biri olarak- diğer oyunların oynanışları için de "sınıfta kalmak" deyimini kullanmayı doğru bulmuyorum.
[+] Altug isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#9
Bu benim kendi görüşüm. Genel bir kanı değil. Kişiden kişiyede değişir zaten.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#10
Oynamalısın hepsini ama önce Skyrim'den başlamanı tavsiye ederim. Diğerleri hikaye olarak Skyrim'den katlarca daha iyidir. Skyrim'i sona bırakırsan çok zevk alamazsın.