Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Elder Scrolls VI Genel Sohbet
#1
resim


Şimdilik Elder Scrolls VI ile ilgili tüm tartışmalarımıza burada devam edelim. Smile

Bu konuda kural yok— sadece hype var! Yumulun!
[+] Malkoçoğlu isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
#2
Nedense harita çok çok büyük olacakmış gibi geliyor. Skyrim'in 2-3 katı falan böyle?

Edit: Güzel olmuş ama 2020 ye kadar beklermiyiz acaba? Sonuçta Bathesda bu. Cheesy
[+] DarkPaladin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
9 Ağustosta Quakecon var, o zaman daha detaylı bilgiler gelebilir belki.
#4
The Elder Scrolls VI Teaser videosunun açıklama bölümünde pre-production yazıyor 2020-2021 gibi çıkar heralde
#5
(11.06.2018, Saat: 10:11)Justalyne Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Elder Scrolls VI Teaser videosunun açıklama bölümünde pre-production yazıyor 2020-2021 gibi çıkar heralde

Bethesda genelde duyuru yaptıktan 5-6 ay sonra çıkarıyor. Ama pre production kafa karıştırıcı geldi bana da.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
TES VI'nın bu duyurusu alışılagelmişin dışında aslında. Yani Bethesda'nın bu şekilde herhangi bir Elder Scrolls oyunu duyurduğunu hatırlamıyorum. Bu duyuruyu yapmaya mecbur gibiydiler zaten, TES VI'yi bi duyurdular çıta Oblivion'a kadar çıktı. Pre-production yazdığına göre henüz oyunu geliştirmeye yeni bile başlamış olabilirler. Cheesy
#7
Bana en erken 2021 geliyor, o da fazla optimistik bir tarih. E3 yayınında Todd Howard kendisi söyledi Starfield'dan sonraki projemiz bu diye. Starfield'ın gelecek jenerasyon oyunu olacağını da söylemişti.

Sony'nin yakin zamanda yaptığı açıklamalarını dikkate alirsak önümüzdeki üç iki yıl içerisinde yeni bir konsol görmeyeceğiz. Bu da Starfield en erken 2021'de taş çatlasa 2020'de çıkar anlamına geliyor. Elder Scrolls 6'yı da 2021-2022 gibi bir tarihe sokuyor bundan dolayı.

Sosyal mecrada gördüğüm kadariyla oyunun çıkış tarihi 22.2.22 olabilir diyenler var Skyrim'in 11.11.11 çıkış tarihine benzer olarak. Bana hiç de o kadar uçuk bir tarih gelmedi. Olabilir yani.

Bir de E3 2020'ye kadar herhangi bir bilgi beklemeyin derim oyun hakkında, çok uzak duruyor çünkü. Bu trailer daha çok "Evet, sakin olun. Yapıyoruz oyunu. Geliyor." gibi bir mesaj vermek içindi.
[+] Starkiller isimli üyenin iletisini 6 üye beğendi
#8
Teaser'dan gördüğümüz kadarıyla nerede yada nerelerde geçtiğine bir tahmini olan var mı ?
[+] Aluduin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#9
(11.06.2018, Saat: 11:09)Aluduin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teaser'dan gördüğümüz kadarıyla nerede yada nerelerde geçtiğine bir tahmini olan var mı ?

Denize dik dağlar, büyük bi su kıyısında şehir bana High Rock anımsattı. Ama videoya girişte kumluk mekan gözüküyor Hammerfell veya Elsweyr de olabilir. Bir de o trailerın 18. saniyesinde sol arkadaki dağların tepesinde karlar gördüm gibi sanki. Yanlış değilse High Rock olma ihtimali yüksek.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#10
(11.06.2018, Saat: 11:14)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Denize dik dağlar, büyük bi su kıyısında şehir bana High Rock anımsattı. Ama videoya girişte kumluk mekan gözüküyor Hammerfell veya Elsweyr de olabilir. Bir de o trailerın 18. saniyesinde sol arkadaki dağların tepesinde karlar gördüm gibi sanki. Yanlış değilse High Rock olma ihtimali yüksek.

Benimde aklımda High Rock veya Yaztutan adaları var. Bence Elsweyr değildir. Birden fazla yerde geçme ihtimali de var bence.

Yaztutan adalarında değil gibime geliyor Yaztutan adalarında geçmesini istiyorum nedense.
#11
Neyse oyun gelene kadar ingilizcemi tamamlarım. 2 - 3 sene de yama için beklemeyelim   Big Grin  Gerçi 2022'ye kim öle kim kala...
#12
Hayret daha Skyrim hesap makinesine çıkacaktı! Ne diyeyim adamlar sıka sıka taşın suyunu çıkarttılar ya helal olsun...

Neyse videoda bana da High Rock gibi geldi. Zayıf bitki örtüsü dağlık bölge falan ama video başlangıcında sanki çöl iklimi var gibi videonun sonunda da ileriki dağlarda kar var gibi. Nedense bölge bana High Rock, Skyrim ve Hammerfell'in kesiştiği bölgeyi anımsattı. (Bölgenin ismi Wrothgaria imiş.). Hammerfell'in toprağı, High Rock'un dağları Skyrim'in karları. Belki sadece High Rock veya sadece Hammerfell yerine ikisininde geçtiği bir oyun görebiliriz Daggerfall gibi.

İçeriği GösterHaritada bahsettiğim bölge:
#13
Böyle bir şey düşünüyorum

İçeriği GösterSpoiler:

Gözlerim görmediği için dağları denize paralel olarak görmüş olabilirim emin değilim
#14
Yakın bir tarihte çıkacağını sanmıyorum hiç.
#15
Oyun çıkmadan konuşulmaya başlanmış bile,İnşallah Skyrim'den daha iyi oyun çıkar