Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

Elder Scrolls VI Genel Sohbet
Usta Witcher 3'ün açık dünyası boş.
Oyun iyi, güzel yapmışlar, orası doğru.
Ama açık dünya harbiden boş.
Skyrim'de olduğu gibi, "Canım sıkıldı biraz gezeyim" desen, canının sıkıntısı gitmez, daha da çok sıkılırsın W3'te.
140 km orman var ama, içleri bomboş.
Sadece köşeye 1 - 2 kulübe, bi' kaç tane drowner - ghoul vs. sıkıştırmışlar, o kadar.
Görevler bittikten sonra W3'de yapabileceğin hiç bi' şey kalmıyo.

@mayob
[+] RancouR isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
(21.03.2018, Saat: 18:48)RancouR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usta Witcher 3'ün açık dünyası boş.
Oyun iyi, güzel yapmışlar, orası doğru.
Ama açık dünya harbiden boş.
Skyrim'de olduğu gibi, "Canım sıkıldı biraz gezeyim" desen, canının sıkıntısı gitmez, daha da çok sıkılırsın W3'te.
140 km orman var ama, içleri bomboş.
Sadece köşeye 1 - 2 kulübe, bi' kaç tane drowner - ghoul vs. sıkıştırmışlar, o kadar.
Görevler bittikten sonra W3'de yapabileceğin hiç bi' şey kalmıyo.

@mayob

Hocam o kişiden kişiye göre değişir. Tamam, Witcher'da Skyrim kadar keşif hissiyatı yok. Lakin yine de gezip tozmaktan sıkıldığımı hatırlamıyorum. (Skellige'deki soru işaretleri hariç.) Bunun nedeni hemen her yerde farklı olaylarla ve mekanlarla karşılaşmamız olsa gerek. Skyrim'de mağaralar, zindanlar, Dwemer harabeleri hemen hemen birbirinin kopyası. Fakat buna rağmen bize her yeri keşfettiriyor, her mağaraya girme isteği yaratıyor. Bunu da başarma hissiyatına bağlıyorum. Zaten Skyrim'i eğlenceli kılan şey, gücü elde etme süreci. Bu yüzden aşırı güçlü hale geldiğimizde oyun saman tadı vermeye başlıyor. Witcher'da ise bir soru işaretine gitmek bize en fazla bir miktar altın ve birkaç tavuklu sandviç kazandırıyor. Belki de bu nedenle yeteri kadar keşfetme isteği duymuyoruz.

Yani özetle, iki oyunun da açık dünyası hemen hemen aynı mantıkla dizayn edilmiş. Sadece çok ince bir noktada ayrılıyorlar, o da başarma içgüdüsü. Skyrim'e sıfırdan bir karakterle başlarken, Witcher'a kılıç ustası Geralt olarak başlıyoruz. Zaten var olan bir karakter en fazla ne kadar şekillenebilir ki?
[+] mayob isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Witcher'ın ilgi çekiçi karakterleri. İlgi çekici enteresan olaylar olan enteresan sonuçlara bağlanan görevleri güzel. Açık dünyasında falan bir şey yok.
Witcher'da soru işaretlerine gidip iki üç yaratık kesmekle. Skyrim'in açık dünyasını, dağ tepe dere kafana göre geziyorsun güzel güzel antik havalı zindanlara giriyor çıkıyorsun. Güzel güzel manzaralar müzikler. Yolda bir yerden bir yere giderken bazı olaylar gerçekleşiyor. Bunları eşit tutmak pek olmamış. Witcher açık dünyası Skyrimin yanına yaklaşamaz.

Witcher'in TÜM NUMARASI: ilgi çekici karakterleri. Tuhaf vukular bulan değişik görevleridir. Başka çokta fazla abartılacak bir şey yok oyunda.

Grafikleri güzel birde tabi. O yüzden insanları karakterleri şehirleri kasabaları ağaçları çevresi hoş duruyor.

Witcher çok kaliteli güzel bir oyundur ama hiç bir zaman Skyrim ile eşleştirilmemeli ve hiç bir zaman skyrim'in yerine çıkamaz. Yerini dolduramaz. Aradaki hissiyat / oynanış çok farklı. 

Erişebilseydi: Skyrim ölümsüz oyun değil Witcher3 ölümsüz oyun derdik. Öyle bir şey diyen var mı? Yok. Bunu iddia eden 1 kişi bile var mı? Yok. ;d
---
Misal özledim bu aralar gene oynuyorum skyrim. Giriyorum canım sıkılına kadar oynuyor çıkıyorum. Ok atıyorum falan. Okçuluğu çok zevkli. Ok atmasını özlemişim. Sinsi gitmesi zevki. Büyücü bir karakter açtım biraz onla oynadım tekrar büyü yapması zevkli.

Ama bana şuan git Witcher3 new game'de baştan başla oyna de? Oynamam. Tekrar aynı yerleri hayatta oynamam..
Görevleri çok şaşırtıcı çok güzel. Ama görevleri oynadım gördüm başkada bir numarası kalmadı. Tekrar o baş kasabadan başlayıp tekrar aynı yerleri oynayıp aynı diyalogları hayatta oynamam. İstersen para ver oyna diye gene oynama. 1 kere görüp oynadıktan tükettikten sonra Sıkıcı.

Skyrim ? Oynarım. Hemde öyle bir oynarım ki <3 Büyük keyifle.
Sırf ok atma. YAY OK KULLANMA MEKANİĞİ YETER BE ! Yükle bir mod. Obis yükle yeni haydutlar düşmanlar. Al sana miss gibi oyun Cheesy Yarat yeni apayrı bir karakter başla oynamaya. Ölümsüz oyun*
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
Elsweyr, Valenwood veya Hammerfell oyunun çok tek yönlü geçmesini sağlar. Bana kalırsa bir Summerset Isle veya High Rock'da geçebilir.
Kaliteli karakterler
Yennefer
Tahmin edilebilir ama iyi bir hikaye
Özenilmiş, kaliteli yan görevler
Sıkıcı, boş, keşfetmeye değmeyen bir açık dünya
Düşük özgürlük
Düşük tekrar oynanabilirlik

kısaca Witcher 3.

Modla adama benzeyen karakterler
Serena
Oraya git şunu yap buraya git bunu yap tarzı ortalama üstü bir hikaye
İyi sayılabilecek yan görevler, (özellikle lonca)
Keyfli, dopdolu, keşif hissiyatı yüksek bir açık dünya
Özgürlüğün zirve noktası
Yüksek tekrar oynanabilirlik

kısaca Skyrim.

Witcher 3 güzel bir oyun gerçekten güzel bir oyun ama asla bir Skyrim olamayacak. Bundan 3 sene sonra Skyrim hala oynanıyor olacak ama witcher 3 tek tük oynanacak. Bir bitirirsiniz iki bitirirsiniz üçüncüye aynı şeyleri bir daha mı yapacam der oynamazınız. Ama Skyrim öyle değil kafanda ne yapacağını planla sonra geç adım adım uygula. İster azılı bir katil, ister bir hırsız, ister etliye sütlüye karışmayan bir köylü canın ne isterse. İşte bu yüzden bundan beş sene sonra Witcher 3 sadece güzel bir oyun olarak hatırlanacak Skyrimse tekrar tekrar oynanacak bir EFSANE olarak.
[+] Izanagi isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
Dediklerinizde haklısınız arkadaşlar, ben de katılıyorum. İki oyunun da tadı ayrı. Birinde iyi olan bir özellik öbüründe iyi değil. Örneğin Witcher, hikayesi ve karakterleriyle etkilerken Skyrim bunu daha farklı yollarla başarıyor. Yine dediğiniz gibi, yeniden oynanabilirlik Witcher'da oldukça düşükken, Skyrim'e defalarca kez sıfırdan başlayabiliyoruz. Keşke diyorum, Skyrim'de de Witcher kadar kaliteli karakterler ve hikaye anlatımı olsaydı. TES VI'dan da beklentim bu yönde zaten.
Skyrim'in atmosferi, özgürlüğü, müzikleri, lore'u
KOTOR 2 ve Obsidian'ın yaptığı diğer RPG oyunlarının metinleri, alt metni, teması
Witcher 3'ün dialogları, karakterleri, olay örgüsü
Dragon Age: Origins'in çarpıcılığı
Mass Effect 2'nin sinematik atmosferi
Vampire the Masquerade:Bloodlines'ın insanı içine çeken ürkütücülüğü - ki bu yapılması çok zor bişey, korktuğun bir oyunu bir an önce bitirmeye çalışırsın-
daha nice eşsiz özellikleri olan yapımlar var jrpg içindede sayıları az olsa da. tüm bu iyi özellikleri birleştirip, hatalardan ders çıkarıp ELDER SCROLLS VI'yı yapsalar tarihin en iyi oyunu olur. Mükemmel oyun diye bir şey yok tabi bu da bi gerçek.
[+] Dude isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
TES VI kehanetlerinden devam edeyim;
Bilindiği üzre geçenlerde Bethesda bir kaç görsel paylaştı bunlardan biri uzaya fırlatılan bi roket üzerinde 5-14 yazan, diğeri ise big ben şu Londra'daki saat kulesi ve saat 5:14'ü gösteriyor.

Bir kaç komplo teorisi dönüyor bununla ilgili, E harfi alfabenin beşinci harfi, 14 harf sonra da S harfi oluyor.

Yani ES o_0 Elder Scrolllllss mu acaba?
Hep güneyde geçti bence kuzeyde geçmesi lazım oda Skyrim.Hem civil War fln iyi olur.Bir sürü ırkta var.Dragonborn fln iyi olur yane.
Içgüdüsel konuşucam, tes ve fallout gibi yeni büyük bir oyun çıkaracağız sözü gerçeği yansıtmıyor, Got evrenine göndermeler dahi oldu ve yalanlandı, kesinlikle bu büyük ve yeni  tes/fallout gibi olacak oyun Tes 6'nın ta kendisi, yanılmıyorsam skyrim'in yapılacağı zaman bile Got muhabbeti dönmüş ama kendi Tes serisinin 5. oyununu yaptı, tarih tekerrür ediyor .))
İç savaş bana kalırsa ejderdoğan savaşı durdurdu ve skyrimin ulu kralı oldu niye yazarlar VI'da başka bir bilgide olmaz iç savaş ile ilgili.
[Resim: 4k_logo.png]


Şimdilik Elder Scrolls VI ile ilgili tüm tartışmalarımıza burada devam edelim. Smile

Bu konuda kural yok— sadece hype var! Yumulun!
[+] Malkoçoğlu isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
Nedense harita çok çok büyük olacakmış gibi geliyor. Skyrim'in 2-3 katı falan böyle?

Edit: Güzel olmuş ama 2020 ye kadar beklermiyiz acaba? Sonuçta Bathesda bu. Cheesy
[+] DarkPaladin isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
9 Ağustosta Quakecon var, o zaman daha detaylı bilgiler gelebilir belki.
The Elder Scrolls VI Teaser videosunun açıklama bölümünde pre-production yazıyor 2020-2021 gibi çıkar heralde