Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ENB Boost ve Önemli Modlar
#1
enbseries_oblivion_v0259enboost;
Bu mod grafik modu veya modeli değildir ama belki de oblivion’un en iyi modudur. Bu mod oyunun bellek kullanımını azaltan ve çok fazla mod yüklendiğinde bellek yetersizliği nedeniyle oyunun çökmesini engelleyen TES Skyrim için yapılan bir kod uyarlamasıdır. Uzun zamandır aradığım ama bulamadığım için imkansız olduğunu düşünmeye başladığım sorun için bir çözüm. Oyun dosyasını düzenleyerek veya 4gb ram patcher modu ile oyunun yükselttiğimiz maximum ram kullanımını 4gbden 10gbye çıkartıyor.

http://enbdev.com/patch_oblivion_enboost_v0259.htm
Arşivi indirip InjectorVersion’u oblivion dizinine kopyalayın.
ENBoost 1_0-45266-259 bu arşivide indirip sisteminiz için uygun olan enblocal.ini dosyasınıda
Oblivion dizinine kopyalayın.

(İsteğe bağlı olarak WrapperVersion’da ki d3d9.dll dosyasınıda aynı dizine kopyalayabilirsiniz daha güncel aynı dosyadan yoksa.
Enb series yüklerken benzer işlem istediği için yapıyorum yararlı olabilir)

Loot Menu; Bir sandıktan, kutudan veya kişinin üzerinden eşya toplarken önümüze açılan loot menusunu değiştirir. Yeni, çok pratik şahane bir mod. Ben oyun ne kadar gerçekçi olursa o kadar beğenirim. Ama sıkılanlar modu kolayca silebilir.

MoreHeap 11-44985-1-1; Oyunu yüklerken herkesin bildiği gibi ram dolmaya başlar. Ram kullanımıyla ilgili bir mod. Ne işe yaradığını tam bilmiyorum ama en iyi modlar listesinde 48. Sıraya girmesi ve indirilme sayısı beni ikna edici. İçerisinde 1 dll dosyası mevcut. Bu dosyayı oblivion.exe dizinine kopyalayın.

Purge Cell Buffers Plus Plus-45797-1-0-0; Oyunda kullanılmayan kaynakları VRAM'dan temizleyerek daha temiz bir oyun oynamanıza yardımcı olur.

Yeni, açıklamadığım ve paylaşmadığım modlar bulursam bu konuya eklemeye çalışıcam.