Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ENB Sorunum Var
#1
Öncelikle merhabalar. Ben bugün Skyrim'e hoş bi' hava katması amacından ENB kurmak istedim, kurmaz olaydım. Skyrim'e girdiğimde çok fazla kasıyordu ve bende ENB'yi kaldırmak istedim. İnternetten araştırdım, remove tool buldum ve sildim lâkin sanırım hâlen tam olarak silinmemiş. Oyuna girdiğimde mouse bile kasıyor. Google'da hiç bir yanıt bulamadım ve sizlere danışmaya karar verdim. ENB'nin linkini isterseniz atabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar...

4GB Ram
2GB AMD Radeon R7 200 Series Ekran Kartı
İşlemci olarak ise Intel Core i5 4440-CPU 3.10GHz'lik bir sisteme sahibim.
#2
Oyun dizinindeki d3d9.dll dosyasını silersen enb devredışı kalır.
Ayrıyetten ENB dosyalarını temizlemek istiyorsan oyun dizinindeki dosyaların isimlerini yaz hangilerini silmen gerektiğini söyleyebilirim.
#3
atimpgud.dll,binkw32.dll,installscript.vdf,low.ini,medium.ini,VeryHigh.ini,skse_1_9_32.dll,skse_loader,TESV_original,SkyrimLauncher,Skyrim_default.ini,skse_steam_loader.dll,steam_api.dll

Ayrıca

Data,Skyrim,DirectX10,DotNetFX,VCRedist klasörlerine de bulunmakta.

d3d9.dll'yi zaten kaldırmıştım ama maalesef yine de oyun kasmakta.
#4
Dosyalardan anladığım kadarıyla oyuna ENB yüklememişsin ya da silmişsin, yani oyunun kasması enbden kaynaklanmıyor. Hangi enbyi kurmaya çalıştınız.
#5
Sharpshooters Extreme Pack'ti sanırım. ENB dosyalarını kaldırdım işte ama hâlen kasıyor.

Az önce kasmaya devam eder mi diye low ayarlara çekip öyle başlattım ve aynı kasma devam ediyor.
#6
Enb, orijinal dosyalara yapışır çıkartması zor. Sıfır kurulum yapmamanın nedeni nedir?
#7
Skyrim'in save dosyasını kopyalayıp, sıfırdan kurulumunu da yaptım zaten. Ancak yine kasma sorunuyla karşı karşıyayım. Büyük ihtimal belgeler kısmındaki skyrim.ini,SkyrimPrefs.ini bana sıkıntı yaşatıyor ama öyle olduğundan da tam emin değilim.

Şunu da dile getireyim. Skyrim'i açıyorum, açıldıktan sonra giriş ekranında hani "Dovahkiin" müziği eşliğinde sis bulutu yükseliyor ya, işte orada kasmaya başlıyor.

Yani oyunu açtığımda hiç kasmıyor. Oyunun giriş ekranında sis yükselirken kasmaya başlıyor ve mouse'u hareket ettirdiğimde aşırı derecede kasıyor. Oyun içinde çok kasıyor, esc'ye bastığımda FPS yükseliyor.
#8
Eğer oyunun orijinalse steam bazen farklı pc de de saveni kaybetmeden oynayabilmen için oyun dosyalarını kendi bulutuna yedekleyebiliyor. Şuan o özelliği nasıl kapatacağını hatırlamıyorum ancak oyunu sildikten sonra arta kalan dosyalarını bulup temizlemeni öneririm. Bir de dikkat et ben enb ile uğraşırken steam ı kaldırmaya kadar gitmişti durum. @KaptanWinchester