Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Enis kirazoğlu TES Videosu
#1

2 Temmuz 2017'de atmışlar videoyu yeni gördüm. Elder Scrolls hakkında konuşuyor. Benim gibi görmemiş olan izlemek isteyen izlesin diye paylaşayım dedim.

İyi seyirler.


---
Dipnot: Israrla üzerine basa basa '' Elder '' sıkrols demesi biraz rahatsız ediyor Cheesy Eldır değil mi o yav.  Daha yumuşak böyle. Eldıır falan okunuşu?  Bunca insanın karşısına çıkıp bu kadar tanınmış oyun dünyası ile ilgilenen insanlar. Elder , eeelder demesi olmamış Cheesy 

Yep, linkten en aşağıdakine tıklayın telafuzu duymak için.

Ben bile biliyom berbat ingilizcem ile.. Yuh sana Enis ;d
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
teşekkürler ben izlememiştim. güzel bir video olmuş.
#3
Aynen. O arena marena olaylarını falan hiç bilmiyordum. Tes6 içinde önce çıkacak olan 2 oyun var demişler. Ondan sonra tes6 :'o

2 oyunu daha olacakmış Elder Scrolls serisinin ! Güzel bilgiler.
-----
Tes Legends için yanlış konuşmuş ama. Legends çok rahatlıkla en tepelere çıktı. Ücretsiz kart oyunları arasında. Gayet gayet gayet ciddi derece de başarılı oldu.Şuan internette bulunan (ücretsiz) kart oyunlarından en eşit kapışmaya en dengeli sistemi en güzel hikaye/lore'ye en güzel concept/art'a en güzel kartlara çizimlere en güzel ortama atmosfere en eğlenceli oynanışa ve bir çok taktiksel hamle oyun tarzına sahip bir oyun.

Şu çok popüler olan Heartstone mıton o çocukca görünümlü oyunu saymazsak. Ücretsiz kart oyunları arasında Legends'a rakip yok. Sadece olumlu yorumlar aldı falan değil yani adamlar gayet iyi pozisyonda. Çok hoş gayet başarılı yapmışlar oyunu.

Gwent öyle değil mesala. Yetersiz bir oyun. Sadece hareketli kart görüntüleri ve müzikleri çok hoş. Gerisi çok fazla eksiği var. Oynanış denge baya berbat mesela.
Adam Monsters destesini seçiyor ve sürekli hava koşullarını spamlıyor falan. Aşırı dengesiz bir oyun.

Ama halen oynanıyor yani. Güzel müzikleri witcher teması olsun. Keyif veriyor. Ciddi oynamadıkça günde şöyle 1-2-3 maç atıp çıkmalık tadımlık güzel bir oyun.
Tes Legends ise Şampiyon olana kadar oyna bıkmadan usanmadan. Kartlarını taktiğini değiştir değiştir oyna. Yeni eklenen hikaye mod'larını oyna. Oyun dolu dolu ve ciddi şekilde/ devamlı olarak oynamalık.

Not: Gwent'in hikaye modu tarzı yapmaya çalıştıkları oynadığın 2-3 oyunda çok eksik ve kötü. Hikaye modu hiç yok de. 2 resim 2 bot var onlara karşı oynuyorsun. Hikaye modundan çok single player'dan çok AI'ye karşı oynadığımız pratik yapma oyunu gibi.

Kart oyunları hakkında geniş bir konu açmak istiyorum şöyle yegane online kart oyunları konusu falan Cheesy Tüm piyasada bulunan ücretsiz (Ücretlilerin hepsini oynama deneme imkanım olmadığı için. Alsan bir çoğunu kötü çıkarsa iade etme falan da imkanın yok. O yüzden o piyasaya karışmıyorum) kart oyunları hakkında yazıp oyunları sıralamaya sokacağım bir konu ama forumda pek kart oyunları ile ilgilenen yok. O yüzden açmadım.

Tes Legends benim listemin zirvesinde. Heartstone falan çocukca saçma görünümlü düşük kalite görünümü sevmiyorum. Oynanış olarak taktiksel olarak çok fazla seçeneğin varmış eyvallah ama.. O yüzden bu kadar popüler olmuş zaten.

Ama Yan yana koy iki oyunun ekran görüntüsünü biri Mustang biri murat131 gibi duruyor. Kart çizimlerini kaliteyi karşılaştırdığında.
Biri mobil oyun diğeri Destiny 2 falan gibi deyim yerindeyse ;d

Gwent'in de baya kaliteli çizimleri atmosfer tema falan hoş! konsept yakıyor. Yennefer, Geralt, Elf'ler melfler Nilfgaard'lılar falan. Ama gerisini becerememişler.
Oynanış kötü. Denge çok çok kötü. Kart elde etmesi kötü. Bırak Tes Legends ile karşılaştırmayı rakip olmayı hangisi iyi diye sormayı. Tes Legends'ın 10km yanına dahi yakınlaşamaz Gwent.

Arada DAĞLAR var.

---
Demek ki öyle popüler hazır konuyu alıpta yok Witcher yok Skyrim yok Smite(SmiteHandsofGod), ne bileyim Pokemon falan hazır hayran kitlesi bulunan popüler temayı hayran kitlesi olan konuyu almakla bitmiyor o iş. Onun birde işlemesi var. Competitive* dedikleri. O oyunu alıp hem hoş gözükmesini sağlayıp hem oynaması eğlenceli hale getirmek hemde mücadeleci/rekabetçi hissiyatını oyuna eklemek bunların hepsini dozunda güzel enjekte etmek lazım. Bir yandan kaçırdın mı kalite düşüyor. Kimse öyle büyük hayran kitleler oluşturmaz o oyunda sadece teması için Witcher falan Smite Skyrim cart curt.

Legends tek güzel evreni ile değil oynanışı her şeyi ile yüksek kalite. Kendisini standartın üzerine çıkarmış. Yani oynadığında onu oynama gel beni oyna diyor oyun sana. Hali hazırda etrafta bulunan bir çok kart oyunundan yükseltmiş kendisini araya açmış.

Gwent bu kısımda pek başarılı olamamış. Oynadığında o kart oyunlarını oynama beni oyna dedirtemiyor sana.
#4
(16.12.2017, Saat: 17:09)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen. O arena marena olaylarını falan hiç bilmiyordum. Tes6 içinde önce çıkacak olan 2 oyun var demişler. Ondan sonra tes6 huh

2 oyunu daha olacakmış Elder Scrolls serisinin ! Güzel bilgiler.

O çıkacak oyunlar TES değil, başka büyük oyunlar olacak.
#5
Evreni tanımak için önceki oyunları izlerim diyordum youtubeden ama grafiklerine katlanamam. Tamam rp kültürüne aşinayım ama benim hayal gücüm daha iyi çözünürlükte. En azından TES 5 : Skyrim ile devam oyunu değilde o rplerdek igibi evrende başka biri olarak başlıyoruz da diğer oyunları oynamak zorunda hissettirmiyor.