Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Beta Hakkındaki İzlenimleriniz Nelerdir?
#1
ESO Beta hakkındaki görüşlerimizi burada belirtelim. Oyun hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerimizi, fikirlerimizi ve karşılaştığımız problemleri yazalım.

Benim en çok canımı sıkan şey dövüşlerin beni tatmin etmemesi. Skyrim ve Oblivion'daki o "vurdummu ses getiririm" olayının olmaması. Sanki hava ile dövüşüyorsunuz, silahınızı havada boşa sallıyormuşsunuz hissi hiç hoş değil. Önceki oyunları oynamamış olsaydım bu pek canımı sıkmazdı ama özellikle Skyrim'in dövüş sistemini gördüğüm için beni rahatsız etti. Bunun değişeceğini de sanmıyorum, artık çok geç.

Bir de karakterler çok hızlı hareket ediyorlar. Oyuna başladığımda koşuyorum ama stamina düşmüyor, bug heralde diye düşündüm. Meğer bir de koşabiliyormuşum. Atlar ne kadar hızlı gidecek merak ediyorum. Bu hız yüzünden de dövüşler gerçeklikten uzak ve zor oluyor.

Karşılaştığım bug'lar ise: Yükleme süreleri (şu anda bunu düzelmeye çalışıyorlar), bazı sandıkların açılmaması.
#2
Şahsen oyunda baya bi' hata var.

Şuan Skyrim'i Ultra High'da oynuyorum fakat ESO'yu Medium'da oynadığım halde kasıyor. Sandıklar açılmıyor, dövüşler cidden kötü olmuş. Silahlar çok hızlı sallıyor, dediğin gibi boşa sallama hissi geliyor. Oblivion'unki bile daha güzeldi bana göre.
Karakter aşırı hızlı "player.setav fatigue" yapmış gibi hissettim bi' an.
Ayrıca böyle giderse zevkli olmaz diye düşünüyorum, bence World'lere ayırmalılar oyunu, Metin 2 gibi olacak ama doğru olanı bu bence, çok kalabalık.
#3
Genel olarak oyunu beğendim diyebilirim, elbette online bir oyun olduğu için bazı gerçekliklerden uzak ve skyrimdaki havayı veremiyor. Ancak mmo sever olarak bu benim için herhangi bir sıkıntı oluşturmadı. Ama görevler sıkıcı ve yetersiz, pek fazla iyi olmamış diyebilirim. Onun dışında bir mmorpg oyununa göre arayüzü fena değil. Grafiklerde herhangi bir sıkıntı yok ama gerçekten, elder scrolls oyunu havası vermiyor.

+ Galiba zamanında fazlasıyla mmo oynadığım için alışkanlıktan gerçekçilik olayına hiç takılmadım. Yani, kılıç boşa sallanıyor, karakter çok hızlı.. Bunları hiç farketmedim siz söyleyene kadar.
#4
Hız konusuna katılıyorum özellikle okçuların isabet ettirmesi zor olacaktır.Warriorlar içinde bu geçerli rakip bu kadar hızlıyken vurmak gene zor olur castingi yüksek skilleri kullanan magelere ulaşmakta bir hayli kolay olacağa benziyor.Ben düşük-orta ayarlarda oynayabiliyorum üstünde crash alıyorum birazda delay var sanırım vuruşlar yarım saniye falan geç oluşuyor gibi.

Edit:
Yüzmeyi denemedim ama eğer sadece yüzeydense çok saçma olur sonuçta argonianların bir özelliği suyun altında nefes alabiliyor olmalarıdır.Ben güzel güzel savaşlarda argonianların süpriz saldırılar yapmalarını  falan hayal ediyordum oysa.

her ne kadar mmorpg olsada ellerinde skyrim gibi bir altyapı vardı dövüşlerin aradan geçen bunca yıl içerisinde daha düşük seviyede olmak bir yana çok daha komplike olmasını beklerdim animasyonlar tek düze kalmış farklı vuruş stilleri vesaire olmalıydı bana kalırsa sonuçta yüksek mebla istenen bir oyun ucuzda değil.Bana sorarsanız elder scrolls olduğu için her türlü oynanır ama eksik yanları muhakkak var.


Ayrıca şu an ilk baştakinin aksine servere login olabilmek için otomatik sıraya alınıyoruz tamam güzelde 18 dakika nedir?MÜHİM EDİT: 18 dakika anlam veremediğim bir şekilde 32 dakika olmuş bari bir dizi izleyim ...
#5
Dövüşme ve hız konusunda hak veriyorum. Hatta alt tuşuna basarak yürümeye çalıştım olmadı, Caps Lock'a bastım yine olmadı. Normal yürüyüş hali çok hızlı bence de. Dövüş konusunda kılıç kullanmadım bilmiyorum ama yay kesinlikle uzak durulması gereken bir alet. Yayı çok geç geriyor, seviyem düşük olduğu için olabilir mi bilmiyorum ama atış mesafesi çok fazla değil. Gerçekten yavaş atıyor ve önemli bir sorun eğer farkedilirseniz işiniz bitmiştir. Silah değiştirmek lazım hemen. Ayrıca ok sayısının olmaması bana saçma geldi. Böylece gerçekçilik biraz öldü bana sorarsanız. Pata küte havaya suya ok atıyorum üşenmeden. Attığım her okun hedefi vurmasına kendimi zorlamıyorum, nasıl olsa sınırsız ok... Yüzme konusunda dalış olmasını isterdim. Sadece yüzeyden gidiyoruz, birde neden yan yüzüyor bu adam onu da anlamış değilim.

Tamriel'da gezinme konusunda, eğer gerçekten sadece haritada gösterilen yerlere gidebiliyorsak yazık olmuş derim ve ESO gözümde sıfıra iner. Ben Markarth'ı, Solitude'u, Wayrest'i falan gezmek istiyorum, oralara gitmek istiyorum. Mesela Winterhold bu dönemde tam bir şehir ama haritada, genel haritada buralar yok. Sadece haritanın sağ kısmında bölgelerin adı yazıyor tıklayıp gidebiliyoruz. Betaya has bir durumsa bu birşey diyemem ama gerçekte de böyle olacaksa ayıp etmiş olurlar, boşuna çıkıp "Tamriel'ı keşfedin" diye bi taraflarını yırtmasınlar. Çünkü sadece belirli bir yerlere gidebiliyoruz. Ben Wayrest'ten koptum mu Mournhold'a kadar gitmem lazım eğer ki tüm Tamriel varsa dedikleri gibi. Yoksa hiç kusura bakmasınlar bu oyun Tamriel'da falan geçmiyor, Tamriel'ın belli yerlerinde geçiyor.

Birde görmemiş olabilirim, elimizle büyü yapma olayı var mı? İki el asa da kullanamıyoruz gibi?..
#6
(07.02.2014, Saat: 22:28)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde görmemiş olabilirim, elimizle büyü yapma olayı var mı? İki el asa da kullanamıyoruz gibi?..

Elimizle büyü yapabiliyoruz, en azından ben yapabiliyorum.
#7
Bir de bu çıktı şimdi.

Screenshot%202014-02-07%2021.41.03.png

Bir de yarın Megaserver Stress Test yapacaklardı. Gerek kalmadı ki, şimdiden belli oldu sonuçlar.
Bunların olacağı belliydi. Ben oyuncu olarak tek bir sunucunun olmaması gerektiğini, çok kalabalık olacağını, kaldırmayacağını tahmin edebiliyorum ama yapımcılar bunu düşünemiyorlar mı? Skyrim gibi bir oyunun devamı niteliğindesin, daha beta test zamanında preorder açmışsın, reklamını yapmışsın, belli ki insanlar bu oyuna hücum edecekler. Nasıl böyle bir hataya düşersin? Bunlar bilinçli yapılacak şeyler değil. Birisi bir hayal kurmuş, diğerleri bunun saçmalığını görememiş.

World of Warcraft'da bir sunucuda en fazla 15000 kişi olabilirken bile şehirler tıklım tıklım, adım atılacak yer yok. Ve sadece Avrupa/İngilizce için 60+ server var. Bunları hiç mi bilmiyorsunuz be kardeşim? Hiç mi araştırma yapmadınız, hiç mi mantık yürütmediniz?

Bekleme süresi yükselmeye devam ediyor bu arada.
#8
(07.02.2014, Saat: 22:54)Sagittae link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de bu çıktı şimdi.

İçeriği GösterSpoiler:

Bir de yarın Megaserver Stress Test yapacaklardı. Gerek kalmadı ki, şimdiden belli oldu sonuçlar.
Bunların olacağı belliydi. Ben oyuncu olarak tek bir sunucunun olmaması gerektiğini, çok kalabalık olacağını, kaldırmayacağını tahmin edebiliyorum ama yapımcılar bunu düşünemiyorlar mı? Skyrim gibi bir oyunun devamı niteliğindesin, daha beta test zamanında preorder açmışsın, reklamını yapmışsın, belli ki insanlar bu oyuna hücum edecekler. Nasıl böyle bir hataya düşersin? Bunlar bilinçli yapılacak şeyler değil. Birisi bir hayal kurmuş, diğerleri bunun saçmalığını görememiş.

World of Warcraft'da bir sunucuda en fazla 15000 kişi olabilirken bile şehirler tıklım tıklım, adım atılacak yer yok. Ve sadece Avrupa/İngilizce için 60+ server var. Bunları hiç mi bilmiyorsunuz ve kardeşim? Hiç mi araştırma yapmadınız, hiç mi mantık yürütmediniz?

Bekleme süresi yükselmeye devam ediyor bu arada.
Ağzına klavyene sağlık hocam, bunu demekten nefret ediyorum ama bu oyun f2p'ye dönecek, dönmek zorunda. Daha şimdiden vuruşlar berbat ve verdiği tat 0, grafik sorunu deseniz aldı başını gidiyor. Bi' de mekan değiştirirken verilen crash'ler var. Ortalığın ana-baba günü oluşunu saymıyorum bile.
Beta'yı kapatıp ileride baştan açsalar, en azından çoğu sorunu düzeltseler, daha mantıklı olacağı kanaatindeyim.
#9
Be. Ta. Açık gayet, oyunu deniyorlar Big Grin Güzel mi beyler yarın eve sırf bunun için erken döneceğim değer mi Sad Server açıldı mı ?
#10
(07.02.2014, Saat: 23:03)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Be. Ta. Açık gayet, oyunu deniyorlar Big Grin Güzel mi beyler yarın eve sırf bunun için erken döneceğim değer mi Sad Server açıldı mı ?
resim
#11
Açılmadı ve dönmeye değmez demek mi bu Big Grin
#12
(07.02.2014, Saat: 23:07)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açılmadı ve dönmeye değmez demek mi bu Big Grin
Valla hacı MMO hayranıysan dönebilirsin, belki keser ama bi Elder Scrolls serisi havası almak istiyosan şahsen dönmeye değmez diye düşünüyorum :k
#13
(07.02.2014, Saat: 23:11)Berka link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elder Scrolls serisi

Skyrimi geri yüklüyorum ben şuan, bu oyunu sadece mmo olarak oynayabilirim, oynarken eso olduğunu unuttuğum bazı anlar oldu. Birde cidden whiterun'u falan gezemiyor muyuz?
#14
(07.02.2014, Saat: 23:13)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrimi geri yüklüyorum ben şuan, bu oyunu sadece mmo olarak oynayabilirim, oynarken eso olduğunu unuttuğum bazı anlar oldu. Birde cidden whiterun'u falan gezemiyor muyuz?
Ustanın dediği gibi bölge bölge ayırılmış map'te, yok galiba belirli bölgeleri gezebiliyoruz.
#15
So not good huh ? İyi bari zamanında 45 dolara aldık onu da Skyrim oynarken eskiden yaptıklarıma sayarım. Big Grin Benim bedduam yüzünden millet Bethesdada sıkıntı yok Big Grin