Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Eurovision Türkiye
#1
Herkese Merhabalar Arkadaşlar. Bu konuda Türkiye nin 1975 - 2012 tarihleri arasında katılıp söylediği şarkıları ve başarılarını anlatacağım. http://goo.gl/uRPSwK

-İlk Derecemiz 1997 Yılında Şebnem PAKER'in ''Dinle'' Adlı Şarkısıyla Üçüncülük ile beraber geldi. (121 Puan)

-Boynu Bükük 5 Yıldan Sonra 2003 Yılında Sertab ERENER'in ''Ewerywhere That I Can'' Adlı Şarkısıyla Birinciliğe Oturduk. (167 Puan)

- Bir Yıl Sonra Athena Grubunun 2004 Yılında ''For Real'' Şarkısıyla Katıldık. O da bizi yükseklerden indirmedi ve EUROVİSİON Tarihimizin En Yüksek Puanını (195 Puan) Aldı.

- 2005 ve 2006 Yılları Bizim İçin Yeniden Çöküş Yılları Oldu. Gülseren (13) ve Sibel TÜZÜN (11) Bizi Yeniden Aşağılara Çekti.

- 2007 Yılında Kenan DOĞULU ''Shake İt Up Şekerim'' Adlı Şarkı İle Dördüncülük Başarısı getirdi ve yeniden dirilmeye başladık. (163 Puan)

- 2008 Yılında Mor ve Ötesi Grubunun ''Deli'' Adlı Şarkısı Bizi Yedinciliğe Düşürdü. Aslında bu şarkının anlamı çok büyüktü. O zamanlar Türkiye AB'ye katılmak için en sert mücadelesini veriyordu. Bütün müraacatlarımız reddedilince Eurovision'a giden bu grup , şarkısında AB'ye yüklendi. AB'yi trolledi de diyebiliriz. (138 Puan)

- 2009 Yılında Hadise ile Katıldığımız Yarışmada ''Düm Tek Tek'' Adlı Şarkı Bizi Yeniden Dördüncülüğe Yükseltti ve Eurovision Tarihimizin En Yüksek İkinci Puanını (177) Aldı.

- 2010 Yılında maNga Grubu ''We Could Be The Same'' Adlı Şarkısı Çok Büyük Bir Beğeni Topladı. Yalnız Alman Rakibi Lena Çoğu Kişinin Görüşüne Göre Güzelliği ve Daha 19 Yaşında Olması Sayesinde maNga'ya 76 Puan Fark Attı. Ve maNga Bizi İkinciliğe Yükseltti. Ayrıca Eurovision Tarihimizin En Yüksek Üçüncü Puanını (170) Aldı.

-2011 Yılında Çok Büyük Bir Hayal Kırıklığı Yaşadık. Yüksek Sadakat Grubu ''Live it Up'' Adlı Şarkıyla Katıldığı Yarışmada Finale Dahi Çıkacak Puanı Toplayamadı ve Elendi. Lâkin Azerbaycan'ın Birinciliği ve Nigar'ın Sahneye TÜRK BAYRAĞI ile Koşması Bizi Fazlasıyla Teselli Etti.

-2012 Yılı Bizim İçin Kopma Noktası Olmuştu. Can BONOMO'nun ''Love Me Back'' Adlı Şarkıyla Katıldığı Yarışmada Yedinci Olduk. İlk Üçü Hedeflediğimiz Bu Yılda Türkiye Haksız Oylama Nedeniyle Çekildi ve Bir Daha Katılmadı. Bu Şarkı Halen Eurovision'un En İyi Sahne Şovlarından Biri Olarak Görülüyor.


* TRT 2016 YILINDA DA EUROVİSİON'A KATILIM YAPILMAYACAĞINI DUYURDU.

-Erozyon Kayma Eurovision Kayırma.
#2
Misal Barış Manço gibi,Barış Akarsu gibi her yönden ülkemizi temsil etmeyi hakeden sanatçılar yerine,dandirik kıytırık sözde "sanatçı" olan ünlüler gönderiliyor. Oysa çoğu kişi bilmez Barış Manço'nun ingilizce şarkıları yurtdışında çok satmış,İngiltere'de ilk 10 sıralara kadar yükselmiştir. Gerçekten yazık,ülkemizin bu zamandaki müzik anlayışı cidden yok,şarkı değil seks klipleri bildiğin. Sertab Erener'in,Can Bonomo'nun göz reisle veya illuyla bağı belli. Bunlarda kendilerinin sanatçı olduğunu yedirmeye çalışan üçgen vatandaşları. Seneye katılırsak eğer büyük ihtimal şu Koray Avcı denen ünlü elemanı gönderirler yarışmaya. İnşallah adam gibi bir gerçekten sanatçı olan bir insanı gönderene kadar katılmasak daha iyidir. Rezil olacağımıza hiçbir şey olmaması kafidir.
#3
(07.02.2016, Saat: 16:57)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Misal Barış Manço gibi,Barış Akarsu gibi her yönden ülkemizi temsil etmeyi hakeden sanatçılar yerine,dandirik kıytırık sözde "sanatçı" olan ünlüler gönderiliyor. Oysa çoğu kişi bilmez Barış Manço'nun ingilizce şarkıları yurtdışında çok satmış,İngiltere'de ilk 10 sıralara kadar yükselmiştir. Gerçekten yazık,ülkemizin bu zamandaki müzik anlayışı cidden yok,şarkı değil seks klipleri bildiğin. Sertab Erener'in,Can Bonomo'nun göz reisle veya illuyla bağı belli. Bunlarda kendilerinin sanatçı olduğunu yedirmeye çalışan üçgen vatandaşları. Seneye katılırsak eğer büyük ihtimal şu Koray Avcı denen ünlü elemanı gönderirler yarışmaya. İnşallah adam gibi bir gerçekten sanatçı olan bir insanı gönderene kadar katılmasak daha iyidir. Rezil olacağımıza hiçbir şey olmaması kafidir.
Kesinlikle katılıyorum.
#4
Yarışma kazanılamayınca rezil mi olunmuş oluyor, bu düşünceye katılmıyorum. Kayrılma heryerde olduğu gibi orada da vardır, UEFAda bile yolsuzluklar ortaya çıktı. Bana göre önemli olan katılım göstermektir, insanlar zaten bu kazanmalıydı diyorlar juri neyi seçse de.

Ek olarak kült sanatçıların katılması yerine yeni seslerin katılmasını daha mantıklı görüyorum.
#5
Kazanılamayınca değil, şarkı ile rezil olunuyor. Yeni sesler demişsin de ses değil ki onlar. Para kazanmak için basit işler yapan birkaç şaklaban. İnsan olsalardı ayakkabılarımın değeri 1 milyon dolar diye hava atmazlardı.
#6
Yenilerin içinden iyi olanlarını seçsinler o zaman, ben ayakkabılarına bir milyon dolar diyen adamı yollayın demiyorum kült olanların yerine yeni insanların katılmasından bahsediyorum, birbirine yakınmış gibi duran ama farklı olan şeylerden bahsediyoruz kaldı ki şuan seçilmiş ve gönderilmiş birisini de savunmadım.#7
Sen istesen bile tanınmış sesler katılmaz o yarışmaya. Yani trt x kişisini seçse bile eğer x kişisi kabul etmezse gitmez. Avrupalılar erovizyonu çok taksalardı adamların milyon tane baba şarkıcısı var, en basitinden ingiltere adele gönderir tokatlar herkesi veya ne bileyim finlandiyadan nightwish katılır vs. bu yarışmayı bizim gibi aferin delisi ülkeler takıyor genelde. Bak rusyaya, adamlar 90lık nineleri gönderdiler trollüğüne Cheesy
Erovizyonun amacı ülkelerin turizm gelirine katkıda bulunmak tanıtım yapmak, başka hiçbir mevzusu yok.
#8
Bence ülkemizin kültürünü tanıtmak amacıyla Türkçe şarkı söyleyerek katılmalıyız. Sertab Erener yüzünden Türkçe'yi unuttuk ! Birde diyorlar ki Türkçe ile başarı kazanamıyoruz. Kaliteli şarkılar yaparsan başarı kazanırsın! Misal : [spoiler][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LAyNvKpwp1M[/youtube][/spoiler]
#9
'97yi hatırlıyorum ne güzel yıllardı... Bu parçayı da hatırlıyorum, çok hoş seslendirilmiş ve sunulmuş.
#10
Evet. Ekonomik kriz burnumuzda tütüyor Cheesy
#11
Tarihin her döneminde iyi ve kötü şeyler olmuştur, 90lar 80ler savaşlar krizler darbeler vesaire. Ancak bu "konunun başlığı" itibarı ile ne kasteddiğim anlaşılmıştır diye düşünüyorum, televizyonlar şarkılar filmler bakımından hoş yıllardı. Değişik bir tadı vardı anlamında söylemiştim.
#12
(14.02.2016, Saat: 00:37)Brond link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tarihin her döneminde iyi ve kötü şeyler olmuştur, 90lar 80ler savaşlar krizler darbeler vesaire. Ancak bu "konunun başlığı" itibarı ile ne kasteddiğim anlaşılmıştır diye düşünüyorum, televizyonlar şarkılar filmler bakımından hoş yıllardı. Değişik bir tadı vardı anlamında söylemiştim.

Anladım kardeşim. Şakasına söyledim zaten onu Big Grin