Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Ev Yapım Rehberi
#1
Yeni ek paketimiz sayesinde artık Skyrim'i Sims'e çevirebiliyoruz. Evlatlık edinebiliyor, ev yapabiliyor ve bu evlerin içini döşeyebiliyoruz. Kısaca kendi sarayımızı inşa ediyoruz. Ev yapıyoruz derken gözümüze kestirdiğimiz her yere ev yapamıyoruz. Sadece Dawnstar, Morthal ve Falkreath şehirlerinin bulunduğu eyaletlerdeki boş arazilere yapabiliyoruz bu da demek oluyor ki sadece 3 ev inşa etme hakkımız var. Bu üç şehirden birini seçtikten sonra Jarl ile konuşun ve boş araziyi sorun. Size 5.000 altına satacak. Ve Misc. görevlerimizde işaretlenecek aldığımız arazi. Buraya gidiyoruz ve ilk önce Drafting Table'dan evimizi seçiyoruz. Ardından Carpenter's Workbench'e geçiş yapıyoruz. İhtiyacımız olan her şey sandıkta mevcut. Ama evinize eklentiler yapmak isterseniz lazım olan malzemeleri siz temin ediyorsunuz ki Clay ve Stone Quarry' ler arsanın kenarlarında oluyor. Buralardan pickaxe yardımıyla madeni çıkarabilirsiniz. Ama biz uyanıklık edip önce Elemental Fury shoutunu açıyoruz, sonrasında pickaxe'ı elimize alıp bodozlama girişiyoruz madene. Böylelikle hızlıca elde ediyoruz gereksinimlerimizi. Yazıyı fazla uzatmadan bir evin nasıl yapılış hikayesini gösteren resim galerisine göz atın. İhtiyacınız olacak olan Sawn Log'ları Skyrim'e dağılmış olan Mill'lerden temin edebilirsiniz. Buralara gidip değirmenin sahibiyle konuştuğunuzda 200 altına karşılık 20 sawn log satın alabiliyorsunuz. Aşağıdaki resimlerde evin yapılışını gösterdim. Bu şekilde ev tamamlanıyor. Fakat içerisi boş. Bunun için eve girmeniz ve her odada bulunan Workbench'e giderek odaları döşemeniz lazım. Neleri koyup koymayacağınız size kalmış. İnanın iç döşeme daha uğraştırıcı ve çok farklı malzemeler lazım oluyor...

resim
resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

resim

Yaptığımız bahçede de istediğimiz bitkiyi yetiştirebiliyoruz. Yapmanız gereken tepeciklerin üzerine gidip istediğiniz ürünü seçmek. Aradan zaman geçince bitkimiz çıkıyor...

Resimler uesp.net'ten alınmıştır.
#2
Hocam yeni gördüm ya, ellerine sağlık. Yarın yapacağım :k
#3
arkadaşlar skyrim heartfire dlc paketini kurdum oyuna giriyorum fakat ne mektup geliyor nede jarl'a gidince bana görev veriyor ne halt edicem hiç bilmiyorum dlc yi kurabildim mi kuramadım mı onuda bilmiyorum fakat başlangıçta girerken heartfire nin yanında tik gözüküyor yardım eder misiniz ??
#4
(10.04.2015, Saat: 16:43)DoVahKin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar skyrim heartfire dlc paketini kurdum oyuna giriyorum fakat ne mektup geliyor nede jarl'a gidince bana görev veriyor ne halt edicem hiç bilmiyorum dlc yi kurabildim mi kuramadım mı onuda bilmiyorum fakat başlangıçta girerken heartfire nin yanında tik gözüküyor yardım eder misiniz ??
O mektup 10 leveldan sonra geliyor. Sen kaç levelsın?
#5
Ben daha ilk defa Hearthfire eklentisini kurdumda acaba rica etsem konuyu tekrar düzenleyebilir misiniz yada çok büyük zalimlik mi yapmış olurum Cheesy onca resmi baştan düzenlemek işkence çünkü veya yararlanabileceğim farklı bir konu var mı?
#6
Güncellendi.
#7
En uyuz olduğum şey ise şu kereste işi illa gidip satın mı almamız gerekiyor ? Orada tomruk kesme yerinde kendimiz kesemez miyiz ?
#8
(02.12.2015, Saat: 16:09)darkpheonix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En uyuz olduğum şey ise şu kereste işi illa gidip satın mı almamız gerekiyor ? Orada tomruk kesme yerinde kendimiz kesemez miyiz ?

Kahyaya aldırabilirsin, ama ben de buga girdi keresteler gelmedi. Öyle bir bug yaşama ihtimalin var.
#9
Bir tanesiniz Cheesy Teşekkürler.
#10
Rehberi yapan arkadaş bu evler için kimle ile konuşmamızı da eklerse güzel olur. Yani Falkreath'ı yaparız da ötekileri kimden alıcam ? Mesela Akdiyar Konağı'nı istiyorum kiminle konuşmam gerekecek ?
#11
(30.01.2016, Saat: 19:04)darkpheonix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rehberi yapan arkadaş bu evler için kimle ile konuşmamızı da eklerse güzel olur. Yani Falkreath'ı yaparız da ötekileri kimden alıcam ? Mesela Akdiyar Konağı'nı istiyorum kiminle konuşmam gerekecek ?

O bölgenin kahyasından alacaksın araziyi şehirden ev aldığın gibi.
Yani Windstad Manor'u Hjaalmarch/Morthal'daki kahyadan, Heljarchen Hall'u The Pale/Dawnstar'daki kahyadan alabilirsin.
#12
(30.01.2016, Saat: 19:18)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O bölgenin kahyasından alacaksın araziyi şehirden ev aldığın gibi.
Yani Windstad Manor'u Hjaalmarch/Morthal'daki kahyadan, Heljarchen Hall'u The Pale/Dawnstar'daki kahyadan alabilirsin.
Peki bunların için illa Falkreath'daki görevi bitirmem gerekir mi ?
#13
(30.01.2016, Saat: 21:40)darkpheonix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki bunların için illa Falkreath'daki görevi bitirmem gerekir mi ?

Dediğim gibi arazi alma prosedürü ev almayla tamamen aynı. Her bölgenin halkına yardım ettikten sonra thane olup arazi satın alma hakkı kazanıyorsun. Hepsi bağımsız, Falkreath ile bir alakaları yok.
#14
Yapı Taşı denilen malzeme nerede bulunur hocam yaw.Evin etrafında sadece kil falan var,nerde satılır bu şey...
#15
(31.01.2016, Saat: 16:10)King_Vantilator link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yapı Taşı denilen malzeme nerede bulunur hocam yaw.Evin etrafında sadece kil falan var,nerde satılır bu şey...

https://www.youtube.com/watch?v=yAzBOsrKxzU