Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] X – Azani Blackheart
#1
[Fighters Guild] X – Azani Blackheart


  Modryn Oreyn, Blackwood Company hakkında konuşmak için bizi gece vakti evine davet ediyor. Evine gidip onunla konuşun. Muhabbet kısaca Company’nin durumu hakkında başlıyor. Blackwood Company verilen hiçbir görevi reddetmiyor ve hepsini başarıyla yerine getiriyor, Oreyn’e göre onlara yardım eden bir büyücü olabilir, iyi eğitimli askerler olabilirler, her şey olabilir. Bu sırada Oreyn GuildMaster’ın oğlu Vitellus’un öldüğü olayı anlatmaya başlıyor. Bir süre önce Argoth isminde bir büyücü bunlara bir görev vermiş, Azani Blackheart’tan bir eşyayı geri alma görevi. Guild iyi hazırlıklıymış, yirmi adamla göreve çıkmışlar, fakat sadece beşi sağ kalmış. Ölenlerden biri GuildMaster’ın oğlu. Bu başarısızlıktan sonra Company olaya dahil olmuş ve Blackheart’ı öldürüp eşyayı Argoth’a götürmüşler. Oreyn burada şüpheleniyor; Guild’in yirmi iyi adamla başarısız olduğu bir görevi Company nasıl başarmış? Üstelik bu olaylardan bir süre sonra büyücü Argoth ölüyor ve eşya ortadan kayboluyor. Oreyn Company’nin Azani Blackheart’la anlaşma yapmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bütün konuşmalar bittikten sonra onunla Leyawiin Guild Hall’de buluşmanızı söylüyor.

  Leyawiin’de Oreyn’i buluyoruz. Oreyn sizi takip edeceğini söylüyor, Blackheart’ın mekanı olan Arpenia’yı basmaya gidiyoruz. Arpenia, içinde fare ve yengeçlerden başka hiçbir şey olmayan bir Ayleid harabesi. Biraz gezindikten sonra Oreyn buranın terkedilmiş olduğunu anlıyor ve müthiş tahmin yeteneğiyle kesin en yakın başka bir Ayleid harabesine taşınmış olacağını söylüyor. Bu noktadan sonra o gidiyor, biz takip ediyoruz. Yol çok uzun olmamasına rağmen Oreyn sürekli yürüyerek gittiği için sıkıcı gelebilir. En sonunda Atatar’a varıyoruz.

resim

  Kontrol yine sizde, içeride çeşitli haydutlar mevcut. Oreyn essential bir karakter, üstündeki zırh siz yüksek seviye olsanız bile adi bir şey olmasına rağmen eleman iyi dövüşüyor gibime geldi, ama tuzakları atlatamıyor, sık sık bayılıyor. Aldırmayıp yola devam edin, takip edecektir. Mekanın sonlarına doğru Azani Blackheart’ı bulacaksınız, Oreyn’in tahminleri doğruymuş, adam gerçekten yaşıyormuş. Bu noktada bayağı dikkatli olmalısınız, çünkü Azani güçlü. Yanına sürekli sizi meşgul edecek bir zombi çağırıyor büyüyle, zombiye aldırmadan sadece Azani’ye odaklanın, yaratık ölse bile bir daha çağıracaktır. Bir şekilde öldürün işte ve cesedinden yüzüğünü alın. Bu yüzüğün bizde olması Azani’yi Company’nin değil, Guild’in öldürdüğünün bir kanıtı. Yüzüğü Oreyn alıyor, bu arada siz de bir Fame puanı kazanıyor ve Warder rütbesine terfi ediyorsunuz.