Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] XVII – Information Gathering
#1
[Fighters Guild] XVII – Information Gathering


  Chorrol’a gidip eski dostumuz Modryn Oreyn’i ziyaret ediyoruz, kendisini evinde bulabilirsiniz. Görünüşe göre Oreyn, Guild’den atılmış olsa da hala Blackwood Company sorununu çözmek istiyor. Yapmamız gereken öncelikle doğaüstü güçlerinin kaynağını bulmak. Oreyn, Company’nin üst düzey üyelerinden biri olan Ajum-Kajin’in, Glademist Cave’de olduğunu öğrenmiş. Eğer onu canlı olarak ele geçirebilirsek sorgulayabiliriz. Glademist Cave’e doğru yola çıkıyoruz.

  Eğer Chorrol’dan doğuya doğru giden yolu takip ederseniz bu mağara bir noktada yola çok yakın. İçeride bir sürü Blackwood Company muhafızı var, açıkçası teke tek yakalarsanız çok zorlayacaklarını zannetmiyorum. Mağaranın sonunda Ajum-Kajine ulaşıyorsunuz. Korumalarının öldüğünü anlayan (hepsi ölü olmalı) Argonian hemen teslim oluyor ve peşinizden gelmeye başlıyor. Oreyn’e geri dönüyoruz.

  Oreyn, Ajum-Kajin’i sandalyeye oturtmanızı, eğer kalkarsa bizzat kendisinin onu öldüreceğini söylüyor. Argonian işkenceye rağmen konuşmayacağını iddia edecektir, ona oturmasını söyleyin. Bu noktada iki seçeneğiniz var:

  - Eğer ikna yeteneğiniz Argonian’la ilişkinizi 90’ın üzerine çıkartabilecek kadar iyiyse bunu kullanabilirsiniz. Ayrıca rüşvetle de ikna edebiliyorsunuz.

  - Diğer türlü yumruklar devreye giriyor. Konuşana kadar Ajum-Kajin’i yumrukluyoruz.  Sonunda pes ediyor ve ona üç soru sorabiliyoruz, yalnızca ilk soruyu cevaplıyor, daha diğerlerini cevaplayacak kadar dayak yememiş demek ki. Ona istediğini veriyor, yumruklamaya devam ediyoruz. Yine pes edecektir, diğer iki soruyu ona sorduğumuzda yalnızca ikinciyi cevaplıyor, üçüncüye gelince kendine alev hasarı veren bir yüzüğü takıp hemen intihar ediyor.

resim

  Sorduğumuz sorulardan Blackwood Company kuvvetlerinin yüz kişinin üzerinde olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca Guildmaster’ının ismini de: Ri’Zikar. Ajum-Kajin’in cesedinden kendisini öldürmekte kullandığı yüzüğü alabilirsiniz, ama bir işe yarayacağını zannetmiyorum. Ayrıca ikna ederken rüşvet verdiyseniz pek tabii ki o parayı da geri alıyorsunuz. Oreyn size ödül olarak “Amulet of Interrogation” isimli bir kolye veriyor, bu kolye Hand to Hand ve Speechcraft yeteneklerinizi artırıyor. Sıradaki görevi yine Oreyn verecek.