Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] XVIII – Infiltration
#1
[Fighters Guild] XVIII – Infiltration


  Bir önceki görevde Blackwood Company hakkında yararlı bilgiler edinmiştik, ama hala güçlerinin kaynağı hakkında bir fikrimiz yok. Modryn Oreyn bize bu bilgiyi yalnızca içeriden öğrenebileceğimizi söylüyor, dolayısıyla Company’ye katılmak için Leyawiin’e doğru yola çıkıyoruz.

  Blackwood Company Hall’da Jeetum-Ze ile konuşarak Company’ye katılabilirsiniz. Kendisi biraz şüphelense de yakın zamanda birçok Fighters Guild üyesi Company’ye geçtiği için pek takmıyor. Jeetum-Ze onu takip etmemizi söylüyor, birlikte alt kattaki antrenman odasına gidiyorsunuz. Burada birkaç Company üyesi daha var. Jeetum-Ze bizi ilk görevimize göndereceğini söylüyor, ama Hist Sap denen bir iksiri içmeliymişiz. Hist, Argonianların ana vatanında bulunan bir ağaç, Company bunu Cyrodiil’de yetiştirmeyi başarmış. Bu herhalde uyuşturucu gibi bir şey, ama Jeetum-Ze’nin söylediğine göre bizi güçlendiriyormuş. Başka seçeneğimiz yok, mecbur içiyoruz.

  Hist Sap’ı içtikten sonra yükleme ekranı geliyor ve kendinizi Water’s Edge’de buluyorsunuz, hatırlarsanız buradan aldığımız bir görevde bir bayanın borçlarını ödemesine yardım etmiştik, fakat şimdi görünüşe göre köyü goblinler basmış. Takım arkadaşlarınız dışarıdakileri hallediyor, evlerin içindekileri de siz temizliyorsunuz. Acımadan hepsini öldürün, sonradan pişman olmayacaksınız. Smile Yalnız fark ettiyseniz goblinler siz saldırmadığınız sürece hiçbir şey yapmıyor, üstelik onları yumruklayarak bile rahatça öldürebiliyorsunuz. En son goblin öldüğünde yine yükleme ekranı geliyor.

resim

  Karşınızda Oreyn’i bulunca şaşırabilirsiniz. Söylediğine göre Leyawiin sokaklarında baygın bulunmuşuz. Oreyn, Hist olayını duyunca şaşırıyor ve bu iksirin Argonian olmayan birine nasıl bir etki yapacağı kesin değil. Gerçekten Water’s Edge’de ne olduğunu bilmek istiyor ve yine yollara düşüyoruz.

  Köye tekrar geri geldiğinizde etrafta koyun ve insan cesetleri göreceksiniz. Yaşayan tek kişi Marcel Amelion, önceki görevlerden birinde bahsedilen kumarbaz baba, onunla konuşun. Anlaşılan Hist Sap’ın etkisindeyken Marcel’in kızı da dahil herkesi goblin olarak görüp öldürmüşüz, tabi bunu Marcel’in bilmesine gerek yok. İşi iyice abartıp cesetleri yağmalayabilirsiniz bu arada, ben bayağı altın bulmuştum. Oreyn’e geri dönüyoruz. Oreyn, yaptıklarımızın bizim suçumuz olmadığını söyleyerek teselli ediyor. Guild’in son görevinde görüşmek üzere..