Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Fırtınapelerin İsyanı - 2 / Dişli Taç
#1
0px
Dişli Taç
Görev Veren Galmar Taşyumruk
Yer: Krallar Sarayı, Miğferyeli
Önceki Görev: Fırtınapelerinler'e Katıl
Sonraki Görev: Akçay'a Mesaj
Ödül: Yok

resim

Hızlı Anlatım

1. Fırtınapelerinler'e girdiğiniz zaman Galmar Taşyumruk ile konuşun
2. Korvanjund'a gidin
3. Galmar ile buluşun ve harabelere girin.
4. Lahite giden yolu bulun.
5. Dişli Tacı ele geçirin.
6. Ulfric Fırtınapelerin'E geri dönün.

Detaylı Anlatım

İmpatorluk Varlığı
Fırtınapelerinler'e yeminini ettikten sonra Galmar size yeni bir görev teklifinde bulunacak. Onunla konuşun ve size Dişli Tacın nerede olduğunu bildiğini söyleyecek ve onunla Korvanjund'un dışındaki adamlarıyla buluşmanızı isteyecek. Oraya gidin ve Ralof ile konuşun. Sizi tekrar görünce mutlu olacak.

Galmar size harabelerin önünde bir İmparatorluk devriyesinin gezdiğini söyleyecek ve size onları halletmek için hazır olup olmadığınızı soracak. Olumlu bir cevap verdiğinizde Galmar kısa bir konuşma yapacak ve gizli bir saldırıya geçecek. İmparatorluk askerleri öldüğünde Galmar yine kısa bir konuşma yapacak, sonra o ve askerleri harabelere girecek.

resim

Harabelerin İçinde
İçeri girdiğinizde bütün adamlar yıkılmış kolonun arkasında eğilecek. Galmar onun sinyaliyle saldırmanızı isteyecek. Bundan sonra gördüğünüz her İmpatorluk askerini devirip askerlerle ilerleyeceksiniz.

Gelecek oda büyük ve içi boş. Kapının girişinde Galmar duracak ve bunun bir tuzak olabileceğini söyleyecek. Başka bir yol bulmanızı isteyecek ve eğer savaş sesi duyduğunda yardıma geleceğine söz verecek. Bu, geri kalan Fırtınapelerin askerleriyle kalmanız gerekmeyen zamanlardan biri ve aynı zamanda size yağma imkanı da verecek. İkinci kata çıkın ve merdivenleri arayın. Merdivenlerden çıkın ve yolu takip edin, ne kadar olursa olsun gözden uzak kalmaya çalışın. Ne zaman yakalanırsan ve saldırıya uğrarsan Galmar ve askerleri koşarak sana yardım edecek. Bu odanın doğusundaki merdivenlerden çıkınca karşıda gördüğünüz sandıkta bir Hafif Zırh beceri kitabı '' Jornibret'ın Son Dansı'' olacak.

Bütün askerler ölünce Galmar odanın çıkışına doğru yönelecek ve sizin yetişmenizi bekleyecek. Yukarıda sarkan duvarın kenarında bir kaldıraç olacak, onu çekin ve savaşmaya hazır olun. Gelecek odaya girdiğinizde birkaç asker size saldıracak. Öldüklerinde meftunlar saldıracak. Onlar da öldüğünde tüneli takip edin ve Korvanjund Salonu'na girin.

Bu da Neydi?
Korvanjund Salonu'na girdiğinizde, ölü bir meftunun yanında ölü bir asker ve onların yanında birkaç yaşayan asker var. Devam edince birkaç tane daha ölü meftun göreceksiniz. Solda arkasında sandık olan sallanan kılıç tuzağı var. Kılıçları geçtiğinizde sol duvarda kılıçları kapatan bir kaldıraç var.

Merdivenlerden aşağı indiğinizde Galmar ve askerleri buranın ''Hikayeler Salonu'' adlı koridor olduğunu söyleyecek ve çeşitli bilgiler verecekler. İlerlediğinizde yer iki askerin yattığını ve karşıda bir bulmaca kapısı olduğunu göreceksiniz. Yatan askerlerin birisinin elinde bu kapıyı doğru kombinasyon ile açacak olan ''Abanoz Pençe''nin olduğunu göreceksiniz.

resimAbanoz Pençeyi envanterinizde incelediğinizde kombinasyonun Tilki- Güve - Ejderha  olduğunu göreceksiniz. Kombinasyonu girin ve kapıyı açın.

Galmar sizi kutlayacak ve koridordan ilerleyecek. Bu oda bir kapı tarafından kapalı olacak. Galmar size bir çıkış yolu bulmanızı isteyecek. İçinde merdiven olan bir kapı girişi arayın. Merdivenlerin sonunda bir masa göreceksiniz; ve masanın üstünde bir hançer. Hançeri aldığınızda gizli bir kapı açılacak. Üst kata çıkın ve çeşitli Urn'ların olduğu yere gidin. Duvarın üstünde küçük bir kol var. Kolu çekin ve bu aşağıdaki Fırtınapelerin askerlerinin üzerine meftun yağdıracak ve aynı zamanda kapıyı açacak.

Dişli Taç
Bütün meftunlar öldüğünde askerler açılan tüneli takip edip Korvanjund Mezarlığı'na girecek. İçeride toplu dolapların bulunduğu bir yere gireceksiniz. Odanın ortasında tahtta oturan ölü bir lider meftunun yanında iki lahit var. Önce gidip tahtta oturana saldırıp diğer mefunları uyandırabilir, ya da askerin tacı meftunun kafasından çıkarmasını bekleyip de meftunlarla savaşabilirsiniz. 


resim

Hepsi öldüğünde lider meftunun cesedinden tacı alın. Galmar hemen onu Ulfric'e götürmenizi isteyecek. Eğer bir daha konuşursanız burada biraz takılıp kullanışlı bir şey olup olmadığını araştıracağını söyleyecek. Artık Fırtınapelerinleri beklemek zorunda değilsiniz. Tahtın arkasında bir sandık var, sandığın arkasında da ''Zamanı Yavaşlat'' nidasının Kitabe Duvarı olacak. Kelimeyi aldığınızda arkanızı dönün ve Korvanjund Tapınağı'na giden tüneli arayın. Tüneli takip edin ve dışarı çıkın.


Miğferyeli'ne gidin ve tacı Ulfric'e götürün. Hemen gelecek görev  ''Akçay'a Mesaj'' başlayacak. Alternatif olarak eğer gerçekten İmparatorluğa girmek istiyorsanız tacı Ulfric yerine Issızkent'deki General Tullius'a götürüp, İmparatorluğa girebilirsiniz.