Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Fırtınapelerin İsyanı - 4 / Akçay İçin Savaşmak
#1
0px
Akçay İçin Savaşmak
Görev Veren Ulfric Fırtınaepelerin
Yer: Krallar Sarayı, Miğferyeli
Önceki Görev: Akçay'a Mesaj
Sonraki Görev: Skyrim'in Yeniden Birleşmesi
Ödül: Seviyenize göre tılsımlı bir silah ve Buz-damar lakabı


resim

Hızlı Anlatım
1. Ulfric'den emirlerinizi alın.

2. Saldırmak için Fırtınapelerin askerleriyle buluşun.
3. Akçay'ı işgal edin.
4. Mevkibeyi Balgruuf'u mağlup edin.

Detaylı Anlatım

Kapılara Kadar Hücüm
Önceki görevi bitirdiğiniz zaman Mevkibeyi Ulfric Fırtınapelerin sizden Akçay'ı işgal etmek için yardım isteyecek. Hemen emirleri Galmar Taşyumruk'a iletin, sizle Akçay'ın dışında buluşmanızı isteyecek.

Akçay'ın güneyindeki Akçay Askeri Kampı'na gidin. Oraya gittiğiniz zaman savaşın zaten başladığını göreceksiniz. Galmar'ın yanına gidin ve askerlere yaptığı kısa konuşmayı dinleyin. Hedefin kapıların oradaki asma köprü olduğunu söyleyecek ve oraya doğru askerlerler birlikte hücum edecek.

resim

Köprüye Doğru
Kapıların orada tahta bir barikat olduğunu göreceksiniz. Barikata birkaç kez kılıcınızla vurun, kırılacaktır. İçeri girdiğiniz zaman askerler savaşıp merdivenlerden çıkın ve asma köprünün üstüne çıkın. Üstünde bir kaldıraç göreceksiniz. İndirin. Bu şehre giden yolu açan tahta köprüyü açacaktır. Açtığınız zaman askerler şehrin içine hücum edecek.

Şehrin İçinde
Şehrin içine girin. Şimdiki hedefiniz Ejderkonak. (Galmar ve askerler kalmanız daha güvenli olur.) Şehrin çeşitli bölgelerine giden yollar barikatlı. Kılıcınızla üç darbe onları kırmaya yetecektir. Ejderkonak'a girdiğinizde askerler saldırıya geçecek fakat kolay ölecekler. Merdivenlerden ilerleyin ve şehri savaşmadan vermeyecek olan Balgruuf da size saldıracak. O, üç asker ve fedaisi İrileth de saldırıya geçecek. Jarl'ın canı %25'ın altına inince, savaşmayı bırakacak ve teslim olacak.

resim

Yeni Taht Sahibi
Vignar Kıryele, Mevkibeyine yaklaşacak ve aralarında bir konuşma geçecek. Konuşmadan sonra Balgruuf size dönecek ve birkaç şey söyleyecek. Sonra Vignar, tahta oturup Akçay'ın yeni Mevkibeyi olacak. Bu görev burada bitecek ve yeni görev ''Skyrim'in Yeniden Birleşmesi'' başlayacak. 

Miğferyeli'ne gidin ve Ulfric ile konuşun. Sizi tebrik edecek ve size seviyenize göre tılsımlı bir silahla beraber "Buz-damar" lakabını verecek.
#2
o son ulfric konuşma bölümünde bug oldu oyunumda konusulmuyor ... nasıl çözebilirim