Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Game Of Thrones Tahtı Kim hakediyor
#1
Sizce demir tahtı kim Hak ediyor ve neden hak ediyor.
#2
Tyrell nenesi olenna ve tywin lannisterin evliliğinden oluşan bir ittifak bence diğer hanelere kök söktürürdü. Tywin biraz zalim olabilir ama kesinlikle düzen olurdu. Olenna da çakal, diğer haneleri kolayca kontrol altında tutar.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
Aegon Targaryen VI. Çünkü gerçek varis. Diğerleri gibi lordculuk oynamak için büyütülmedi. Gerçek bir kral olabilmek için zorlu şartlar altında yaşadı.
#4
Çaycı Hüseyin. Adam Lannister olabilmek için saçını sarıya boyattı.
[+] Sesl1harf isimli üyenin iletisini 10 üye beğendi
#5
(18.03.2017, Saat: 19:24)Diist Kiin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aegon Targaryen VI. Çünkü gerçek varis. Diğerleri gibi lordculuk oynamak için büyütülmedi. Gerçek bir kral olabilmek için zorlu şartlar altında yaşadı.

Kitaptaki bir karakter mi çünkü dizide ben öyle bir karakter hatırlamıyorum. Galiba Jon'un gerçek adı Aegon'du onu mu kastediyorsun. Birde benim bildiğim kadarıyla Rhaegar'in Elia Martelden Aegon diye bir oğlu vardı. Yoksa O mu ?
#6
Rhaegar'ın büyük oğlu. Jon'un ağabeyi.
#7
Bence taht Stannis'in hakkıydı sonuçta Robert'in kardeşi, ama harcadılar adamı.
#8
Stannis Sad Dizide adamı aniden harcayıverdiler.
#9
Stannis Baratheon.
#10
Bence Ned Stark hakediyor Stannis'in iyi adamdı evet ama Ned bence daha çok hakediyor. Ned'i de harcadılar. Cry
#11
(18.03.2017, Saat: 20:08)Braton484 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence Ned Stark hakediyor Stannis'in iyi adamdı evet ama Ned bence daha çok hakediyor. Ned'i de harcadılar. Cry

O zaten fix. Robert ölmeden önce Ned Stark'ı Demir Tahtın sahibi ilan etti. Joffrey yetişkin olana kadar taht Ned'in hakkıydı. Ancak Joffrey bir Baratheon olmadığı için ve Robert'tan sonra en büyük kişi Stannis olduğu için tahtı hak eden kişi Stannis oluyor.
#12
Night's King.
#13
Tahtı hak etmiyor olsa da Tyrion Lannister tahta geçse bence güzel olurdu.
#14
Soy açısından bakarsak Stannis. Ayrıca karakterli adamdı, yakışırdı da tahta.

Ama benim bir tane de alternatif adayım var Tongue

Jaime Lannister. Brainne ile tanışmadan önceki ve sonraki hareketleri çok farklı, bayağı olgunlaştı ve kral olabilecek olgunluğa daha bir erişti sanıyorum. "King-slayer" diye etiketlemek çok kolay ama kral manyaktı, nabıcan? Girişken olup inisiyatif almış ve öldürmüş. İyi de yapmış eline sağlık. "Korumakla yükümlü olduğu kişiyi öldürdü" evet ama o insan bütün ülke için tehdit haline geliyorsa müdahale etmek lazım. Böyle bir şeyi göze alabilmiş. Bu çoğunluğun iyiliğini bir kişinin çıkarından daha üstte tuttuğunu gösterir, ki bu özellik krallarda çok ender rastlanan ama aslında olması gereken bir özelliktir.
#15
Jon Snow Cheesy