Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Genel Tanıtım] The Elder Scrolls IV : Oblivion
#1
[Resim: oblivion_goty_box_art.jpg]

Sistem Gereksinimleri :
   
Windows XP 64-bit, Windows XP, Windows Vista, Windows 7
2 GHz Intel Pentium 4
512 MB System RAM
4.6 GB hard disk boslugu
128 MB Direct3D uyumlu ekran karti ve DirectX 9.0 uyumlu surucu ;
8x DVD-ROM drive
DirectX 9.0
DirectX 8.1 ses kartiyla uyumlu
Klavye ve fare.

Tanıtım[align=center]

[align=center]The Elder Scrolls IV: Oblivion aynı zamanda Oblivion olarak da adlandırılır, tek kişilik bir rol yapma oyunudur. Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmiş ve Bethesda Software tarafından satışa sunulmuştur. The Elder Scrolls serisinin dördüncü oyunudur. Windows ve Xbox 360 için 21 Mart 2006 tarihinde satışa sunulmuştur. Playstation 3 içinse Kuzey Amerika'da 20 Mart 2007'de, Avrupa'da ise 27 Nisan 2007'de satışa sunulmuştur. Bir tane ek paketi ve çok sayıda küçük eklentiler satışa sunulmuştur.Oblivion 10 Nisan 2006 tarihinde 1,7 milyon adet, 18 Şubat 2007 tarihinde ise 3 milyon adetten fazla satmıştır. Çıktığı yıl 5 tane ödül almıştır.

[align=center]Konu[align=center]
Oyun, oyuncunun kendini bir hapishane hücresinde bulması ile başlar. Oyuncu, ırkını, özelliklerini, görünüşünü,vb. belirleyip hapishaneden çıkacaktır.Oyunun tutorial bölümü olan hapishanedeki bölüm oyunun hikâyesini özetliyor: İmparator ve çocukları bilinmeyen saldırganlar tarafından öldürülüyordur. Bizim içinde bulunduğumuz hapishane hücresinde gizli bir geçit vardır. İmparatorun bu geçitten geçerek kaçması gerekmektedir. İmparator bizi rüyasından hatırladığı için onları takip edip kaçmamıza izin verir.

[align=center]Diğer[align=center]
Modlar, Oblivion'un PC versiyonunun ömrünü uzatan çok önemli bir kaynaktır. Oyunun kendisi ve resmi eklenti paketleri de, isteyen herkesin ulaşıp kullanabileceği bedava bir kaynak olan 'The Elder Scrolls Construction Set' ile yapılmıştır

Daha fazla bilgi icin sitemizdeki rehberleri ziyaret edin.
#2
Konu için teşekkürler. Skyrim'i ne kadar sevsem de TES'in  eski oyunları oynamak istiyorum. Tes Morrowind'den mi yoksa Oblivion'dan mı başlamalıyım?
#3
(19.05.2015, Saat: 23:28)Phoenix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Konu için teşekkürler. Skyrim'i ne kadar sevsem de TES'in  eski oyunları oynamak istiyorum. Tes Morrowind'den mi yoksa Oblivion'dan mı başlamalıyım?
Skyrim'den başlamışsın ya zaten... Oyna kafana göre ne fark eder? Cheesy
Morrowind'in oynayış sistemi çok farklı. Skyrimden direk Morro'ya geçersen garip gelebilir. Önce Oblivion oyna...
#4
(19.05.2015, Saat: 23:33)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Skyrim'den başlamışsın ya zaten... Oyna kafana göre ne fark eder? Cheesy
Tes'in ESKİ OYUNLARI'na nereden başlamalıyım diye soruyorum Skyrim TES'in en yeni oyunu olduğuna göre geriye 4 adet oyun kalıyor. Şahsen Oblivion'dan başlamayı düşünüyorum. (İngilizce seviyesi nasıl Oblivion'un?)

#5
(19.05.2015, Saat: 23:41)Phoenix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tes'in ESKİ OYUNLARI'na nereden başlamalıyım diye soruyorum Skyrim TES'in en yeni oyunu olduğuna göre geriye 4 adet oyun kalıyor. Şahsen Oblivion'dan başlamayı düşünüyorum. (İngilizce seviyesi nasıl Oblivion'un?)
Oblivion'un cümle yapıları falan basit bence. Smile
#6
(19.05.2015, Saat: 23:48)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Oblivion'un cümle yapıları falan basit bence. Smile
Şöyle sorayım o halde, oyuncuya Skyrim kadar İngilizce seviyesi gerektiriyor mu? Smile
#7
(19.05.2015, Saat: 23:50)Phoenix link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Şöyle sorayım o halde, oyuncuya Skyrim kadar İngilizce seviyesi gerektiriyor mu? Smile
Skyrimde biraz daha tam olmasa da Middle Age İngilizcesi kullanıyorlar. Cyrodiil biraz daha modern durduğu için oradaki İngilizce günümüz İngilizcesine daha yakın. Eğer Skyrim'i anlayabiliyorsan Oblivion'u da anlarsın.
#8
(20.05.2015, Saat: 00:10)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Skyrimde biraz daha tam olmasa da Middle Age İngilizcesi kullanıyorlar. Cyrodiil biraz daha modern durduğu için oradaki İngilizce günümüz İngilizcesine daha yakın. Eğer Skyrim'i anlayabiliyorsan Oblivion'u da anlarsın.
Cevap için teşekkür ederim.

Tapatalk ile gönderildi.
#9
Sonradan gelen mesaj; Oblivion'u çok rahat oynuyorum. İngilizceniz iyiyse kesinlikle oynayın.