Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Görev Menüsünün ingilizce olma sorunsalı ve Görev modları hakkında yardım
#1
Smile 
Öncelikle herkese selamlar,

   Neredeyse ilk çıktığından beri oynadığım türlü türlü modlu veya modsuz bitirdiğim Skyrim'a yeniden bir dönüş yaptım. Lakin bu sefer Birkaç fark var. Birincisi Hazır yeni oyun gelmeden kardeşime de bu oyunun tadını ve asla eskimediğini (elli bin'i geçkin mod ve tabi ki elderscrollsturk ailesinin çevirileri sayesinde onun içinde ayrıca bir teşekkür.) göstermek için kardeşimin şahsi bilgisayarına da skyrim'i kurdum. Neyse konuyu uzatmayacağım daha fazla. Nmm skse loot falan derken kendimi kaptırıp modları falan kurdum. Lakin şöyle bir durum var her şeyi halletmeme rağmen bir eksik kaldı oda şu ; her şey Türkçe iken sadece görevler ingilizce. İlk defa oynadığı içinde sürekli bir soru sorma ihtiyacı duyuyor. Bunu nasıl halledebilirim. Bu konuda bilgisi olan, yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur.

   İkinci Olay ise ee tabi haliyle o kadar skyrim kur nmm için nexusmod da takıl derken benimde aklıma girdi ama hemen hemen 10 yıldır ara ara oynadığım için haliyle farklı görev serileri arıyorum. Hatırladığım kadarıyla Rigmor of Bruma gibisinden bir görev serisi vardı gayet de uzundu. (gerçi o kadar fazla bug ile uğraşmıştım ki birara çıldırma noktasına gelmiştim.) onun gibi ek görev modları arıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

  Bu arada küçük bir dipnot ; Moonpath of Elsweyr'i de indirmiştim lakin görev başlangıcında konuşmam gereken kedi arkadaşımız bugta kalıp benimle asla dialog kurmamıştı. Haliyle de o sevdam yarım kalmıştı. Bu bug'un çözümü bilen biri varsa o konuda da her türlü yardıma açığım.

İlk konu başlığım. Genelde sessizce takip ediyordum. Çoğu hatayı veya sorunu da forumdaki arkadaşların açtığı konu başlıkları veya yorumlarından hallettim yıllarca. Çevirmen arkadaşlara ve sorunlara çözüm üreten veya üretmeye çalışan her bir arkadaşa kucak dolusu tebrikler.


Sanırsam konuyu yanlış yere açtım. Kusura bakmayın
#2
Konuyu yanlış yere açmıştınız, ben doğru yere koydum. Şuan bu konu doğru yerdedir.
#3
Demek ilk açtığım yer doğruymuş. Teşekkürler tekrardan
#4
falskaar modununu öneririm hem yeni bir ada ekliyor hem de onlarda yeni görev ayrıca forgotten city adlı görevi de tavsiye ederim kısa bir görevdir fakat bitince akılda kalıcıdır
#5
evet o da aklımda olan quest mod'larından biri lakin öncelikle ilk problemi halletmek istiyorum. Kendi bilgisayarıma da kardeşimin bilgisayarına da kuracağım çünkü. Kayıtlı Saveden devam ederse belki sorun çözülemeyebilir diye onu bir sonraki aşama olarak saklıyorum Cheesy
#6
data/strings dosyalarinin icindekileri silmeyi denedin mi eger olmaz ise unofficial patch yukleyip onun turkce yamasini kurmayi dene
#7
alıntı ile cevaplayamıyorum hata veriyor. Şöyle ki öncesinde unofficial patch ve türkçe yamasını indirdiğim halde görev menüsü pot açıklamaları ve bazı item isimleri ingilizce olarak kaldı. Ondan ben de unofficial patch ve yamayı yüklemediğim yedek dosyamın üstüne tekrar kurulum yaptım. Çoğu düzeldi quest menu dışında.
#8
(06.09.2018, Saat: 17:54)haseback12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alıntı ile cevaplayamıyorum hata veriyor. Şöyle ki öncesinde unofficial patch ve türkçe yamasını indirdiğim halde görev menüsü pot açıklamaları ve bazı item isimleri ingilizce olarak kaldı. Ondan ben de unofficial patch ve yamayı yüklemediğim yedek dosyamın üstüne tekrar kurulum yaptım. Çoğu düzeldi quest menu dışında.

Alıntılamak istediğiniz yorumun sağ altındaki çoklu alıntı olarak seç e tıklayıp hızlı cevap kısmından halledin
#9
(06.09.2018, Saat: 19:17)SHYAH Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alıntılamak istediğiniz yorumun sağ altındaki çoklu alıntı olarak seç e tıklayıp hızlı cevap kısmından halledin

Ben direk alıntı ile cevaplaya tıkladım. Sayfa görüntülenemiyor dedi. Bilgi için teşekkürler.