Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Görevlerden Gelen Pasif Yetenekler
#1
Bu yetenekler yapacağınız bir takım görevler sonrasında gelen, aktifleştirilmeye gerek duymayıp karakterinize her zaman etki eden yeteneklerdir. Yapabilirseniz bütün görevleri yapmanızı öneririm.


Agent of Dibella

Rakibiniz karşı cinstense yakın dövüşte daha çok zarar verirsiniz.
Görevin Adı: The Heart of Dibella
Görevi Veren Şahıs: Degaine, Temple of Dibella, Markarth
Görev Hakkında: Temple of Dibella’nın alt katlarında bulunan ayine geldiğinizde rahibeler tarafından yakalanıyorsunuz. Ceza olarak Degaine size bu görevi veriyor. Karthwasten köyüne gidip Enmon’la konuşuyorsunuz. Sonra Broken Tower Redoubt’ta Fjotra isimli kızı kurtarıp tapınağa getiriyorsunuz. En son Altar of Dibella’da dua edince bu özellik açılıyor.
Agent of Mara

Büyüye karşı %15 koruma
Görevin Adı: The Book of Love
Görevi Veren Şahıs: Dinya Balu, Temple of Mara, Riften
Görev Hakkında: Görev birkaç aşamadan oluşuyor. Öncelikle Dinya Balu sizi Ivarstead’e gönderiyor. Fastred ve Bassianus Axius birbirine aşık. Kızın babası izin vermiyor falan, arayı bulma görevi. Riften’a döndükten sonra ikinci olarak Markarth’a gönderiliyorsunuz. Cancelmo, Faleen denen birine aşık. Çöpçatanlık görevi. Üçüncü olarak Whiterun’ın bayağı batısında bir yerde Gjukar’s Monument diye bir mekan var. Hayalet bir kadının kocasının hayaletini bulmaya çalışıyorsunuz. İşte en son Dinya Balu’ya döndüğünüzde özellik açılacaktır.
Ancient Knowledge

Smithing %15 daha hızlı gelişir, Dwarven Armor giyiyorsanız defansınıza %25 katkı sağlar.
Görevin Adı: Unfathomable Depths
Görevi Veren Şahıs: From-Deepest-Fathoms, Riften Docks
Görev Hakkında: Argonian’dan Lexicon’u alıp Avanchnzel diye bir Dwemer harabesine gidiyorsunuz. Uzun bir mekan, arada hayaletler muhabbet ediyor. Görevin sonunda Lexicon’u yerine taktığınızda bu özellik açılıyor.
Dragon Infusion

Yakın dövüşte ejderhalardan %25 daha az hasar alırsınız.
Görevin Adı: Dragon Research
Görevi Veren Şahıs: Esbern
Görev Hakkında: Blades’e katılacak 3 gönüllü bulduktan sonra Esbern sizi ejderha avına gönderiyor. Belirtilen mekanda ejderhayı öldürdükten sonra birer dragon bone ve scales almayı unutmayın. Bunları Esbern’e geri getirdiğinizde bir iksir yapıyor. İçince bu özelliği kazanıyorsunuz, süresi falan yok, iksir size mutasyon geçirtiyor diyebiliriz.Prowler’s Profit

Thieves Guild üyeleri her zaman daha fazla mücevher bulur. (Öyle böyle değil)
Görevin Adı: No Stone Unturned
Görevi Veren Şahıs: Vex, Thieves Guild
Görev Hakkında: Bir Unusual Gem bulup Vex’e getirince görev başlıyor. Aslında bu eşyanın ismi Stone of Barenziah. Haritada 24 adet SoB bulunuyor, hepsini bulup getirdiğinizde Vex sizi Tolvald’s Cave’e yolluyor. Oradan da Crown of Barenziah’yı alıp getiriyorsunuz, yetenek artık sizin.
Sailor’s Repose

Healing büyüleri %10 daha fazla iyileştirir.
Görev: Frostflow Lighthouse’ın tepesindeki ateşi aktive edin. (İçerideki görevi yaptıktan sonra)
Görev Hakkında: Deniz fenerine girince cesetleri inceliyorsunuz ve görev açılıyor. Binanın alt katına inip ilerlemeniz gerekiyor, chauruslarla karşılaşacaksınız. En son chaurus reaper’ı öldürüp üstündeki Eşyaları alın ve geri dönün. Eşyalardan anahtar binanın çatısına giden kapıyı açmanızı sağlarken ‘Habd’s Remains’ ateşi aktive etmeye yarıyor.
Sinderion’s Serendipity

Alchemy yaparken %25 şansla iki iksir yapma
Görevin Adı: A Return to Your Roots
Görevi Veren Şahıs: Yok. Blackreach’te Sinderion’un günlüğünü bulun ya da bir Crimson Nirnroot toplayın.
Görev Hakkında: Verilen sayıda Crimson Nirnroot toplayıp Avrusa Sarethi’ye götürmelisiniz. Bu kadın Rift Watchtower’ın güneybatısında bulunuyor.
Archmage’s Authority

College of Winterhold üyeleriyle ticaret yaparken daha iyi fiyatlar
Görevin Adı: The Eye of Magnus
Görev: College of Winterhold ana görevlerinden ilerleyin işte.
Görev Hakkında: Yukarıda da söylendiği gibi College görevlerini bitirdiğinizde size verilen ünvan birtakım avantajlar da getiriyor.
Gift of the Gab

Speech yeteneği %15 daha hızlı gelişir.
Görevin Adı: Tending the Flames
Görevi Veren Şahıs: Viarmo, Bards College, Solitude
Görev Hakkında: Viarmo sizi Dead Man’s Respite’a gönderiyor. Buradan King Olaf’s Verse’ü alıp getiriyorsunuz. Kitabın eksik kısımlarını diyalog yoluyla tamamladıktan sonra Blue Palace’da Jarl’a takdim ediyor. Sonra festival oluyor falan filan, bu özelliği kazanıyorsunuz.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi