Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Hangi zorluk seviyesi?
#1
Hangi zorluk seviyesinde oynuyorsunuz arkadaşlar? Oldum olası oyunları en zor seviyede oynamaya gayret ederim ancak Skyrim Legendary zorlukta beni terletiyor. Şöyle ki kurtlara bile 3-5 ok atmak zorunda kalıyoruz oyun başında ileride ise bosslar kesilmez oluyor malum HP leri şaha kalkmış oluyor bize tek atmaları da olası. Okçu oynuyorum ancak tek el oynasakta durum aynı biz 10 vuruyoruz elin haydutu iki vuruşta yere seriyor. Adam çıplak, bende çelik zırh dizili nerede kaldı gerçekçilik? Zorluğu düşürünce de rahat hissetmiyorum hakkını vererek oynayayım diyorum ama oda pek mümkün değil gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
#2
(15.12.2016, Saat: 22:27)Lordinas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi zorluk seviyesinde oynuyorsunuz arkadaşlar? Oldum olası oyunları en zor seviyede oynamaya gayret ederim ancak Skyrim Legendary zorlukta beni terletiyor. Şöyle ki kurtlara bile 3-5 ok atmak zorunda kalıyoruz oyun başında ileride ise bosslar kesilmez oluyor malum HP leri şaha kalkmış oluyor bize tek atmaları da olası. Okçu oynuyorum ancak tek el oynasakta durum aynı biz 10 vuruyoruz elin haydutu iki vuruşta yere seriyor. Adam çıplak, bende çelik zırh dizili nerede kaldı gerçekçilik? Zorluğu düşürünce de rahat hissetmiyorum hakkını vererek oynayayım diyorum ama oda pek mümkün değil gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Adept'te oynuyorum. Zorluğun sadece alınan verilen hasara bağlı olduğu bir oyunda normalden başka bir zorluk seviyesinde oynamam.

Bu arada zorluk seviyesini artırınca niye gerçeklikten şikayet ediyorsun ki? Legendary ayarı "ben gerçekçiliği artıracağım veya aynı tutacağım" demiyor, "alınan hasarı artırıp, verilen hasarı düşüreceğim" diyor, tabii ki çıplak haydut zırhlı adama iki atacak, olay bu zaten. Elini ateşe sokarsan yanar, sen sokup niye yandı diyorsun. Smile
#3
(15.12.2016, Saat: 22:46)vatansever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Adept'te oynuyorum. Zorluğun sadece alınan verilen hasara bağlı olduğu bir oyunda normalden başka bir zorluk seviyesinde oynamam.

Bu arada zorluk seviyesini artırınca niye gerçeklikten şikayet ediyorsun ki? Legendary ayarı "ben gerçekçiliği artıracağım veya aynı tutacağım" demiyor, "alınan hasarı artırıp, verilen hasarı düşüreceğim" diyor, tabii ki çıplak haydut zırhlı adama iki atacak, olay bu zaten. Elini ateşe sokarsan yanar, sen sokup niye yandı diyorsun. Smile

Hocam ben sadece hasar düzeyinin değiştiğini bilmiyordum yapay zeka daha bir zeki oluyor sanıyordum. Bende normal zorlukta oynuyorum şu anda öyle devam edeyim o zaman. Normal zorlukta verilen hasar 1x alınan hasar 1x, efsanevi de verilen hasar 0,50x alınan hasar 3x şeklinde sanırım.
#4
(15.12.2016, Saat: 22:54)Lordinas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ben sadece hasar düzeyinin değiştiğini bilmiyordum yapay zeka daha bir zeki oluyor sanıyordum. Bende normal zorlukta oynuyorum şu anda öyle devam edeyim o zaman. Normal zorlukta verilen hasar 1x alınan hasar 1x, efsanevi de verilen hasar 0,50x alınan hasar 3x şeklinde sanırım.

Öyleymiş. Normalde sıkıyor bir yerden sonra. Bana öyle geldi bilmiyorum. Yenileme/can doldurma falan kullanıyorsan ölümsüz gibi bir şey oluyorsun. Canını azaltabilen yok. Tam azaltıyorlar. Bi şık yapıyorsun hp yenilenme tekrar can full. Çok basit oluyor yani. Zor yaptım. O güzel oldu. Tadında her şey. Bam diye tek atan yok. Çokta basit değiller iyi vuruyorlar gene. Normale göre.
#5
Şimdi normal zorluk seviyesinde şöyle bir olay var, evet bir yerden sonra çok kolaylaşıyor doğru, ancak bu mantıksız değil. Demirciliğe, tılsımlamaya falan hiç bulaşmaz, sadece etrafta bulduğunuz eşyaları giyerseniz yine çok hasar yiyorsunuz. Şu an ben üzerime legendary daedric armor yaptım, ancak ağır zırh perk'lerine hiç vermedim, önceden hafif zırh kullanıyordum, sıfırladım, ağır zırha geçtim. Draugr Deathlord geliyor, 3 - 4 vuruşta kesiyor. Zırt pırt can dolduruyorum. (Lord Stone açık bir de.)

Oyunda hem kullandığınız zırh çeşidinin perklerini fulller, hem demircilikle en iyi zırhı giyip geliştirirseniz tabii ki de canınızı azaltabilen olmaz. Her alanda kendinizi geliştirmeyin, bir işe yönelin, onda uzmanlaşın. Adam güya suikastçi oynuyor mesela, demircilik tılsımlama 100 yapıp üzerine über armorları çekmiş, sonra oyun çok kolay. Arkadaş sen suikastçisin, ne ayak derler adama. Bu zorluk seviyesinin bir sorunu değil. Açtığınız her karakteri süper güçlü yapmak zorunda değilsiniz. He ben zorunda hissediyor, öyle oynuyorum ama zorluktan şikayet etmiyorum, pat pat kesip geçiyorum, Dragonborn'um la ben, donla gezen hayduta mı öleceğim?
#6
Legendary oyna, ilk 25-30 level zorlanırsın ama sonra kolaylaşıyor. Özellikle bir zırh ve silah skilinde yükselmişsen. Yanlış hatılamıyorsam düşmanlar 50lv üstüne çıkmıyorlar sen 50yi geçince artık gitgide kolaylaşıyor doğal olarak.
#7
(16.12.2016, Saat: 00:51)Brond Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Legendary oyna, ilk 25-30 level zorlanırsın ama sonra kolaylaşıyor. Özellikle bir zırh ve silah skilinde yükselmişsen. Yanlış hatılamıyorsam düşmanlar 50lv üstüne çıkmıyorlar sen 50yi geçince artık gitgide kolaylaşıyor doğal olarak.

İyi de gerçekçilik sıfır oluyor öyle de. Ben 15 ok atıyorum adam tek okla öldürüyor öldürmese bile gözler gidiyor ya hp yenileyeceksin yada kaçacaksın. Bende çelik zırh vesaire haydut anadan doğma geziyor. Normal seviyede 24 levelim şu anda Miraak görevlerini yeni bitirdim onu öldüresiye kadar sürekli çıkan büyücülere 10-20 ok atarak geldim. Elimde de abanoz yay var Miraak ile kapışmak için bindiğim ejderhayı öldüreceğim diye ne çektim. Zorluk fena değil de ben sadece hasar odaklı çalıştığını bilmiyordum. Birde bir şey soracağım bu HP nin otomatik yükselmesini önlemenin bir yolu var mı?
#8
Legendary oynuyorum 39 level şuan Cheesy
#9
(15.12.2016, Saat: 22:46)vatansever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada zorluk seviyesini artırınca niye gerçeklikten şikayet ediyorsun ki? Legendary ayarı "ben gerçekçiliği artıracağım veya aynı tutacağım" demiyor, "alınan hasarı artırıp, verilen hasarı düşüreceğim" diyor, tabii ki çıplak haydut zırhlı adama iki atacak, olay bu zaten. Elini ateşe sokarsan yanar, sen sokup niye yandı diyorsun. Smile

Gerçekçilik konusunda arkadaş güzel yazmış. Elini ateşe sokarsan yanar Smile ''Legendary'' Efsanevi yapıyorsun zorluğu. Yani hardcore challenge istiyorsun demek. Adamlarda öyle yapmış. Madem zor istiyorsun kardeş? Madem oynarken beni terletsin diyorsun? Kolay, hızlı hızlı kesip geçmek hoşuna gitmiyor? Al sana zor oyun! demişler. Tek yaratıkların hasarı canı arttırılmamış aynı zamanda seninde vurduğun hasar düşürülmüş. Yani en güçsüz. Kurt, it, köpek, bandit meftun bile x3 baya baya vursun ki onlarla bile challenge kapışarak geç. Öyle tek atıp iki vurup geçmek yok. Zorlanayım ter dökeyim diyorsun. Öylede oluyor. Çıplak haydut gelip elde sağlam bir şeyi varsa 2 vuruyormuş bak Smile İstenilen zorluğa uygun bence.

Ben hiç sevmem o kadar zor absürt oyun.  Gerçeklik istiyorsan normalde oynamak lazım. Eşit başlıyorsunuz. Sen hayvan gibi zırh silah kasınca doğal olarak (ilerliyor,güçleniyor) çok güçlü oluyorsun onlar hala aynı şekilde kalıyor. Oyun çok kolaylaşıyor. Gerçeklikten bahsediyorsak. En gerçek/doğal olanı bu kanımca :f
#10
Legandary oynuyorum ve ilk defa mage oynuyorum. Şuan 25 level im ilk başlardahaydut bana tek atıyordu şimdi ben hayduta 2 atıyorum tahminim 35-40 levelde bu işi tamamen çözerim. Baya zor oluyor,ne kadar ıvır zıvır görev varsa alıyorum. Kolej görevlerinde Urag ın bizden istediği 3 kitap görevi var( bu spoler sayılmaz) o görevi tamamlayamayıp geri dönmek zorunda kaldım Smile Tek yiyorum çünkü sonunda...
#11
Big Grin 
Adept de başlıyorum oyun kolay gelmeye basladiginde zorluğu arttiriyorum
#12
En ideal seviye ''zor'' bence.
#13
Oyun adept oynayınca gerçekten çok kolay hale geliyor belli bir yerden sonra. Mesela ben 57 levelim. Tek el 130 vuran kılıçlarım var. Zaten iki kılıç kullansam iki sefer savursam tamamdır. Yani en baba düşmanın bile HP'si çok yüksek sayılmaz.

Ama benden size bir tavsiye, kullandığınız şey her neyse seviye 100 olduktan sonra tarz değiştirin. Mesela ben tek el ve ağır gidiyorken çift el ve hafife geçtim. Bu sayede hem level de atlarsınız, hem de oyundan sıkılmazsınız.
#14
Bana kalırsa en zevklisi Legendary. 1 Leveldan itibaren Legendary'de oynamanın keyfi başka. Diyorsun kendine "vay be 1 levelken tek yerdim, şimdi tek atıyorum" gibisinden.
#15
1 hafta kadar oynadım oyunu ama Legendary çok tatlı ya!  Smile Tabi naçizane görüşüm...