Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Hırsızın Perkleri (Türkçe Açıklamalı) Part 1
#1
resim
Hırsızın Perkleri (Türkçe Açıklamalı) Part 1resim
Light Armor:
Ağır zırhlar gibi ses çıkartmadıkları için sessiz ilerleme işinde kullanılabilir. Sadece sessiz ilerleme değil aynı zamanda bir savaşçı olarak haraket kabiliyetinizi geliştirmek için de kullanabilirsiniz fakat sizi darbelere karşı ağır zırhlar kadar koruyamazlar.

Bu perk'i terçih edecekseniz, kılıç veya hançer tarzı küçük ve hızlı silahlarla oynayan bir karakter olmalısınız. Hafif zırh giyip savaşın ortasına çift elli balta ile hurrah diye girerseniz sağ çımazsınız.

Agile Defender[b]: Her seviyede zırhınızın sizi darbelere karşı koruma seviyesi artar.
[b]Custom Fit
: Kast, eldiven, bot ve zırh ile tam takım hafif zırh giydiğiniz sürece 25% zırh bonusu kazanırsınız.
Matching Set:Aynı türde yani tamamen elven zırh veya tamamen dragonscale zırh giyerseniz 25% zırh bonusu kazanırsınız.
Unhindered: Zırhınız sizi yavaşlatmaz, üzerinizde ağırlık yapmaz ve haraket kabiliyetinizi arttırır.
Wind Walker: Kast, eldiven, bot ve zırh ile tam takım hafif zırh giydiğiniz sürece satamina 50% daha hızlı dolar.
Deft Movement: Kast, eldiven, bot ve zırh ile tam takım hafif zırh giydiğiniz sürece; 10%'luk bir şans ile aldığınız darbe yok sayılabilir.resim
Lockpicking:

Hırsız bir karakterseniz veya geçiminizi bulduğunuz sandıklardaki paralardan karşılıyorsanız işinize yarayabilecek bir perk ağacı. Hırsız karakterler dışındaki bir sınıfın işine yaramayacağını söyleyebilirim fakat Skyrim çok yönlü bir oyun...

Novice, Apprentice, Adept, Expert and Master Perkleri
: Herbir perk ile kilit açmanız dahada kolaylaşır.
Quick Hands: Fark edilmeden kilit açabilirsiniz. Yani bir askerin gözü önünde bir evin kapısını açıp içeriye girebilirsiniz. Kilit açtığınız hiçbir NPC tarafından fark edilmez.
Wax Key: Açtığınız kilitlerin otomatik olarak bir kopya anahtarını verir. Başka zaman aynı evi soyacağınız zaman artık elinizde bir anahtar bulunmuş olur. Fakat eğer 100 level lockpick geliştirmişseniz ve üzerinizde lockpick kolaylaştırıcı itemler var ise böyle bir perke ihtiyacınız yok çünkü sizin için master seviyeli bir kapıyı açmak sadece 10 saniye alacaktır.
Golden Touch: Sandıklarda daha fazla para bulursunuz.
Treasure Hunter: Özel item bulma sansınız 50% artar. Özel item dediklerimiz ise flawless garnet, enchanted itemler veya büyü asaları gibi şeyler.
Locksmith: Bir kilidi açmaya çalıştığınızda maymuncuğunuz otomatik olarak açma noktasının yakınına doğru gelir. Bu kilit açmayı oldukça kolaylaştırıyor.
Unbreakable: Maymuncuklarınız kırılmaz. Yani sadece 1 maymuncuk ile oyundaki bütün kilitleri açabilirsiniz. İşte en faydalı özellik bu olsa gerek...resim
Pickpocket:
Yine hırsızlara yönelik bir perk ağacı. Kilit açamıyor musunuz? Öyleyse evin anahtarını sahibinde çalın.
Pickpoket birisinin cebinden birşeyler çalmaya yönelikler yani bir yan kesici oluyoruz. Eve girmek için anahtar çalabilir, cebinden para aşırabilir veya öldürmek istediğiniz bir kişinin önce silahını çalabilirsiniz.


Light Fingers: 5 seviyeden oluşur. Seviye başına 20% pickpocket sanşı kazanırsınız. Son seviyede neredeyse bir adamı yakalanmadan donuna kadar soyabilirsiniz.
Night Thief: Hedefiniz uyuyor ise 25% pickpocket şansı kazanırsınız.
Poisoned: Hedeflerinizin ceblerine zehir koyabilirsiniz böylece onları sessizce öldürebilirsiniz. Eğlenceli ve oyuna farklılık getiren bir özellik.
Extra Pockets: Taşıma kapasiteniz 100 artar.
Cutpurse: Birinin cebinden para aşırmak 50% daha kolay.
Keymaster: Birinin cebinden para aşırmak %90 daha kolay.
Misdirection: Birisinin belindeki silahı çalabilirsiniz. Diyelimki güçlü birisine saldıracaksınız, önce onun silahını çalın daha sonra saldırın. Siz onu kılıçtan geçirirken o size sadece yumruk atabilecek.
Perfect Touch: Birisinin herşeyini çalabilirsiniz. Üzerinde giymiş olduğu kıyafeti bile... Hadi gidip Whiterun'daki herkesi çıplak bırakın... Cheesy


[+] Beyaz isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi