Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

İnternet Sansür Yasası
#1
Evet arkadaşlar sansür paketi vardı bilen vardır bilmeyen vardır. Bu paket kabul edildi bugün değiştirilmeden muhalefetin baskısına rağmen. Maddeler şunlar:

1.Uygunsuz içerikler anahtar kelimeler ile belirlenecek ve sayfa kaldırılabilecek.
2.URL tabanlı sansür uygulanabilecek.
3.DNS değiştirilerek yasaklı sitelere girilemeyecek, yer sağlayıcı yurt dışındaysa bile erişim engellenebilecek.
4.Hakimler 24 saat içinde sansür kararı verebilecek, zararlı içerik kaldırılmasa günlük 500-1000 TL arasında ceza kesilecek.
5.Hosting firmaları kullanıcıların izini sürebilecek ve her kullanıcının internetteki iki yıllık faaliyeti kaydedilecek.
6.TİB başkanına herhangi bir internet sitesine erişimi engelleme yetkisi verilecek.
7.TİB’e gönderilecek olan erişime engelleme kararı 4 saat içinde uygulanmak zorunda olacak.
8.Erişim sağlayıcı firmalar, kullanıcıların hangi sitelere girdiğini kaydedip 2 yıl boyunca saklayabilecek.
9.Bilgisayar ve akıllı telefonlardan internete bağlanan 34 milyon kullanıcı tek tek kayıt altına alınacak.
10.İnternetteki içerikler sayfa sayfa engellenebilecek.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ben battık diyorum gizlimiz falan kalmadı Cheesy
#2
Şahsen siyaset yapmayı sevmeyen biriyim fakat hayatında bilgisayarı bir kere açmamış kişilerin hayatımıza böyle bir engel koyması çok saçma. İsteyen isteyeni izler, isteyen isteyeni takip eder buna sınırlama getirmek şahsen çok saçma bir şey.
#3
İki yıl boyunca girdiğimiz sitelerin ve icraatlarımızın kayıt altında tutulması mı? Forumda olduğumuzdan dolayı siyaset yapmayacağım, tek bir yorum atmayacağım; yeri burası değil. Ama artık özel hayat dediğimiz şeyin internet koluna veda edebilirsiniz.
#4
Siyaset yapmayın zaten Cheesy Sadece fikir belirtin. Hatta belirtmeyin de, böyle bir şey var, bilgi işte. Tongue Ama bilinçli olalım buradaki kimsenin izlendiğini bilmemesini istemem.
#5
Deli oluyorum buna başka sitede de yorum yapmıştım. Sen her yere fiber döşedin interneti süper hızlı yaptın(!) şimdi de hangi siteye gireceğimize karışıyorsun yok öyle efendim önce bir altyapıyı düzelt internet hızımızı diğer ülkelerle aynı seviyeye ya da yakın seviyeye getir sonra kısıtlarsın. 2.5mpbs internet nedir? Yok efendim adil kullanım kotasıymış. AKK kadar saçma bir şey görmedim sırf milleti full limitsiz paketlere yöneltip daha fazla para kazanmak için uygulanan bir politika.
#6
Aynen sınırsız madem neyin kotasını koyuyorsun ?
#7
Ben daha henüz kabul edilmedi diye biliyorum.Kabul edildi mi? Bu tarz bir uygulamaya yaptılar diye kin kusup , saydırmak istemiyorum adamlara.Ama ülkenin nasıl içine edilir , bir yerlerimizi kurtarmak için nasıl saçmalanır sayelerinde görmüş olduk.Bu ülke öyle A partisi ile B partisi ile kurtulmaz.Bunlar gider başka bir kukla gelir.Aslında yazımın devamı vardı da siyasete girdiği için sildim  Cheesy Başbakan Türk bile değil.Nasıl bir ülke oldu burası.Yaşanmaz la burada.Sene olmuş 2014 biz neler ile uğraşıyoruz.Kızlı-erkekli oturmaktan tutun bu konuya kadar.Orta çağ kafası başka bir şey değil.Nerede o hakanı savaşa gittiğinde ülkeyi yöneten kadınların olduğu millet , doğaya ve hayvana saygı duyan millet nerede şuan ki millet.İlk kurduğumuz medeniyetlerde bile bu kadar medeniyetsiz değildik.
#8
Eeee nolcaktı akında popomuza barkod basmazlarsa şükredelim.Siyasetin yeri değil ama elbet Anarşi kazanacak.
#9
İki yıl boyunca girilen siteler derken gizli pencere falan hepsi dahil mi? Öyleyse ben battım.
#10
E
(15.02.2014, Saat: 14:36)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:İki yıl boyunca girilen siteler derken gizli pencere falan hepsi dahil mi? Öyleyse ben battım.
Evet maalesef. Bunun için TOR diye bir browser var IP adresini 15 saniyede bir falan değiştiriyor yani takip edemiyorlar galiba ama çok yavaş o da. Flash Player'da yok.
#11
Bizde Güvenli İnternet olduğu için ben rahatım.  Cheesy
#12
(15.02.2014, Saat: 15:49)Zephyr link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bizde Güvenli İnternet olduğu için ben rahatım.  Cheesy
Güvenli internet olarak bu TTNET'in güvenli internetini falan mı diyorsun ya da D-Smart? Eğer onu kastediyorsan o sadece çocuklar +18 sitelere falan girmesin diye.
#13
(15.02.2014, Saat: 14:52)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:EEvet maalesef. Bunun için TOR diye bir browser var IP adresini 15 saniyede bir falan değiştiriyor yani takip edemiyorlar galiba ama çok yavaş o da. Flash Player'da yok.
Ayrıca Tor browser ile deep web'e girebilirsiniz.
#14
(15.02.2014, Saat: 16:50)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Güvenli internet olarak bu TTNET'in güvenli internetini falan mı diyorsun ya da D-Smart? Eğer onu kastediyorsan o sadece çocuklar +18 sitelere falan girmesin diye.
Evet, yani istesem bile giremem. Smile
#15
(15.02.2014, Saat: 19:54)Zephyr link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet, yani istesem bile giremem. Smile
Bir insan neden böyle bişey alır anlamıyorum ki?Yaşın küçük annen baban mı aldı.